„Wszystko o moim starym” – najnowsza komedia z De Niro

Wszystko o moim starym – najnowsza komedia z De Niro, to jedna z najgorętszych premier 2023 roku i najlepszy prezent na Dzień Ojca. Zobacz zwiastun!

Robert De Niro ani myśli zwalniać tempa i rozkoszować się aktorską emeryturą. Wprost przeciwnie. Mimo zbliżających się osiemdziesiątych urodzin, przygotował dla swoich najwierniejszych fanów wyjątkową niespodziankę. Latem do polskich kin trafi pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji komedia – Wszystko o moim starym (tyt. oryg. About My Father). De Niro wciela się w rolę ojca Sebastiana Maniscalco – popularnego komika i stand-upera.

Wszystko o moim starym to opowieść o przygotowaniach do ślubu, który stanie pod znakiem zapytania, gdy senior rodu zapragnie lepiej poznać przyszłą synową oraz jej rodziców w trakcie wspólnego weekendu. Prostolinijny włoski imigrant o południowym temperamencie kontra rodzina konserwatywnych bogaczy, którzy na wszystkich patrzą z góry. Co może pójść nie tak?

Wszystko o moim starym to gotowa recepta na wyborną komedię. Trudno się więc dziwić, że Robert De Niro bez specjalnych oporów zgodził się wziąć udział w tym projekcie. Już sam pomysł przypadł mu do gustu.

Jestem w takim wieku, że muszę być bardzo selektywny w dobieraniu ról. Tym razem nie miałem żadnych wątpliwości. Zdecydowałem się zagrać Salvo, ponieważ uznałem, że to bardzo ciekawe wyzwanie aktorskie. Poza tym miałem już okazję pracować z Sebastianem na planie „Irlandczyka” i z sentymentem wspominam ten czas. Również na planie „About My Father” świetnie się ze sobą dogadywaliśmy i bawiliśmy grając ojca i syna. Mam nadzieję, że widzowie to docenią.

– stwierdził w jednym z wywiadów Robert De Niro.

Spekulacje obsadowe w Wszystko o moim starym

Z kolei Sebastian Maniscalco nie krył swojego zachwytu, że mistrz nie tylko zakochał się w jego scenariuszu, ale również zapalił się do tego, by zagrać u jego boku.

Do dziś nie mogę w to uwierzyć, że się zgodził. Nawet nie wyobrażałem sobie kogoś innego w tej roli. Od początku wiedziałem też, że w filmie zagram jego syna, mimo iż wielu sugerowało, że to rola dla Leonardo DiCaprio. Jednak nie uległem tym sugestiom i postawiłem na swoim.

– przyznał w jednym z wywiadów online.

Komik bał się tylko reakcji swojego biologicznego ojca, którym się inspirował przy tworzeniu głównego bohatera. Zupełnie niepotrzebnie! Maniscalco uznał bowiem, że De Niro w About My Father to wypisz-wymaluj jego kopia.

Był bardzo dumny i szczęśliwy, że to właśnie on go zagra. Ma do niego wielki szacunek. Zaakceptował go od razu. Jestem przekonany, że zachwyci go też efekt finalny.

– dodał Sebastian Maniscalco, współautor scenariusza.

O FILMIE:

Głównym bohaterem Wszystko o moim starym jest ojciec Sebastiana (w tej roli Robert De Niro), Włoch z krwi i kości. Nie owija w bawełnę, nie przestrzega konwenansów, ma niewyparzony język i mocno niepoprawne poczucie humoru. Gdy dowiaduje się, że jego jedyny syn (Sebastian Maniscalco) zamierza oświadczyć się swej ukochanej Ellie (Leslie Bibb), postanawia pomóc mu w tej ryzykownej misji, a przede wszystkim sprawdzić czy rodzina dziewczyny spełnia jego surowe standardy.

Sebastian wie, że spotkanie jego prostolinijnego ojca z zamożną i konserwatywną rodziną Ellie grozi katastrofą. Liczy jednak, że uda się go jakoś okiełznać i zaprezentować jako spokojnego, miłego starszego pana. Wkrótce zrozumie, jak bardzo się mylił. Rodzinny weekend w luksusowej posiadłości przyszłych teściów Sebastiana okaże się pasmem nieporozumień, wpadek i szokujących odkryć, bo jego tatko nie zamierza udawać kogoś, kim nie jest. Czy miłość Ellie i Sebastiana jest w stanie przetrwać tę próbę?

Wszystko o moim starym wyreżyserowała Laura Terruso(Cześć, mam na imię Doris, Wytańcz to, Dickinson).

W filmie wystąpili, m. in.: Robert de Niro (Taksówkarz, Łowca jeleni, Wściekły Byk, Kasyno, Dawno temu w Ameryce, Chłopcy z ferajny, Nietykalni, Poznaj mojego tatę), Sebastian Maniscalco (Green Book, Irlandczyk, Berek, Cruise), Leslie Bibb (Asy z klasy, Iron Man, Iron Man 2, Prawo zemsty, Wyznania zakupoholiczki), Anders Holm (Kim jest Anna?, Mistrzowie, Wielkie wydarzenie), Kim Cattrall (Seks w wielkim mieście – serial, Autor widmo, Akademia policyjna, Crossroads – Dogonić marzenia).

Film w polskich kinach od 23 czerwca 2023 roku.

Tyt. oryg.: About My Father

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu