„Wywiad z Wampirem” na podstawie powieści Anne Rice – polska premiera serii

Serial „Wywiad z Wampirem” produkcji AMC Studios, oparty na kultowej sadze Anne Rice, pojawi się na ekranach polskich widzów już jesienią tego roku. Premiera gotyckiej opowieści od twórców takich serii, jak: Breaking Bad i Better Call Saul odbędzie się w poniedziałek 7 listopada o 22:00, wyłącznie na kanale AMC.

Powieść Anne Rice Wywiad z Wampirem została wydana w Stanach Zjednoczonych w 1976 roku. W Polsce ukazała się kilka lat później, jednak równie szybko zyskała popularność. W 1994 roku pojawił się film o tym samym tytule, będący adaptacją pierwszej powieści z cyklu Kroniki wampirów, na którym opiera się nadchodzący serial.

W 2020 roku AMC Networks ogłosiło zawarcie umowy na zakup praw do najważniejszych dzieł literackich Anne Rice: serii Kroniki wampirów oraz Dzieje czarownic z domu Mayfair – sprzedały się one w ponad 150 milionach egzemplarzy na całym świecie. Obejmują 18 tytułów, w tym tak uwielbiane i słynne powieści, jak: Wywiad z wampirem, Wampir Lestat, Królowa potępionych czy Godzina czarownic. Anne Rice była bezpośrednio zaangażowana w proces produkcji przed swoją śmiercią w 2021 roku, natomiast Christopher Rice, syn autorki, pełni funkcję producenta wykonawczego serialu.

Siedmoodcinkowy Wywiad z Wampirem, zrealizowany na podstawie powieści Anne Rice, śledzi epicką historię Louisa de Pointe du Laca (Jacob Anderson), pełną miłości, krwi i niebezpieczeństw, jakie niesie ze sobą nieśmiertelność. Wampir opowiada o swojej niecodziennej egzystencji dziennikarzowi Danielowi Molloyowi (Eric Bogosian). Zmagając się z ograniczeniami życia czarnoskórego mężczyzny w Nowym Orleanie na początku XX wieku, Louis nie może oprzeć się kuszącej propozycji Lestata de Lioncourta (Sam Reid): przemiany w wampira i zostania jego towarzyszem. Uzależniające moce Louisa mają okrutną cenę, a pojawienie się nowej podopiecznej Lestata – młodej Claudii (Bailey Bass) – sprawia, że obaj wkraczają na wieloletnią ścieżkę zemsty i odkupienia.

Wielokrotnie nagradzany Mark Johnson (Better Call Saul, Breaking Bad), Christopher Rice oraz nieżyjąca już Anne Rice są producentami wykonawczymi Wywiadu z wampirem. Rolę showrunnera pełni Rolin Jones. Uznany reżyser Alan Taylor (Gra o tron, Mad Men, Rodzina Soprano) wyreżysował dwa pierwsze odcinki, jest także jednym z producentów wykonawczych serialu.

ŹródłoNota prasowa
Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tumblreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Popularne w tym tygodniu