Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 25.06.-31.06.2020

Witajcie drodzy Planszówkowicze! Ten tydzień był dedykowany szczególnie graczom rodzinnym. Na sklepowe półki trafił dodruk rozszerzeń do Catanu, plany wydawnicze zdominowały gry dla najmłodszych od FoxGames oraz Granny. Za to dział przedprzedaży należał do starszych badaczy… znaczy graczy, ponieważ na horyzoncie ukazał się kolejny podręcznik do Zewu Cthulhu. Tygodniowe zestawienie kończymy wspierajkami, a w nich istna gratka dla fanów serialu The Umbrella Academy. Zaczynamy!
PREMIERY

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o premierze jubileuszowej edycji Catanu, a dziś informujemy was o możliwości rozbudowania swojej wyspy o rozszerzenia Kupcy i Barbarzyńcy oraz Odkrywcy i Piraci. Dodruk pojawił się w magazynie wydawnictwa Galakta, zatem nic już nie stoi na przeszkodzie, aby uzupełnić swoją kolekcję!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 25.06.-31.06.2020

31 lipca był prawdziwym świętem dla eurograczy. Tego dnia swoją premierę miał Caylus 1303, jeden z pierwszych tytułów z mechaniką worker placement. Wielki powrót po 15 latach oznacza nie tylko odświeżoną szatę graficzną, ale również usprawnienie pod kątem zasad. Wcielając się w budowniczych będziemy przydzielać swoich pracowników na planszy w celu zdobycia zasobów lub ich przetwarzania. W ten sposób przyczynimy się do rozwoju miasta oraz do budowy tytułowego zamku Caylus. Prace budowlane potrwają dziewięć rund, w trakcie których zgromadzimy punkty prestiżu zbliżające nas do zwycięstwa. Szpachle w dłoń i do pracy!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 25.06.-31.06.2020

PLANY WYDAWNICZE

Już za niespełna dwa tygodnie, a dokładnie 12 sierpnia spodziewajcie się premiery gry dla najmłodszych od wydawnictwa FoxGames, zatytułowanej Przymiotniki. Pomimo tego, że została ona stworzona z myślą o dzieciach od piątego roku życia, to także dorośli mogą się przy niej dobrze bawić. Za sprawą tej rozgrywki będziecie mogli przyjrzeć się bliżej otaczającej was rzeczywistości i zwrócić uwagę na jej złożoność i niezwykłość. Z gry z pewnością chętnie skorzystają nie tylko rodzice, ale również nauczyciele w szkole lub opiekunowie i terapeuci na prowadzonych przez siebie zajęciach. Przymiotnik to cześć mowy, która pozwala odzwierciedlić emocje, cechy charakterystyczne przedmiotów i wyrazić potencjał dziecięcej wyobraźni. Za pomocą plakietek z nazwami przymiotników gracze mogą tworzyć zdania w języku polskim i obcym. Karty posłużą wam także do układania opowiadań a ich sposobów wykorzystania jest nieskończenie wiele. Dodatkowego uroku całości dodają fantastyczne ilustracje. Rozgrywkę można przeprowadzić już w dwie osoby, zaś maksymalna liczba jej uczestników wynosi dziesięć.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 25.06.-31.06.2020

W nadchodzącym tygodniu premierę będzie miała gra Fiesta de los Muertos od wydawnictwa OldChap Games i Granna. Jej tytuł oznacza nic innego, jak nazwę meksykańskiego Święta Zmarłych. Gra okazała się prawdziwym hitem we Francji. Czy taki sam sukces osiągnie w Polsce? Wkrótce się o tym przekonamy. Zapowiada się zaś upiornie ciekawie. Przygotujcie się zatem na powrót zmarłych do świata żywych. Zwłaszcza jeśli lubicie kooperacyjne gry imprezowe. Wasze zadanie w tej rozgrywce polega na odgadnięciu tożsamości nieżyjącej postaci widniejącej na karcie. Utrudnieniem jest to, że można ją określić tylko jednym słowem. Słowo to przechodząc od jednej osoby do drugiej ulega zmianie. Czy uda wam się je rozszyfrować? Oto jest pytanie! W grze mogą wziąć udział już dwunastoletnie dzieci a możliwa liczba jej uczestników wynosi od czterech do ośmiu osób.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 25.06.-31.06.2020

Czekacie na jeszcze więcej gier logicznych? W takim razie powinna ucieszyć was informacja od wydawnictwa Muduko: 21 sierpnia poznacie Sąsiadów. W grze mogą wziąć udział dwie, a maksymalnie cztery osoby. Rozgrywka składa się z dwóch rund, podczas których jej uczestnicy stają po stronie hodowli królików i owiec. Waszym zadaniem będzie budowanie zagród, za jego niewykonanie dostaniecie punkty karne. Cechą charakterystyczną gry jest zmienna plansza, dzięki czemu każda z rund jest niepowtarzalna, co z kolei nie pozwala graczom na odczuwanie nudy.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 25.06.-31.06.2020

