„Marvels” na BLU-RAY™ i DVD

Dalsze losy jednej z najważniejszych bohaterek Marvel Cinematic Universe! Kapitan Marvel oraz jej dwie nowe towarzyszki, z pomocą Nicka Fury’ego i niezwykłego kota Goose’a, stają do walki z nową liderką kosmicznej rasy Kree. Marvels już 26 lutego zadebiutuje na Blu-ray™ i DVD.

Choć Carol Danvers, znana jako Kapitan Marvel, wyzwoliła się spod despotycznej kontroli Kree i zemściła na Najwyższej Inteligencji, wciąż nie ma chwili odpoczynku we wszechświecie rozdartym licznymi konfliktami. W czasie kolejnej misji dochodzi do komplikacji – dziwacznym zbiegiem okoliczności bohaterka trafia do osobliwego portalu. W efekcie moce Carol zostają splecione z mocami jej największej fanki, Kamali Khan, zwanej Miss Marvel, oraz dawno niewidzianej siostrzenicy, astronautki kapitan Moniki Rambeau. Cała trójka musi połączyć siły, by ponownie ocalić wszechświat jako grupa o nazwie Marvels.

marvels

Postać Carol Danvers jest bardzo dobrze znana fanom MCU. W 2019 roku mogliśmy obejrzeć dedykowany jej historii film Kapitan Marvel, a następnie byliśmy świadkami wielkiej roli, jaką odegrała w kulminacyjnym starciu z Thanosem w Avengers: Koniec gry.

Kapitan Marvel – poprzedni film o głównej bohaterce nowego rozdziału 5. Fazy MCU – był nie tylko przedstawieniem tej niezwykłej superbohaterki, ale była to też opowieść o tym jak Nick Fury, zainspirowany bohaterską postawą Carol Danvers, postanowił odszukać bohaterów podobnych do niej i stworzyć drużynę Avengers.

– tłumaczy producentka Mary Livanos.

Kolejny rozdział przygód tej jednej z najważniejszych superbohaterek MCU musiał więc znowu stać się ważnym etapem budowania tego skomplikowanego Uniwersum.

Ten film przedstawia najpełniejszy obraz kosmicznego uniwersum Marvela, jaki do tej pory widzieliśmy. Do tego dochodzą lokacje i nowi bohaterowie, którzy uosabiają wszystko to, co najbardziej szalone i tajemnicze w filmach science-fiction. To wszystko co my, jako twórcy filmowi uwielbiamy.

– opowiada dalej Livanos.

W Marvels losy trzech bohaterek nieustannie się przecinają, a ich zagadkowe powiązanie sprawia, że zamieniają się miejscami za każdym razem, kiedy próbują skorzystać ze swoich mocy. Niewyjaśnione zjawisko niesie ze sobą mnóstwo komicznych sytuacji i efektownych scen akcji. W pewnym sensie wszystkie trzy bohaterki są na siebie skazane. Scenarzystka Megan McDonnell opowiada:

to połączenie sprawdza się świetne, ponieważ teraz Carol ma zespół, czy jej się to podoba, czy nie.

Wcielająca się w Kapitan Marvel Brie Larson dodaje:

zrozumienie tego zjawiska zajmuje sporo czasu. To trudne dla Carol, ponieważ pod wpływem doświadczenia straty podjęła już decyzję, że będzie pracować sama.

Marvel Studios jak zawsze postarało się zaangażować do pracy nad kolejnym swoim filmem inspirujących, pełnych entuzjazmu młodych twórców. Reżyserką najnowszego projektu została Nia DaCosta, mająca na swoim koncie świetnie przyjęty debiut Candyman, którego producentem był nagrodzony Oscarem® Jordan Peele.

Byliśmy naprawdę szczęśliwi powierzając tę misję tak utalentowanej reżyserce.

– wspomina producentka Mary Livanos.

Jest zarówno doświadczoną i utalentowaną pisarką, ale ma też niezwykłą wyobraźnię wizualną.

Brie Larson, która była zaangażowana w proces twórczy od bardzo wczesnych etapów, dodaje:

Wszystko było jasne od pierwszego spotkania z nią. Wie wszystko o tych komiksach i podchodzi bardzo poważnie do materiału. A poza tym jest doskonałą liderką, oraz ma wizję i temperament, które sprawiły że zrealizowaliśmy ten film naprawdę dobrze się przy tym bawiąc.

Marvels to nie tylko kinowe wydarzenie, ale także niezwykle ekscytująca historia wprowadzająca świeżość w MCU. Reżyserka Nia DaCosta podsumowuje:

Jestem zachwycona, że fani zobaczą film Marvela, jakiego nie widzieli nigdy wcześniej. Bardzo się cieszę, że będą mogli doświadczyć tego wszystkiego, co udało nam się stworzyć i zobaczyć mnóstwo świetnej akcji.

Film Marvels zadebiutował w polskich kinach 10 listopada, zobaczyło go ponad 250 tysięcy widzów. Już 26 lutego ukaże się w wydaniach Blu-ray™ i DVD.

Dodatki specjalne w WYDANIU blu-ray™:

  • Splątane
  • Dzienniki produkcji
  • Gagi z planu
  • Sceny niewykorzystane
  • Komentarz audio twórców
Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu