Wygraj książkę „Decimus Fate i Rzeźnik z Guile” [ZAKOŃCZONY]

-

Z okazji zbliżającej się majówki razem z Wydawnictwem Fabryka Słów przygotowaliśmy dla was nowy konkurs! Tym razem w naszej zabawie do wygrania dwa egzemplarze książki Decimus Fate i Rzeźnik z Guile autorstwa Petera Flannery’ego.

Popbookownik objął pozycję swoim patronatem.

Peter A. FlanneryGdy w mieście Guile giną dwaj młodzi mężczyźni, zaskakujący rozwój wypadków rzuca Decimusa Fate i Opiekuna do rozpaczliwej walki o życie. Czarownice, mroczni zabójcy czy potwory zamieszkujące labirynt podziemnych tuneli — to wszystko tylko preludium. Podążając za prawdą i rozwiązaniem zagadki przyjdzie im bowiem stanąć twarzą w twarz z osławionym Rzeźnikiem z Guile.

Ale kto wie, czy znacznie większe zagrożenie nie czai się znacznie bliżej domu. Gdzieś, gdzie ucieczka z więzienia i zabójstwo prominentnego maga zdają się tylko drobnymi zdarzeniami dnia codziennego w wielkim portowym mieście. Codzienność jednak, zwłaszcza codzienność niezwykłych ludzi, stanowi często wstęp do wydarzeń, które wstrząsną posadami świata. Ale to, zazwyczaj, okazuje się dużo, dużo później. I o wiele za późno.


Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Fabryka Słów, mamy dla was dwa egzemplarze książki Decimus Fate i Rzeźnik z Guile.

Co trzeba zrobić, aby zdobyć nagrodę? Wystarczy, że odpowiecie na pytanie:

Którego maga cenisz najbardziej i dlaczego?

Wygrywają dwa najbardziej kreatywne zgłoszenia, które po rozstrzygnięciu konkursu zostaną opublikowane w tym wpisie, bez podawania danych autorów. Odpowiedzi wysyłajcie na adres konkurs@popbookownik.pl w wiadomości e-mailowej zatytułowanej: DECIMUS FATE.

Zwycięzcy zostaną nagrodzeni jednym egzemplarzem książki Decimus Fate i Rzeźnik z Guile. Na wasze zgłoszenia czekamy do 15 maja 2023, do godziny 23:59.

Prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem, co stanowi warunek wzięcia udziału w konkursie.

