Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 30.05.-05.06.2020

0
Witajcie drodzy Planszówkowicze! Wśród premier czeka na was gra fabularna od Black Monka oraz kosmiczny tytuł od Portal Games. W zapowiedziach znajdziecie propozycję na podstawie książki od wydawnictwa FoxGames. Fani Neroshimy Hex poszerzą swoją kolekcję o nowe pozycje osadzone w owym uniwersum. W przedsprzedaży czeka na was Obcy, natomiast wspierajki w tym tygodniu was zaskoczą. Zaczynamy!
PREMIERY

Od 2 czerwca możecie przyjrzeć się bliżej zestawowi startowemu do Zewu Cthulhu od Black Monka. Znajdziecie w nim wszystko, co jest potrzebne do rozpoczęcia przygody w uniwersum wykreowanym przez H.P. Lovecrafta. Pierwsza księga przeznaczona jest dla rozgrywki jednoosobowej i jej zadaniem jest zapoznanie badacza z podstawowymi mechanikami gry, druga stanowi kompendium wszystkich zasad, natomiast trzecia zabierze was w podróż rodem z horroru. Ponadto zestaw wzbogacono o gotowe i puste karty badaczy, kości oraz materiały pomocnicze. Gotowi na przeżycie pełnych grozy historii?

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 30.05.-05.06.2020

4 czerwca Lucrum Games ogłosiło premierę Sierra West. W grze wcielicie się w pionierów, którzy poprowadzą swoje wozy przez Sierra Nevada w poszukiwaniu szczęścia i dostatku. Gracze programując swoje akcje zagrywają trzy karty symbolizujące ścieżkę. To po niej będą poruszać się pionierzy stawiając czoła niebezpieczeństwom, jednak nie tylko! Czekają na was również atrakcyjne okazje. Tytuł zawiera niespotykaną dotąd konstrukcję modułowej planszy oraz cztery warianty rozgrywki połączone jedną mechaniką.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 30.05.-05.06.2020

Dzięki wydawnictwu Phalanx już od 3 czerwca możemy zagrać w polską wersję gry Viticulture Essential Edition. Gotowi na podróż do słonecznej Toskanii? Pora zatroszczyć się o swoje winnice!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 30.05.-05.06.2020

W tym tygodniu na sklepowe półki trafiły dwa duże tytuły od Portal Games. Pierwszym z nich jest New Frontiers autorstwa Toma Lehmanna, natomiast drugi to Detektyw: Edycja Gry Roku Ignacego Trzewiczka. Poniżej notka prasowa:

Dwie wielkie premiery Portal Games

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 30.05.-05.06.2020

New Frontiers czyli jeszcze lepsze Race for the Galaxy

New Frontiers to gra, która czerpie inspiracje z niezwykle popularnych tytułów: Puerto Rico oraz Race for the Galaxy. Twórca gry, Tom Lehmann, poszedł jednak o krok dalej i zdecydowanie udoskonalił wykorzystane pomysły.

W New Frontiers gracze budują kosmiczne imperia, odkrywają i kolonizują planety, nabywają technologie, produkują i sprzedają towary. Główne mechaniki gry to budowanie silniczka, zarządzanie zasobami oraz wybór akcji. Dzięki temu, że dostępne w grze technologie są modularne i wybierane losowo na początku każdej rozgrywki, gracze muszą za każdym razem wymyślać nowe strategie, a gry nie da się po prostu „rozwiązać”. W New Frontiers, podobnie jak w Race for the Galaxy czy Puerto Rico wykorzystana jest niezwykle ciekawa mechanika wyboru akcji. Z akcji wybranych przez gracza, korzystać mogą również inni, dzięki czemu gra jest angażująca dla wszystkich w każdym momencie, bez względu na to czyja jest tura.

New Frontiers wyróżnia się pięknym wykonaniem. Towary mają postać niezwykle oryginalnych plastikowych kolorowych kostek (odpowiednio rozróżnionych nawet dla graczy z daltonizmem), planety losowane są z tkaninowego woreczka. Gdy dodamy do tego głęboką satysfakcjonującą warstwę strategiczną, od lat udoskonalaną mechanikę, silną interakcję między graczami, bogatą tematykę sci-fi, wiadomo dlaczego New Frontiers faktycznie pokazuje nowe granice, dokąd zaprowadzić nas mogą gry planszowe.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 30.05.-05.06.2020

Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa w Edycji Gra Roku

Bestsellerowy tytuł Portal Games, Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa, doczekał się wydania specjalnego – Edycji Gra Roku. Od pierwszego wydania w 2018 roku, gra ta sprzedała się na całym świecie w oszołamiającym nakładzie ponad 150 tysięcy egzemplarzy i została wydana w kilkunastu językach, w tym koreańskim i rosyjskim, a wydanie chińskie i brazylijskie są aktualnie w przygotowaniu. Detektyw zdobył też wiele nagród i nominacji w świecie gier planszowych, m.in najważniejszą nagrodę we Francji As d’Or oraz nominację do niezwykle prestiżowej niemieckiej nagrody Kennerspiel des Jahres.

Tak ogromny sukces Portal Games świętuje specjalną edycją gry – Gra Roku, która trafia na rynek 4 czerwca. Do pudełka podstawowej wersji gry zawierającego pięć spraw detektywistycznych połączonych w jedną kampanię, zostały dodane bonusowo fotografie postaci – materiał dostępny dotychczas jedynie w niezależnej sprzedaży. Dzięki portretom postaci gra staje się jeszcze bardziej klimatyczna – nie tylko czytamy o napotkanych bohaterach, przeglądamy ich akta policyjne w internetowej bazie Antares, ale też możemy wykorzystać je przy budowie mapy myśli i jak prawdziwi śledczy poprzypinać na tablicy wraz z notatkami ze spotkań, dokumentów policyjnych, aby wspólnie szukać rozwiązania zagadki. Detektyw w specjalnej edycji od dziś w sklepach w całej Polsce.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 30.05.-05.06.2020

Już od piątku możecie wyruszyć na poszukiwanie Pokoju-25: Apogeum od Rebela, który jest wznowieniem gry Pokój-25. Najnowsza wersja posiada zestaw komponentów znany z podstawki oraz dodatku Sezon 2, ale to nie wszystko! W pudełku znajdziemy także dodatkową zawartość umożliwiającą podniesienie poziomu trudności rozgrywki oraz tytułowy Apogeum, będący największym dotychczas wyzwaniem dla graczy. Prawdziwa gratka dla fanów kooperacji z motywem zdrajcy. A wy w jaką wersję zagracie, kooperacyjną czy z negatywną interakcją?

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 30.05.-05.06.2020

PLANY WYDAWNICZE

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich, których zafascynowała gra Nowy Wspaniały Świat. Otóż, w czwartek wydawnictwo FoxGames poinformowało o wprowadzeniu premierowych, ale limitowanych kart Imperium, jako dodatek do tego tytułu. Na fanpage wydawnictwa trwa jeszcze akcja, dzięki której można stać się ich szczęśliwymi posiadaczami. Jeśli jednak tam się nie uda, to jest jeszcze inny sposób na ich zdobycie. Niektóre sklepy z planszówkami będą rozdawały je swoim klientom jako dodatek do zakupów a po zakończeniu pandemii koronawirusa także na różnych tematycznych eventach.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 30.05.-05.06.2020

