Viggo Mortensen w trailerze „Falling” – swoim reżyserskim debiucie

Zobaczcie zwiastun filmu Falling, w którym zagra nominowany do Oscara Viggo Mortensen.

Produkcja ta to również debiut reżyserski aktora. Historia opowiada losy Johna, homoseksualisty żyjącego ze swoim partnerem, Ericiem, oraz ich córką, Monicą. Rodzina mieszka w Kalifornii – z dala od tradycyjnego, wiejskiego życia. Ojciec Johna, Willis, żyje samotnie na odizolowanej farmie, na której dorastał główny bohater. Niestety demencja zaczyna postępować, a mężczyźnie coraz trudniej zajmować się terenem.

John postanawia wziąć na razie ojca do siebie, w międzyczasie szukając z siostrą nowego lokum dla rodziciela, blisko nich. Niestety dobre intencje na nic się zdają, gdy Willis odmawia zmiany trybu życia.

Zarówno scenariuszem, produkcją, jak i reżyserią zajął się wspomniany Mortensen. Sam aktor tak wypowiada się o swoim projekcie:

Mimo że nie jest to stricte autobiografia, część wydarzeń i rozmów w Falling zostało zainspirowanych dzieciństwem, które dzieliłem z dwójką braci, Charlesem i Walterem, którym ten film dedykuję.

To złożona historia o wielu warstwach, pełna subiektywnych i nieidealnych wspomnień (…) Większość ludzi, tak mi się wydaje, pragnie, by być zauważona i usłyszana, pragnie empatii. Zajęło mi sporo czasu, by zaakceptować własnego ojca takim, jaki był, ale cieszę się, że w końcu mi się to udało. A on odwzajemnił gest, za co zawsze będę wdzięczny.

Falling opowiada, w dużej mierze, o istotności akceptacji i przebaczenia, nauce życia z innymi i z samym sobą. (…)

Film miał swoją premierę w tym roku, podczas Festiwalu Filmów w Sundance, natomiast jak donosi jeden z portali, Quiver Distribution już nabyło prawa do jego dystrybucji w Ameryce Północnej i planuje wypuścić produkcję do kin i na VOD 5 lutego 2021 roku.

Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tumblreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Popularne w tym tygodniu