Różne oblicza miłości w Cinema City

W tym tygodniu w Cinema City kilka nowości nawiązujących do bezgranicznej miłości, w przeróżnych odsłonach. Plan na miłość to międzykulturowa komedia romantyczna naszych czasów. Historia wychodzenia z marazmu codzienności dwójki kochanków w filmie Maskarada. Wzruszająca opowieść o ojcostwie w polskiej produkcji Tata. Poruszający Tár i opowieść o miłości do muzyki i władzy. Zobaczymy również zabawny horror Najbardziej samotny chłopak na świecie, w którym dostaniemy przepis jak zaprzyjaźnić się z zombie. Dodatkowo zapowiedź kolejnej edycji Ladies Night z pokazem filmu Pokolenie Ikea, a także marcowe przedpremierowe pokazy tylko dla posiadaczy kart Unlimited!

Mistrzowie komedii romantycznych z wytwórni Working Title (Notting Hill, Dziennik Bridget Jones, To właśnie miłość) przedstawiają współczesne podejście do uwielbianego gatunku. Angielski humor łączy się z kulturą odległego wschodu w ujmującej opowieści o miłości. Film Plan na miłość pokazuje, jak można odnaleźć prawdziwą miłość we współczesnych czasach.

Zoe (Lily James), filmowa dokumentalistka szuka idealnego faceta w aplikacjach randkowych. Niestety jej relacje z Internetu to pasmo komicznych katastrof. Dla sąsiada i przyjaciela Zoe z dzieciństwa – Kazima (Shazad Latif), sposób na ułożenie życia to zaaranżowane przez rodziców małżeństwo z piękną panną młodą z Pakistanu. Kiedy się na nie decyduje, Zoe postanawia towarzyszyć mu w pełnej nadziei podróż z Londynu do Lahore. Chcąc sfilmować ślub przyjaciela z wybraną przez rodzinę nieznajomą, sama zaczyna zastanawiać się, czy to odmienne podejście do tematu miłości może ją czegoś nauczyć?

Maskarada to historia Adrien i Margot, którzy pragną więcej i więcej. Wiedzą, że miłość nie wystarczy, by żyli długo i szczęśliwie. Marzą o nieprzyzwoicie wielkich pieniądzach. Fantazjując o wspólnej przyszłości, wymyślają przekręt doskonały i perfidny plan, który zmieni życie czwórki osób. Opływające w luksusy rezydencje, szybkie auta, a przede wszystkim piękni, źli, zepsuci i obrzydliwie bogaci mieszkańcy Lazurowego Wybrzeża stają się celem młodych kochanków. Czy pomoże im to osiągnąć szczęście?

Tata – Michał jest kierowcą TIRa i ojcem samotnie wychowującym córkę Miśkę. Długie godziny za kółkiem, samotność i ciągłe życie w drodze to dla niego codzienność. Jego córką opiekuje się ukraińska sąsiadka. Jej wnuczka Lena i Miśka są nierozłączne. Gdy ukraińska niania nagle umiera, Michał zabiera dziewczynki ze sobą w podróż. Przydrożne parkingi, życie w trasie, granica, a wreszcie spotkanie z rodziną Lenki w Ukrainie, to dla dziewczynek ważna lekcja siostrzeństwa. Dla Michała przymusowa podróż to czas dorastania do bycia tatą. Dzięki niej może w końcu przestanie uciekać przed swoimi demonami i odkryje, co w jego życiu jest tak naprawdę najważniejsze.

Tár, z Cate Blanchett w roli ikony muzyki Lydii Tár analizuje zmieniającą się naturę władzy, jej wpływ i trwałość we współczesnym świecie. Lydia Tár, powszechnie uważana za jedną z największych żyjących kompozytorek/dyrygentek i pierwszą w historii kobiet główną dyrygentkę wielkiej niemieckiej orkiestry. Za reżyserię filmu odpowiada trzykrotnie nominowany do Oscara Todd Field (Małe dzieci, Za drzwiami sypialni).

Najbardziej samotny chłopak na świecie to historia Olivera, który nie ma przyjaciół ani rodziny. Mieszka sam, a jego ulubione zajęcie to oglądanie Alfa w TV. Regularnie odwiedza go dwójka pracowników opieki społecznej. Pewnego dnia dostaje ultimatum: albo znajdzie przyjaciół, albo trafi do placówki opiekuńczej. Olivier lubi swoje życie, więc będzie dążył do celu po trupach, i to dosłownie… Z lokalnego cmentarza odkopuje sobie całą rodzinę plus jamniczka. Teraz pozostaje tylko przekonać opiekę społeczną, że zadanie zostało wykonane.

Szybkie randki i jednonocne romanse na wielkim ekranie

02 marca o 19:30 – zapraszamy wszystkie Panie na kolejny seans w ramach cyklu Ladies Night. Tym razem uczestniczki będą miały przyjemność zobaczyć przedpremierowy pokaz filmu Pokolenie Ikea.

Tradycyjnie spotkanie uprzyjemnią upominki od partnerów wydarzenia, bezalkoholowy welcome drink oraz konkursy z nagrodami. Bilety dostępne na stronie www.cinema-city.pl

Tylko dla posiadaczy karty Unlimited

Przeżyj filmowe emocje jako pierwszy. Zobacz aż 3 przedpremierowe pokazy hitowych produkcji: 02 marca Creed III, 08 marca Krzyk oraz 14 marca Wyrwa. Bilety są już w sprzedaży. Informacje na temat abonamentu Unlimited dostępne na stronie www.cinema-city.pl/static/pl/pl/unlimited.

Pełny repertuar dostępny na www.cinema-city.pl.

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu