Zapowiedzi programowe kanału AMC – wrzesień 2023

Wraz z zbliżającym się nieuchronnie końcem wakacji, kanał AMC przedstawił zapowiedzi programowe na wrzesień. Zdecydowanie będzie w czym wybierać!

PRZEKRĘT

Sezon 1.
Premiera w czwartek 14 września o 22:00.

Zainspirowany historią prawdziwego napadu w Londynie, Przekręt to 10-odcinkowy serial luźno oparty na niezwykle popularnym filmie o tym samym tytule o grupie dwudziestokilkuletnich, początkujących oszustów, którzy natknęli się na ciężarówkę skradzionego złota. Bohaterowie nagle zostają wrzuceni do świata zorganizowanej przestępczości, gdzie gra toczy się o wysoką stawkę. Muszą szybko nauczyć się poruszać po zdradzieckich wodach londyńskiego podziemia, w którym grasują nieuczciwi gliniarze,  międzynarodowi gangsterzy i lokalni złoczyńcy. 

PREACHER

Sezon 4.
Kontynuacja w poniedziałki o 22:00.

W miarę jak opowieść zbliża się ku końcowi, boski plan dla wszechświata zaczyna układać się w logiczną całość. Uwięzieni pomiędzy niebiańskimi proroctwami, piekielnym więzieniem i konfliktem nuklearnym, Jesse, Tulip i Cassidy muszą pokonać krwawą drogę do Najwyższego. Czy uda im się dotrzeć do Boga na czas?

A może cała ta rzeź jest częścią boskiego planu? Wszystko wychodzi na jaw, gdy Kaznodzieja mknie ku końcowi świata.

TALES OF THE WALKING DEAD

Sezon 1.
Kontynuacja w czwartki o 22:00.
Finał sezonu 7 września.

Tales of the Walking Dead to serialowa antologia składająca się z sześciu godzinnych odcinków, z których każdy opowiada odrębną historię osadzoną w świecie The Walking Dead. Serial przygląda się wyjątkowemu życiu ocalałych miesiące i lata po apokalipsie. Każdy z nich na swój sposób próbuje przetrwać wśród szwendaczy i inaczej radzi sobie z wyzwaniami. Konflikty między bohaterami, gdy ci zostają zmuszeni do współpracy, testują ich umiejętności i podważają ich wolę przetrwania na każdym kroku.

POSTRACH NOCY (1985)
ŚRODA, 6 WRZEŚNIA O 22:00

Reżyseria: Tom Holland
Występują: Chris Sarandon, Roddy McDowall, William Ragsdale

Charley Brewster to zwyczajny nastolatek mieszkający w miasteczku Rancho Corvalis. Chłopak oddany jest swojej dziewczynie Amy i czerwonemu Mustangowi z 1968 roku. Wszystko wydaje się być w porządku, poza jednym – nastolatek jest pewien, że do domu obok wprowadził się wampir. Charley ma jednak problem z przekonaniem kogokolwiek do tego, że to prawda. Mama oferuje mu tabletki na uspokojenie i kakao, Amy uważa, że naoglądał się strasznych filmów, jego kumpel Evil Ed poleca czosnek i krucyfiksy, a Peter Vincent, były gwiazdor filmów grozy, do którego Charley zwraca się o pomoc, widzi w urojeniach biednego chłopaka sposób na zarobienie łatwych pieniędzy. Jedynie elegancki i mroczny sąsiad, Jerry Dandrige, traktuje chłopaka poważnie i chce, by przestał opowiadać swoje historie. Na zawsze.

DRACULA (1992)
ŚRODA, 13 WRZEŚNIA O 22:00

Reżyseria: Francis Ford Coppola
Występują: Gary Oldman, Winona Ryder, Keanu Reeves, Anthony Hopkins

Oparta na klasycznej i mrocznej historii miłosnej Brama Stokera opowieść o wampirze, który podróżuje z Europy Wschodniej do Anglii w poszukiwaniu ludzkiej miłości.

Nagrodzony Oscarem reżyser Francis Ford Coppola przedstawia remake klasycznej i mrożącej krew w żyłach opowieści o niszczycielsko-uwodzicielskim księciu Transylwanii (Gary Oldman), który podróżuje z Europy Wschodniej do XIX-wiecznego Londynu w poszukiwaniu ludzkiej miłości. Po stuleciach spędzonych w samotności w swoim rozpadającym się zamku, Dracula nabiera ochoty na ludzką miłość, co wyciąga go z odosobnienia. Kiedy charyzmatyczny Dracula spotyka Minę (Winona Ryder), młodą kobietę, która wydaje się być reinkarnacją jego utraconej miłości, oboje wyruszają w podróż pełną romantycznej pasji i horroru. Dzięki „iluzorycznym” efektom specjalnym i genialnej obsadzie, Coppola aranżuje świeżą i prowokującą wizję znanej historii, pozostając jednocześnie wiernym oryginałowi.

SYSTEM (1995)
ŚRODA, 20 WRZEŚNIA O 22:00

Reżyseria: Irwin Winkler
Występują: Sandra Bullock, Jeremy Northam, Diane Baker

Sandra Bullock wciela się w rolę Angeli Bennett, niezależnej analityczki komputerowej, której spokojne życie zaczyna się zmieniać po tym, jak w jej ręce wpada ściśle tajny program komputerowy, a jej kolega ginie w tajemniczej katastrofie lotniczej. Uciekając na długo wyczekiwane wakacje w Meksyku, poznaje czarującego, bogatego młodego biznesmena (Jeremy Northam). Entuzjazm zostaje jednak zastąpiony przez strach, gdy Angela ociera się o śmierć z powodu dyskietki komputerowej zawierającej tajny program. Kobieta nie tylko traci klucze, paszport i dokumenty tożsamości, ale dowiaduje się także, że za pomocą Internetu ktoś zmienił każdy zapis jej życia. Z podejrzanym nowym nazwiskiem, sfałszowaną kartoteką policyjną, brakiem tożsamości i wiarygodności, Angela musi szukać w sobie siły i środków, by walczyć z pozornie niepokonanymi siłami, które chcą ją uciszyć.

PRZEZNACZENIE (2015)
ŚRODA, 27 WRZEŚNIA O 22:00

Reżyseria: Michael Spierig, Peter Spierig
Występują: Sarah Snook, Ethan Hawke, Noah Taylor

Świetny thriller science-fiction w reżyserii twórców Daybreakers opowiada o życiu agenta (Ethan Hawke – Dzień próby) wysłanego na skomplikowaną misję podróżowania w czasie. W swoim ostatnim zadaniu musi ścigać jedynego przestępcę, który dotychczas mu się wymykał. W rolach głównych również Sarah Snook (Klątwa Jessabelle) i Noah Taylor (Vanilla Sky). To wyjątkowa, zaskakująca i oszałamiająca podróż, której nie można przegapić!

FANTASTYCZNE LATA 80.

W tym miesiącu AMC zaprasza na jedyną w swoim rodzaju podróż do ery kolorowych getrów, gigantycznych fryzur i niezapomnianych filmów, w których niemożliwe nie istniało – powrót do fantastycznych lat 80.!

W każdą sobotę września o 22:00. 

2 WRZEŚNIA OD 22:00
FLASH GORDON (1980)

Reżyseria: Mike Hodges
Występują: Sam J. Jones, Melody Anderson, Max von Sydow

Ming, zły cesarz planety Mongo, zaczyna niszczyć Ziemię. Zarkov, były naukowiec NASA, przewiduje ten pozaziemski atak i zmusza Flasha Gordona oraz piękną Dale Arden do wejścia na pokład jego rakiety i uratowania planety. Zarkov, Flash i Dale zostają magnetycznie doprowadzeni do Mongo i wzięci do niewoli przez bezlitosnego Minga…

9 WRZEŚNIA OD 22:00
UCIECZKA Z NOWEGO JORKU (1981)

Reżyseria: John Carpenter
Występują: Kurt Russell, Lee Van Cleef, Ernest Borgnine

Rok 1997. Manhattan stał się otoczonym murem więzieniem dla trzech milionów przestępców, w którym mogą żyć na wolności. Samolot przewożący amerykańskiego prezydenta rozbija się, a on sam zostaje wzięty do niewoli przez „księcia”. Na ratunek głowie państwa zostaje wysłany przestępca i były bohater wojenny Snake Plissken. Aby mieć pewność, że Plissken nie porzuci swojej misji, w jego tętnice wszczepiono dwa urządzenia, które mają eksplodować i rozerwać go na kawałki, jeśli mężczyzna nie wróci na czas.

16 WRZEŚNIA OD 22:00
NIEŚMIERTELNY (1986)

Reżyseria: Russell Mulcahy
Występują: Christopher Lambert, Sean Connery, Roxanne Hart

Są nieśmiertelną rasą wojowników, którzy mogą umrzeć tylko poprzez ścięcie mieczem. Ich przeznaczeniem jest pojedynkowanie się ze sobą. Walki te odbywają się od zamierzchłych czasów i będą toczyć się do momentu, gdy zostanie tylko gasrtka nieśmiertelnych. Podczas Zgromadzenia zawalczą o Nagrodę – moc wykraczającą poza wyobraźnię – moc, której źli Kurgan nigdy nie posiądą. Connor Macleod, który nie może uciec przed swoim przeznaczeniem, walczy z innymi wojownikami od szkockich wyżyn XVI wieku po współczesny Nowy Jork, a los śmiertelnika wisi na włosku.

23 WRZEŚNIA OD 22:00
FANTASTYCZNE PRZYGODY BILLA I TEDA (1989)

Reżyseria: Stephen Herek
Występują: Alex Winter, Keanu Reeves, Ed Solomon

Bill i Ted to nierozłącznii przyjaciele. Jako 17-latkowie, bardziej niż o nauce myślą o założeniu rockowego zespołu. Jeśli jednak Ted nie zda egzaminu z historii, będzie musiał pójść do szkoły wojskowej, a ich plany legną w gruzach.

Z pomocą przychodzi tajemniczy nieznajomy, który proponuje chłopakom podróż w czasie. Spotkania ze znanymi ludźmi z każdego stulecia pozwalają im wzorowo zdać egzamin, po zadziwiającym powrocie do XX wieku.

30 WRZEŚNIA OD 22:00
CZERWONA SONJA (1985)

Reżyseria: Richard Fleischer
Występują: Brigitte Nielsen, Arnold Schwarzenegger, Sandahl Bergman

Spokojne życie Sonji legło w gruzach, gdy jej rodzice zostali zabici przez bezwzględną królową Gerden, noszącą talizman mogący unicestwić planetę. Sonja wyrusza w podróż, by pomścić śmierć swych bliskich, a dzięki tajemniczej wizji otrzymuje niezwykłe moce. Musi jednak przyrzec, że nigdy nie zakocha się w mężczyźnie, chyba że będzie on od niej silniejszy.

ŹródłoNota prasowa
Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tumblreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Popularne w tym tygodniu