REGULAMIN
 1. Organizatorem konkursu jest strona Popbookownik (zwana dalej Organizatorem), a fundatorem nagrody Wydawnictwo Fabryka Słów.
 2. Konkurs odbywa się na stronie https://popbookownik.pl/.
 3. Konkurs trwa do 15 maja 2023 roku, do godziny 23:59.
 4. By wziąć udział w konkursie, należy posiadać komputer lub urządzenie mobilne oraz dostęp do Internetu.
 5. W konkursie mogą wziąć udział osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, mające ukończone 18 lat.
 6. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest spełnienie punktu 4 i 5 tego regulaminu oraz wysłanie wiadomości e-mail o tytule DECIMUS FATE, na adres konkurs@popbookownik.pl, zawierającą odpowiedź na zadane w niniejszym poście pytanie, a także świadomą akceptację niniejszego regulaminu, będącą jednocześnie dowodem na świadome wzięcie udziału w konkursie. W zgłoszeniu Uczestnik powinien zawrzeć klauzulę: „Akceptuję regulamin”. Brak wyraźnej akceptacji warunków konkursu skutkować będzie niebraniem zgłoszenia pod uwagę.
 7. Wzięcie udziału w konkursie oznacza zapoznanie się i akceptację niniejszego regulaminu.
 8. Spośród wszystkich odpowiedzi, Organizator wybierze dwie najciekawsze według niego. Autorom wybranych zgłoszeń e-mailowych zostaną wręczone nagrody w postaci jednego egzemplarza książki Decimus Fate i Rzeźnik z Guile.
 9. Zwycięzcy konkursu zostaną poinformowani o wygranej e-mailowo w ciągu 14 dni roboczych od zakończenia konkursu – otrzymają wiadomość z adresu konkurs@popbookownik.pl, będącą odpowiedzią na ich zgłoszenia konkursowe.
 10. Akceptując niniejszy regulamin, uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na anonimową, bez podawania danych osobowych autora zgłoszenia, publikację zgłoszenia w przypadku wygranej.
 11. Wysyłka nagród nastąpi w ciągu 30 dni od przekazania danych adresowych przez Zwycięzcę do Organizatora.
 12. W przypadku niepodania przez Zwycięzcę danych potrzebnych do wysyłki nagrody w ciągu siedmiu dni kalendarzowych od ogłoszenia wyników nagroda dla niego przepada
 13. Pulę nagród stanowią: 2 x książka Decimus Fate i Rzeźnik z Guile.
 14. Koszt nadania nagród ponosi Organizator. Wysyłka jedynie na terenie Polski.
 15. Jeden uczestnik może wziąć udział w danym konkursie tylko jeden raz – to znaczy, wysłać e-mailowo tylko jedną odpowiedź na pytanie konkursowe.
 16. Warunkiem uzyskania nagrody jest podanie przez Zwycięzcę, po ogłoszeniu wyników, prawidłowego adresu korespondencyjnego oraz imienia i nazwiska, wraz w wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki nagrody. Informacje te powinny zostać wysłane e-mailowo na adres konkurs@popbookownik.pl, w odpowiedzi na otrzymaną wcześniej od Organizatora wiadomość e-mail informującą o zwycięstwie. Organizator może poprosić także o podanie daty urodzenia, w celu weryfikacji pełnoletności uczestnika. Podanie wszystkich tych danych jest dobrowolne i powinno nastąpić świadomie.
 17. Podane przez zwycięzcę dane zostaną wykorzystane jedynie do wysłania nagrody, co stanowi cel ich przetwarzania.
 18. Organizator nie będzie udostępniał danych osobowych i adresowych osobom trzecim ani wykorzystywał ich w żaden inny sposób niezwiązany z wysyłką nagrody.
 19. Dane przechowywane będą na zabezpieczonym hasłem koncie e-mail Organizatora i jedynie przez okres niezbędny do realizacji wysyłki.
 20. Po wysyłce nagrody Organizator zobowiązuje się do usunięcia wiadomości zawierających dane osobowe Zwycięzcy.
 21. Zanim nastąpi usunięcie danych wskazanych w punkcie 15 niniejszego regulaminu, Użytkownik ma prawo do wglądu do podanych danych, a także ich poprawiania oraz zażądania bycia zapomnianym, tj. całkowitego usunięcia jego danych ze skrzynki e-mailowej Organizatora, na których te dane są przechowywane. W tym celu należy wysłać e-mail na adres konkurs@popbookownik.pl. Jeśli żądanie wpłynie na e-mailową skrzynkę odbiorczą Organizatora przed wysyłką nagrody, dane zostaną niezwłocznie usunięte, co uniemożliwi wysyłkę nagrody – w związku z tym Zwycięzca, wysyłając na wskazany w tym punkcie adres e-mail żądanie usunięcia danych, zrzeka się nagrody. Nagroda zostanie przekazana innemu Uczestnikowi konkursu, którego zgłoszenie Organizator oceni jako kolejne najciekawsze.
 22. Dane określone w punkcie 15. niniejszego regulaminu nie będą wymagane od osób, które nie wygrały konkursu. W związku z tym, w konkursowych zgłoszeniach e-mailowych, wspomnianych w punkcie 6. niniejszego regulaminu i wysłanych na adres konkurs@popbookownik.pl, nie zachodzi konieczność podawania swoich danych osobowych.
 23. Nie można wymienić nagrody na jej równowartość pieniężną ani przekazać jej na rzecz osób trzecich.
 24. Wszelkie reklamacje należy składać poprzez wiadomość prywatną do Organizatora. Czas na rozpatrzenie reklamacji to 14 dni roboczych.

