Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 25.09.2021 – 01.10.2021

Został już tylko tydzień, a Ogólnopolski Dzień Gier Planszowych ruszy pełną parą. Jesteście gotowi na świętowanie? Zaopatrzcie się w najlepsze tytuły i grajcie razem z nami. Dziś przygotowaliśmy kolejną dawkę planszowych wieści, premier, zapowiedzi oraz gorących przedsprzedaży. Zapraszamy!
Premiery
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 25.09.2021 - 01.10.2021Naturalnie, Lacerta

Naturalną koleją rzeczy, nareszcie nadszedł dzień premiery jednej z najbardziej naturalnych planszówek. Dobrze, wystarczy. Na sklepach (nie tylko naturalnych) znajdziecie już Naturalnie: połączenie domino i area control z mnóstwem kombinowania. Gdy podczas jednej z pieszych wędrówek natraficie na bardzo zaniedbaną i zanieczyszczoną dolinę, nie możecie przejść obok tego widoku obojętnie: trzeba pomóc naturze odzyskać utracone piękno! Podczas gry będziecie zdobywać punkty za sprowadzanie do doliny zwierząt, układając płytki domina wzdłuż rwących potoków, oraz za sadzenie drzew i krzewów na przylegających do nich nieużytkach. Gra dobiegnie końca, kiedy wykorzystacie wszystkie płytki domina. Zwycięży ten, kto po ostatecznej punktacji będzie w posiadaniu największej liczby punktów. Sprawdźcie gdzie najlepiej zaopatrzyć się w planszówkę tutaj.

Koszmar Alicji z Krainy Czarów, Muduko

30 września miałą miejsce premiera gry książkowe Koszmar Alicji z Krainy Czarów. Z okazji premiery pierwszego gamebooka wydawnictwo Muduko przygotowało także wydanie specjalne, na które składają się:

  • gra książkowa Koszmar Alicji w Krainie Czarów
  • torba o wymiarach 30×36 cm
  • piórnik o wymiarach 19×5 cm
  • ołówek z logo książki
  • 55 kart do gry z ilustracjami
  • zakładka
  • 4 x karta postaci
  • plakat z okładką książki

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 25.09.2021 - 01.10.2021

Rozszerzenia do Root, Portal Games

30 września miała miejsce premiera aż 4 dodatków do Roota! Podziemia, Tryby Leśnogrodu, Talia Banitów i Partyzantów oraz Paczka Włóczęgów wprowadzają do gry masę nowości: nowe frakcje, nowe mapy, rozgrywkę do 6 osób, tryb solo o kilku poziomach trudności, tryb kooperacyjny i wiele innych! 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 25.09.2021 - 01.10.2021Miasto w chmurach, FoxGames 

W środę, 29. września odbyła się premiera gry Miasto w chmurach od wydawnictwa FoxGames. Gracze zostają zaproszeni przez władze miasta do wzięcia udziału w niezwykle ciekawym projekcie. Ich celem jest rozwój metropolii za pomocą budowy kompleksowych wieżowców i… podniebnych korytarzy w chmurach. Uczestnicy gry wcielą się zatem w rolę architektów walczących o uznanie i realizację swoich projektów. Żeby zbudować najdoskonalszy plan miasta, muszą dobrze przemyśleć, gdzie ułożyć wybraną przez siebie płytkę. W grze mogą uczestniczyć już dziesięciolatkowie, a minimalna liczba graczy potrzebna do przeprowadzenia rozgrywki to dwie osoby. Sprawdźcie, gdzie najlepiej kupić tę grę.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 25.09.2021 - 01.10.2021Wtopa, FoxGames 

Miniona środa to także dzień premiery zwycięskiej gry w konkursie Stwórz grę i wskocz na półkę empiku. Wtopa od wydawnictwa FoxGames to karcianka, która dostarcza graczom wiele emocji. Idealnie sprawdzi się do rozgrywki w większym towarzystwie, czy też na imprezie. Uczestnicy gry przyjmują rolę kapitanów okrętów podwodnych i walczą między sobą o tytuł Króla Oceanu. Głębiny oceanu stają się polem walki, gdzie torpedujący się przywódcy starają się wytrwać i pozostać na nim niepokonanym. W osiągnięciu tego celu pomogą im, między innymi, karty specjalne. Gra skierowana jest do dorosłych i dzieci od ośmiu lat. Można ją kupić na stronie internetowej empiku.

Zapowiedzi
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 25.09.2021 - 01.10.2021Obcy gra fabularna: Niszczyciel Światów, Galakta

Jeśli czekacie na kolejne przygody w uniwersum Obcego, z pewnością ucieszy was zapowiedź Niszczyciela światów. To scenariusz filmowy stworzony przez pisarza S-F, Andrew E.C. Gaskę, a opracowano go dla 3-5 graczy i Matki Gry. Wspólnie przejdą oni przez najgorsze piekło! Przygotujcie się na kilka emocjonujących sesji i masę gadżetów – podręcznik, karty, dedykowane mapy i aż 7 arkuszy gotowych na wszystko postaci.

Wcielcie się w role członków drużyny Charlie – kolonialnych marines wybranych przez przełożonego spośród sił stacjonujących w Forcie Nebraska.

Premierę zaplanowano na I kwartał 2022r.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 25.09.2021 - 01.10.2021Spór o Bór, Muduko

Znamy datę premiery gry Spór o Bór. Karcianka zadebiutuje 20 października. W grze wcielacie się w dowódców prowadzących swoich poddanych w Wielkim Pojedynku. Waszym celem będzie zdobycie przewagi nad przeciwnikiem i uzyskanie kontroli nad polanami. Wygrany może być tylko jeden. Czy będziesz nim Ty, a może Twój przeciwnik? Czy poprowadzisz swoje oddziały do zwycięstwa? Jest to polskie wydanie wieloletniego, międzynarodowego hitu Schotten Totten, znanego również jako Battle Line. Całkowicie nowa szata graficzna przenosi nas do prastarej puszczy, w której dowodząc futrzaną armią stoczymy zażarte pojedynki o władzę w królestwie zwierząt. Spór o Bór to połączenie projektanckiego geniuszu Reinera Knizii z bajecznymi ilustracjami Piotra Sokołowskiego. Jest to jedna z najlepszych dwuosobowych gier wszechczasów, która swoim minimalizmem i głębią taktyki zachwyca graczy już od ponad 20 lat. Ciekawostka: wszystkie przedstawione na kartach zwierzęta występują w Polsce. Nazwa polskiej edycji została wyłoniona w ramach konkursu na Facebook zorganizowanym przez Wydawnictwo Muduko!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 25.09.2021 - 01.10.2021Kroniki zamku Avell, Rebel

Kroniki zamku Avell to kooperacyjna gra przygodowa dla całej rodziny, w której waszym zadaniem będzie uratowanie zamku Avell przed natarciem potworów. Oprócz tego gracze zaczną odkrywać świat tytułowego zamku, poruszając się po modułowej hexowej planszy. Kroniki zamku Avell to kolejny autorski projekt Studia Rebel skierowany dla młodszych graczy. Gra zadebiutuje jeszcze w tym roku!

Przedsprzedaże
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 25.09.2021 - 01.10.2021Widmo nad Arkham, Black Monk Games

A gdyby H.P. Lovecraft nie istniał, ale Przedwieczni ich kulty tak? Działając pod przykrywką legalnych organizacji religijnych, zrzeszają możnych tego świata, by za ich pieniądze zrealizować swe złowieszcze plany…

Wciel się w rolę Eli Cartera, bibliotekarza z Arkham, otrzymasz szansę, by odkryć ich bluźnierczy spisek. Każda decyzja, krok po kroku, będzie cię przybliżać do rozwiązania zagadki. Na twej drodze staną dziesiątki zagrożeń, a każda, nawet z pozoru błaha, decyzja może mieć katastrofalne skutki Czas stanąć do walki ze sługami Wielkich Przedwiecznych. Chyba że wolisz się do nich przyłączyć… ?

Widmo nad Arkham (ponad 1000 paragrafów i 100 różnych zakończeń, łącznie 350 stron historii) to gra paragrafowa oparta na prozie H.P Lovecrafta autorstwa Beniamina Muszyńskiego: trwa przedsprzedaż.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 25.09.2021 - 01.10.2021Tajemnice Pętli: Spoza Czasu, Black Monk Games

Nie traćcie Czasu i odkryj nowe Tajemnice Pętli! Myśleliście, że Wasze Dzieciaki odkryły już większość Tajemnic Pętli? A co z przygodami, które nie są dla nich dostępne z powodu… czasu? Dzięki temu dodatkowi, Tajemnice Pętli: Spoza Czasu, Wasi młodzi bohaterowie mogą zapomnieć o zegarkach oraz kalendarzach i dać się porwać przygodzie!

Tajemnice Pętli: Spoza Czasu to tylko początek serii niezwykłych przygód, które zaprowadzą was Dzieciaki w dzikie tereny wokół Pętli, a potem do tajnych tuneli kompleksu. Ale co to wszystko ma wspólnego z od dawna oczekiwanym obozem letnim, magnetynowym okrętem Susi Talvi i lądowaniem na Księżycu w 1969 roku?

W podręczniku znajdziecie, trzy scenariusze, nową Krainę Tajemnic, pełną ciekawych Bohaterów Niezależnych i pomysłów na przygody, generator Tajemnic i postaci… długo by wymieniać. Przedsprzedaż trwa!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 25.09.2021 - 01.10.2021Wybuchowa Mieszanka: Uczeń na 6, Rebel

Uczeń na 6! to rozszerzenie do gry Wybuchowa mieszanka. Zawiera nowe płytki eliksirów, których można używać wraz z tymi z gry podstawowej.Pojawiają się także nowe kulki dzikiej ingrediencji, które działają jak swego rodzaju dżokery podczas umieszczania na płytkach eliksirów, ale przy zderzeniu eksplodują tylko ze sobą. Dodatek wprowadza również możliwość rozgrywki dla 5-6 osób, podczas której na stole znajdują się 2 podajniki.

Dodatki do gry Wiem Lepiej, Rebel

Znasz już Wiem lepiej? To taktyczna gra quizowa, w której drużyny rywalizują o zwycięstwo odpowiadając na pytania. Oprócz sprawdzania naszej wiedzy, gra oferuje również możliwości taktyczne, które skutecznie przybliżają nas do zwycięstwa (lub odciągają od niego naszych przeciwników). 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 25.09.2021 - 01.10.2021

Wynalazki i odkrycia, Niezapomniane filmy, Wielkie miasta oraz Piłka nożna to wyjątkowe rozszerzenia, które urozmaicą Twoje rozgrywki w Wiem lepiej. Każdy zestaw zawiera 60 pytań z danej dziedziny oraz płytkę kategorii, którą możesz dodać do podstawowej puli. Instrukcja opisuje również specjalną minigrę z wykorzystaniem tylko jednej kategorii.

The Best of Magazyn Portal III, Portal Games

The Best of Magazyn Portal III to kolejny tom antologii z najlepszymi artykułami o tematyce RPG wydanymi przed laty przez Magazyn Portal. Był on dla fanów gier fabularnych kopalnią wiedzy i wyznacznikiem świetnych sesji

>>Polecamy: Każda pasja ma swój początek. „The Best of Magazyn Portal. Tom I” – recenzja książki <<
Clash of cultures, Portal Games

Clash of Cultures: Monumentalna Edycja Polska to porażająca w swym ogromie cywilizacyjna gra planszowa dla 2-4 graczy. Obok zaktualizowanej wersji gry z 2012 roku, w pudełku znajdziemy także dodatek, Cywilizacje. Łącznie to kilkadziesiąt żetonów, ponad setka kart i aż kilkaset figurek!

Khora: Rozkwit Imperium, Portal Games

Przenieśmy się tym razem do starożytnej Grecji. Tam, stojąc na czele Aten, Sparty czy Milet rozpoczniemy rywalizację o wpływy i dominację. Khora: Rozkwit Imperium to strategiczna gra cywilizacyjna, w której postaracie się poprowadzić swoje polis do rozkwitu.

Dark Souls: Gra Karciana, Portal Games

Dark Souls: Gra Karciana to kooperacyjna gra karciana Davida Carla (seria Warmachine) oparta na kultowym tytule wideo. Przeniesiemy się tutaj do świata Lordran, wcielając w cztery klasy nieumarłych, walczących z postępującym mrokiem.


Wydarzenia
Dzień Gier Planszowych 2021

Przygotowania do Ogólnopolskiego Dnia Gier Planszowych idą pełną parą! Wszyscy szykujemy się, aby ten dzień świętować w przytupem. Przygotujcie się na wiele atrakcji, promocji, konkursów oraz dużo, dużo grania!

Sklep Gandalf.com.pl przygotował dla wszystkich fanów gier bez prądu wiele promocji obniżających ceny gier nawet o 50%. Ceny promocyjne dostępne będą od 1 do 10 października. Oprócz tego przez 10 dni trwania akcji na stronie Gandalf.com.pl dostępne będą także hity cenowe. Warto sprawdzać sklep codziennie, ponieważ mogą trafić się perełki w naprawdę okazyjnych cenach, jednak uwaga, liczba promocyjnych egzemplarzy jest ograniczona, dlatego nie warto czekać!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 25.09.2021 - 01.10.2021

Wydawnictwo Rebel z okazji tego święta przygotowało dla fanów gier X-wing i Keyforge turnieje, które odbywać się będą w całej Polsce. Na oficjalnej stronie wydarzenia zamieszczono pełną listę miejsc, gdzie można obejrzeć zmagania jak i wziąć w nich czynny udział.

Przypominamy, że warto zajrzeć do oficjalnego wydarzenia Dnia Gier Planszowych na Facebooku, tam na bieżąco udostępniane są kolejne akcje.

Świętujcie razem z sami ten wspaniały dzień, już za tydzień, a dokładnie 10 października, ruszy konkurs, w którym do wygrania będą planszówki!

Dzien gier planszowych 2021
Dzień gier planszowych 2021

Artykuł przygotowali: Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak, Paulina Adamczuk

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Popularne w tym tygodniu