Ostatniego dnia lipca wydawnictwo Zielona Sowa poinformowało o możliwości obejrzenia katalogu z jego planami wydawniczymi na jesień i zimę, wśród wszystkich propozycji są oczywiście też gry planszowe. Już w tym miesiącu czeka nas premiera Bitwy Warszawskiej, która pojawi się na rynku z okazji setnej rocznicy tego wydarzenia. Jest dedykowana wszystkim tym, którzy gustują w historycznych i strategicznych rozgrywkach planszowych. Dzięki niej będą mogli przenieść się w przeszłość i rozegrać swoją własną bitwę. Nieskomplikowane zasady sprawią, że nawet osoby rozpoczynające swoją przygodę z grami strategicznymi z łatwością się w niej odnajdą. Kolejny tytuł, który wydawnictwo wprowadzi do sprzedaży w tym roku to Kłębuszki (wyróżnia się brakiem negatywnej interakcji, co jest niezwykle istotne dla najmłodszych graczy). Poza nim w 2020 roku premierę będą miały także: Literołaki (można w nie zagrać samemu lub z innymi osobami) i Dziadek do orzechów (rozwija umiejętności planowania i szacowania).

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 25.06.-31.06.2020

PRZEDSPRZEDAŻE

Kolejny podręcznik do gry fabularnej Zew Cthulhu już w przedsprzedaży! Pulp Cthulhu pozwoli wam podrasować waszych badaczy i stworzyć prawdziwe maszyny do zabijania. A już teraz możecie zagrać w darmowy scenariusz, który pobierzecie tutaj. Podręcznik jest dostępny w jednym z trzech wariantów: tradycyjnym, limitowanym oraz ekskluzywnym.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 25.06.-31.06.2020

W miniony piątek rozpoczęła się przedsprzedaż gry paragrafowej Rycerze 3 od wydawnictwa FoxGames. Jej premiera odbędzie się 12 sierpnia, ale już teraz możecie złożyć zamówienie na stronie internetowej Empiku. Jest to kontynuacja popularnego komiksu paragrafowego dla dzieci. Tym razem gracze będą mogli wyruszyć na pierwszą rycerską misję, podczas której poznają kupca Elliota. Z jego polecania podejmą wyzwanie poszukiwania wskazanych przedmiotów. To, jak potoczy się dalej akcja, zależy tylko od uczestników zabawy, gdyż to oni są bohaterami owego komiksu i to na nich spoczywa obowiązek podejmowania najważniejszych decyzji mających doprowadzić ich do obranego celu. Gra przeznaczona jest dla dzieci od ósmego roku życia.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 25.06.-31.06.2020

Ruszyła zapowiadana przedsprzedaż polskiej edycji Nieustraszeni: Normandia, którą przygotowało wydawnictwo Ogry Games. Premiera planszówki przewidziana została na drugą połowę września. Do tego czasu grę można zamówić w cenie stu dziewiętnastu złotych. Dodatkowo do każdego egzemplarza kupionego w preorderze wydawca dorzuca dodatkowy scenariusz Zamek Itter. Nieustraszeni: Normandia to gra, w której gracze budują swoje talie i przy ich pomocy rozgrywają kampanię wojenną w realiach II Wojny Światowej. Tytuł zawiera zbiór dwunastu scenariuszy wzorowanych na prawdziwych wydarzeniach mających miejsce po lądowaniu aliantów w Normandii.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 25.06.-31.06.2020

Trwa przedsprzedaż imprezowego tytułu od wydawnictwa Rebel. W Spektrum przekonacie się, czy razem ze znajomymi nadajecie na wspólnych falach. Tytuł został doceniony przez graczy otrzymując nagrodę w plebiscycie Golden Geek 2019 w kategorii „Najlepsza gra imprezowa”. Spektrum docenią przede wszystkim miłośnicy kreatywnych zmagań i dynamicznych rozgrywek.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 25.06.-31.06.2020

WSPIERAJKI

Na Kickstarterze pojawiła się niemała gratka dla fanów komiksów Gerarda Way’a i Gabriela Ba, na podstawie których powstał popularny serial The Umbrella Academy. The Umbrella Academy Board Game ufundowana została w mniej niż godzinę, co tylko potwierdza fenomen tego uniwersum. Podczas rozgrywki gracze wcielą się w jednego z członków dość dysfunkcyjnej rodziny o różnych zdolnościach specjalnych i wspólnie stawią czoła szerzącemu się złu, aż do decydującego starcia. To wszystko w komiksowym stylu.


Artykuł przygotowały: Paulina Adamczuk, Natalia Jóźwiak, Sylwia Smolińska

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Popularne w tym tygodniu