Zapowiedzi programowe kanału Epic Drama – wrzesień 2023

Co przygotowało Epic Drama na wrzesień? Uwadze widzów polecić można w szczególności dwie produkcje:

Des
Premiera: piątek 15 września, godz. 21:30

Sezon: 1
Liczba odcinków: 3 x 60 min
Rok: 2020

Seria ukazuje historie prawdziwych zbrodni popełnionych przez jednego z najokrutniejszych seryjnych morderców w historii Wielkiej Brytanii — Dennisa Nilsena znanego jako „Des”. Nazywany „uprzejmym zabójcą”, Nilsen był lokalnym urzędnikiem państwowym, który przez pięć lat, w latach 1978-1983, mordował chłopców i młodych mężczyzn poznanych na ulicach londyńskiej dzielnicy Soho. Po aresztowaniu, już w policyjnym radiowozie, Nilsen bez wahania przyznał się do wszystkich swoich zbrodni. Jednak — co było poważną trudnością dla prowadzących śledztwo — nie pamiętał, jak nazywały się jego ofiary. Zaczęło się największe śledztwo w historii Wielkiej Brytanii. Czy kiedykolwiek zrozumiemy, jak działa umysł psychopatycznego mordercy? A jeśli tak — jaką cenę za to zapłacimy?

Dom obietnic
Premiera: niedziela 10 września, godz. 21:30

Sezon: 1
Liczba odcinków: 12 x 60 min
Tytuł oryginalny: The House of Promises
Rok: 2022

Berlin w latach 20. XX w. jest fascynującym miejscem — ale czasy są ciężkie i naznaczone biedą i przestępczością. Vicky przybywa do miasta wiedziona obietnicami lepszego życia; szuka pracy, ale jej nadzieje i marzenia zostają rozwiane, gdy tylko dociera na miejsce. Nie ma gdzie się zatrzymać, nie ma pieniędzy — w końcu zatrudnia się jako sprzedawczyni w nowo powstałym, wytwornym domu towarowym Jonass. Niestety, okazuje się, że jego właściciele także walczą o przetrwanie… Vicky zakochuje się w pozornie równie biednym pianiście Harrym; nie wie, że ukochany jest synem jej szefa i właściciela domu towarowego, Arthura. Przepaść klasowa między nimi wydaje się przeszkodą nie do pokonania: ojciec ma wobec Harry’ego zupełnie inne plany. Tak zaczyna się historia niemożliwej miłości…

ŹródłoNota prasowa
Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tumblreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Popularne w tym tygodniu