Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 21.12-27.12.2019

0
Święta, święta i po… Mimo błogiego odpoczynku związanego z Bożym Narodzeniem na polskim i zagranicznym rynku gier planszowych miało miejsce kilka nowinek, które udało nam się zebrać. Jesteście ciekawi? To zaczynamy!
PREMIERY

Z pewnością nie wszyscy jeszcze wiedzą, że wraz z nastaniem dwa tysiące dwudziestego roku nazwa wydawnictwa Trefl Joker Line zostanie zastąpiona mianem Muduko. Pierwsza gra wydana pod nową marką to Stwory z Obory. Jest ona utrzymana w klimacie fantasy i specyficznego humoru. Stanowi połączenie świata Wiedźmina i Jakuba Wędrowycza. Wiejska atmosfera i cel, którym jest dążenie do sławy poprzez pogrom spotykanych potworów, zapewniają wciągający turniej pełen emocji. Wymaga on przy tym od uczestników ciągłego skupienia i angażowania się w grę. Muszą oni stale obserwować pole bitwy i nie dać się wykiwać swoim rywalom. W rozgrywce może wziąć udział maksymalnie pięć osób. Dedykowana jest dorosłym i dzieciom, które ukończyły trzynasty rok życia.

Warto także dodać, że szykują się również zmiany związane z marką Zu&Berry, pod którą Trefl wydawał gry dla najmłodszych. Odtąd będzie ona autonomiczną serią wydawnictwa.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 21.12-27.12.2019

PLANY WYDAWNICZE

Zbliża się premiera kolejnej propozycji od Bruno Cathala dla najmłodszych. Wydawnictwo The Flying Games zapowiedziało wydanie gry Mosquito Show w lutym dwa tysiące dwudziestego roku. Cathala oraz ilustratorka Camille Chaussy planszówki Jurassic Snack ponownie połączyli siły i zabierają dzieciaki do egzotycznej dżungli. Mosquito Show to rodzinna, taktyczna gra przeznaczona dla dwóch graczy, którzy będą poruszać się po planszy 4×4 z ułożonymi żetonami komarów. Gracze wcielą się w tukana lub kameleona i postarają się zjeść jak najwięcej szkodników. Polskie wydawnictwo Funiverse, które wypuściło Jurassic Snack oraz Little Big Fish od The Flying Games, jeszcze nie potwierdziło czy dostarczy nam polską wersję planszówki.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 21.12-27.12.2019

Lucky Duck Games zaskoczyło fanów Kronik Zbrodni publikując na swoim Facebooku krótki filmik-zwiastun, a następnie projekt pudełka do najnowszej wersji gry. Wydawnictwo nie zdradziło jeszcze żadnych szczegółów na temat Chronicles of Crime: Millennium. Z udostępnionych materiałów możemy tylko się domyślić, że tytuł będzie składał się z trzech części, a każda historia rozegra się w zupełnie innej epoce. Pierwsza w 1400 roku, kolejna w 1900 i ostatnia w 2400. W pierwszej części przeniesiemy się do Notre Dame. Kampania na Kickstarterze ruszy w dwa tysiące dwudziestym roku. Trzymamy kciuki!

Polecamy również kreator do tworzenia własnych spraw, który udostępniło wydawnictwo. Dzięki niemu sami możecie zaprogramować i udostępnić zagadkę kryminalną. Natomiast gotowe do pobrania znajdują się na stronie BoardGameGeek, wystarczy tylko posiadać konto.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 21.12-27.12.2019

WSPIERAJKI

Już czternastego stycznia dwa tysiące dwudziestego roku ruszy kampania na Kickstarterze nowej gry autora niezwykle ciepło przyjętego w Polsce Roota. Cole Wehrle ponownie zabierze nas do magicznego, średniowiecznego świata zilustrowanego przez Kyle Ferrin’a. Wspierajkę planszówki Oath: Chronicles of Empire and Exile możecie śledzić tutaj.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 21.12-27.12.2019

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o planowanej kampanii na KC, w której będzie można wesprzeć grę Rocketmen autorstwa Martina Wallace’a. Znamy już datę jej rozpoczęcia. Będzie to dwudziesty siódmy stycznia dwa tysiące dwudziestego roku. Gra jest oparta na mechanice deck-buildingu. Pożądane cechy graczy: umiejętność przewidywania i zarządzania posiadanymi zasobami. Kosmos stoi przed nimi otworem, muszą tylko zaplanować swoją misję, utorować sobie do niego drogę i po prostu wystartować w odpowiednim momencie. To idealna rozgrywka dla graczy od czternastego roku życia, przeznaczona dla maksymalnie czterech osób. Wydawnictwo Phalanx poinformowało, że prototypy gry są już gotowe do złożenia i wysłania. Oczywiście jej polska wersja także się pojawi. Postęp kampanii dostępny do obserwacji tutaj.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 21.12-27.12.2019

IMPREZY I WYDARZENIA

Sylwester z planszówkami? Czemu nie? Jeśli chcecie spędzić ostatnią noc w dwa tysiące dziewiętnastym roku przy grach bez prądu, koniecznie wybierzcie się do Paradox Cafe sci-fi & fantasy asylum w Warszawie przy ulicy Anielewicza 2. To już druga edycja tego sylwestrowego wydarzenia. Bilety są dostępne do nabycia w dwóch kategoriach: dla osób chcących zawrzeć nowe znajomości i dla tych, którzy wolą bawić się w grupie swoich najbliższych. Jedna z przybyłych osób zostanie obdarowana prezentem w postaci gry Paradox Cafe. Impreza startuje o godzinie dwudziestej a zakończy się o trzeciej nad ranem.


Artykuł przygotowały: Paulina Adamczuk, Natalia Jóźwiak, Sylwia Smolińska

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.