ZWYCIĘSKIE ZGŁOSZENIA:

 1. Śmiało mogę powiedzieć, że najlepszym magiem (czarodziejem), którego najbardziej cenię jest Olórin, znany jako Gandalf Szary. To niezwykle potężna postać w całym Śródziemiu i jest największym mędrcem jakiego znam. Gandalf był jednych z Istarich, który przybył do Śródziemia i jako jedyny wykonał swoje zadanie, dzięki czemu mógł opuścić Śródziemie. Gandalf zawsze niósł pomoc wszystkim, potrafił się poświęcić dla innych, zawsze starał się doradzać jak najlepiej i sprawiał aby każdy mógł rozwiązać swoje problemy samodzielnie, dzięki czemu uczył innych samodzielności. Czasami wystarczyło, że kogoś lekko popchnął do czynów, które przynosiły innym wielką chwałę, ale też dzięki temu stawali się kimś lepszym. Jak wcześniej wspomniałem, był bardzo potężnym czarodziejem, który nie raz pokonywał potężnych przeciwników i nie raz wychodził z ciężkich opresji ratując innych. Jego jedną na największych walk była ta w kopalni Morii, gdzie pokonał Zgubę Durina, Balroga, ale to była tak mordercza walka, że sam przypłacił ją życiem. Lecz po swojej śmierci został sprowadzony z powrotem do Śródziemia i stał się jeszcze potężniejszym magiem, stał się Gandalfem Białym, znów wyruszył do walki przeciw największemu wrogowi. Dzięki jego pomocy Rohan i Gondor przetrwały, wiele istnień zostało ocalonych a zło zostało pokonane. Potrafił być sarkastyczny, jak to towarzysze mawiali, zrzędliwy i tajemniczy, ale potrafił być dobroduszny co nie raz pokazał puszczając swoje fajerwerki. Gandalf to wspaniała postać i doskonały wzór do naśladowania, wskazuje nam drogę trudną, ale prowadzącą do doskonałości, ku lepszemu. Cenię go za szczerość, jego mądrość życiową, za to, że mimo wielu trudności nie poddaje się i szuka rozwiązania, za oddanie się przyjaciołom i większym celom, a przy tym nie zapomina o najmniejszych i niesie nie raz ukojenie w trudnych chwilach dobrym słowem i czynami.
 2. Najbardziej, spośród wszystkich magów, cenię legendarnego Harry’ego Houdini. To najsłynniejszy iluzjonista wszechczasów. Eksperymentował ze sztukami ucieczek.Potrafił np. wydostać się ze skrzyni umieszczonej w wodzie, mimo że był zakuty w kajdanki i obwiązany linami. Zwany był królem kajdanek. Zanany z tego, że prowokował policję do aresztowania, po czym uciekał z więzienia. Jedną z jego najsłynniejszych sztuczek było zniknięcie słonia i tresera ze sceny, pod którą znajdował się basen. Istniało wiele teorii mówiących, że posiadł tajemne i nieczyste moce. Houdini przez lata brał udział w demaskowaniu oszustów wyłudzających pieniądze od ludzi i zdobywających na tym rozgłos. Potrafił pojawić się w przebraniu na seansach, po kolei demaskując wszystkie triki, jak gaza udająca zjawę, ektoplazma zrobiona z żelatyny, przesuwanie mebli za pomocą sznurków i dźwięki wydawane przez wspólnika zza ciężkiej kotary. Był pionierem i wzorem dla każdego, kto interesuje się magicznymi sztuczkami.
Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Inne artykuły tego redaktora

Popularne w tym tygodniu