W dziale zapowiedzi na stronie grupy wydawniczej Foksal (do której należy FoxGames) pojawiła się długo wyczekiwana, zwłaszcza przez fanów twórczości Sarah J. Maas, gra planszowa Szklany tron, oparta na motywach powieści o tym samym tytule. Wstępnie data jej premiery została oszacowana na 15 lipca. Jest to gra kooperacyjna przeznaczona dla dwóch osób. Biorąc w niej udział możemy przenieść się do świata Szklanego tronu. Wówczas naszym zadaniem będzie podjęcie współpracy w celu pomocy młodej królowej w walce z jej wewnętrznymi demonami. Rozgrywka została podzielona na osiem rozdziałów, które stopniowo wprowadzają jej uczestników w to niezwykłe uniwersum. Z pewnością jego miłośników ucieszy także możliwość wcielenia się w jednego z bohaterów tam występujących, a więc w Aelin lub wiernego Fernisa. Podjęcia się owej misji mogą już dwunastoletnie dzieci. Na pewno wkrótce o tej grze będzie bardzo głośno.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 30.05.-05.06.2020

Wydawnictwo Portal Games zapowiedziało dwa tytuły osadzone w świecie Neuroshimy Hex. Jesteście ciekawi szczegółów? W takim razie zapoznajcie się z notką prasową:

Portal Games ogłasza przedsprzedaż nowych produktów ze świata Neuroshimy Hex

Nowe produkty w linii Neuroshima

Gliwice, 1 czerwca 2020 r. – Portal Games ogłasza przedsprzedaż samodzielnej gry Neuroshima: Last Aurora z dodatkiem Przebudzenie Molocha, a także nowego dodatku frakcyjnego do Neuroshima Hex 3.0: Troglodyci.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 30.05.-05.06.2020

Neuroshima: Last Aurora

Neuroshima: Last Aurora to samodzielna gra oparta na Last Aurora, grze autorstwa Mauro Chiabotto z sukcesem ufundowanej na Kickstarterze w ubiegłym roku, którego polską edycję Portal Games osadził w świecie Neuroshimy. Gracze muszą walczyć o przetrwanie, zbierać surowce, usprawniać swoje pojazdy i walczyć z wrogami, którzy pragną pierwsi dotrzeć do Aurory. To gra z dużą dawką rywalizacji dla graczy bez skrupułów. Trzeba zawalczyć o swoje, zanim będzie za późno.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 30.05.-05.06.2020

W pudełku znajduje się pełen zestaw gry dla od jednego do czterech graczy, z planszą skutej lodem trasy i planszami graczy, zestawem drewnianych i plastikowych znaczników, żetonów oraz wariantem w trybie solo. Będziecie gromadzić karty łupów i eksplorować teren, zbierać przedmioty w warunkach ekstremalnych, ale też napotykać na wrogów. Gdyby piekło zamarzło, wyglądałoby właśnie tak.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 30.05.-05.06.2020

Neuroshima: Last Aurora – Przebudzenie Molocha

Równocześnie z grą podstawową wydawane jest do niej rozszerzenie Neuroshima: Last Aurora – Przebudzenie Molocha. Wprowadza ono nowe karty i zasady, w tym: nowy rodzaj Ocalałych – Androidy, nowych wrogów – Działka automatyczne, nowy zasób – Baterie jądrowe aktywujące unikatowe zdolności nowych kart Konwoju, mechanikę Alarmu.

W przedsprzedaży dostępny jest również dodatek z plastikowymi figurkami oraz dedykowana mata do gry. Premiera w 3Q 2020 r.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 30.05.-05.06.2020

Neuroshima Hex 3.0: Troglodyci

Dodatek Neuroshima Hex 3.0: Troglodyci wprowadza nową frakcję do gry i stawia przed graczami zupełnie nowe wyzwania. Armia wyróżnia się dużą liczbą wojowników i żetonów Bitwy. Troglodyci łatwo dostosowują się do zaistniałych na planszy warunków. Dzięki nowej mechanice kanibalizacji własnych jednostek, natychmiast otrzymują dodatkowy bonus Sytości. Wojownicy ze znacznikami Większej Sytości zadają więcej ran, są szybsi, stają się mobilni lub wytrzymalsi. Z drugiej strony poświęcanie jednostek prowadzi do zmniejszenia ich liczby i ogranicza możliwość uruchomienia bitwy przez zapełnienie planszy.

PRZEDSPRZEDAŻE

Wystartowała przedsprzedaż pierwszego fabularnego tytułu od wydawnictwa Galakta. Obcy to prawie czterysta stronicowy podręcznik w twardej oprawie, który przybliży graczom uniwersum z 2183 roku oraz przedstawi zbiór zasad. Klimat zagwarantują liczne ilustracje oraz tryby rozgrywki. Pierwszy z nich, filmowy, bazuje na gotowych scenariuszach i nawiązuje to historii znanych z ekranizacji. Drugi tryb, kampanii, dedykowany jest dłuższym rozgrywkom. Zasady bazują na Silniku Roku Zerowego i zostały odpowiednio zmodyfikowane, aby w pełni oddać klimat grozy i horroru Obcego. Decydując się na zakup podręcznika w przedsprzedaży dodatkowo otrzymacie talię pięćdziesięciu pięciu kart wzbogacających fabularną rozgrywkę.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 30.05.-05.06.2020

Mamy świetną wiadomość dla fanów uniwersum Marvela! Wydawnictwo Rebel rozpoczęło przedsprzedaż znanego, rodzinnego tytułu, Splendor Marvel, w nowej superbohaterskiej odsłonie! Tym razem będziemy zbierać Kamienie Nieskończoności, aby werbować do swojej drużyny ulubione postaci z filmów i komiksów. W mechanice wprowadzono drobne zmiany, które zmobilizują graczy do sięgnięcia po karty z trzeciego poziomu, ponieważ posiadanie przynajmniej jednej z nich jest niezbędne do zdobycia Rękawicy Nieskończoności. Oprócz tego zawalczymy także o żeton Avengers, który otrzymamy po uzyskaniu niezbędnych symboli na kartach, tym samym gwarantując sobie dodatkowe trzy punkty na koniec gry. Czy uda wam się powstrzymać Thanosa? Przekonamy się w czwartym kwartale tego roku.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 30.05.-05.06.2020

WSPIERAJKI

Ahoj piraci! W dzień dziecka wystartowała kampania Tortugi 2199 od Phalanx na wspieram.to. Gra bazuje na mechanice deck-buildingu, w trakcie której wcielimy się w piratów dowodzących swoimi kosmicznymi statkami. Do dyspozycji będziemy mieć pięć rynków zaopatrujących graczy w kolejne karty gwarantujące przewagę nad pozostałymi piratami. Kosmiczny świat przedstawiono na modularnej planszy, natomiast asymetrię w grze wprowadzają unikatowe statki. Wygrywa gracz, który zdobędzie najwięcej punktów wpływu, ale o tym, w jaki sposób je zdobędziemy zadecyduje strategia, jaką przyjmiemy, ponieważ jest kilka możliwych dróg do zwycięstwa. Podczas rozgrywki będą nam towarzyszyły liczne walki z innymi piratami, próby przekupstwa, przejmowanie kontroli nad sektorami oraz polowanie na monstra. Dla spragnionych większych wrażeń wydawnictwo przygotowało kilka wariantów, ponadto dołączone rozszerzenie znacząco urozmaici partie oraz umożliwi kosmiczne podboje w pięciu graczy. Spieszymy donieść, że tytuł się ufundował, a to oznacza, że trafi na wasze stoły już w trzecim kwartale tego roku!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 30.05.-05.06.2020

Od 30 czerwca pod tym linkiem wesprzecie projekt dedykowany nie tylko graczom RPG, ale również wszystkim miłośnikom planszówek. Echo Światów to płyta, na której znajdziecie klimatyczne utwory urozmaicające długie rozgrywki w wasze ulubione tytuły. Za projekt odpowiedzialne jest wydawnictwo What the Frog. Już teraz możecie poznać trzy ścieżki dźwiękowe!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 30.05.-05.06.2020


Artykuł przygotowały: Paulina Adamczuk, Sylwia Smolińska

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.