Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 18.04.-24.04.2020

0
Witajcie drodzy Planszówkowicze! Ubiegły tydzień był prawdziwą ucztą dla miłośników gier ekonomicznych. Wśród premier królowały dodatki do dużych strategicznych tytułów, w zapowiedziach znowu nie mogło zabraknąć Cthulhu, a do przedsprzedaży trafiła międzygalaktyczna propozycja od Portal Games. Ponadto poznacie plany wydawnicze Lucrum Games, a całość zestawienia zamknie projekt gier roll&write na wspieram.to. Zaczynamy!
PREMIERY

Chociaż Minecraft to gra video to dzięki wydawnictwu Egmont, postaci z jej świata znajdziemy także w świecie rzeczywistym. 22 kwietnia premierę miały bowiem Figurki Minecraft Squishmes 2. Kolekcja składa się z sześciu różnych figurek, które są przyjemne w dotyku i po zgnieceniu pachną. Można wykorzystać je do tworzenia własnych scenariuszy zabaw lub jako pionki do posiadanych gier planszowych. Niech dzieci ogranicza tylko wyobraźnia.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 18.04.-24.04.2020

Już możecie przetestować dodatek Twilight Struggle: Godzina Zero od Phalanx. Tytuł wprowadza nową mechanikę zakończenia II wojny światowej zmieniając tym samym sytuację polityczną i zmuszając graczy do przyjęcia nowych strategii w trakcie rozgrywki. Ponadto w pudełku znajdziemy nowe komponenty, które sprawią, że Twilight Struggle stanie się jeszcze większym wyzwaniem. Zachęcamy do zapoznania się z instrukcją pod tym linkiem.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 18.04.-24.04.2020

20 kwietnia Rebel rozpoczął wysyłkę dodatku do Cywilizacji: Poprzez Wieki. Tytuł otrzymał w Polsce Nagrodę Główną Gry Roku 2010 i do tej pory wciąż cieszy się dużym uznaniem wśród graczy wagi ciężkiej. Cywilizacja doczekała się aż trzech edycji, a teraz rozgrywkę urozmaicimy o Cuda i Liderów. Naszą strategiczną i ekonomiczną podróż przez cztery ery historii świata wzbogacimy nowymi liderami, cudami świata a także militariami. Cywilizacyjne podboje czas zacząć!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 18.04.-24.04.2020

PLANY WYDAWNICZE

Wydawnictwo G3 poszerzy swoje portfolio o kolejny tytuł roll&write. W Dizzle gracze zdobywają kryształy, które przybliżą ich do zwycięstwa. Mechanika zadowoli miłośników negatywnej interakcji, ponieważ możemy wpłynąć na stan gry innych wysadzając im bomby. Premierę zapowiedziano na przełom kwietnia i maja. Dodatkowo będzie można zakupić zapas bloczków.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 18.04.-24.04.2020

Galakta zapowiedziała kolejne rozszerzenie do trzeciej edycji Horroru w Arkham. Tym razem przeniesiemy się do Innsmouth oraz Kingsport, a to oznacza, że stawimy czoła potworom i anomaliom kryjącym się w odmętach mórz. Do naszych szeregów dołączy ośmiu nowych badaczy, przeżyjemy cztery niezwykłe przygody zapisane na ponad stu pięćdziesięciu kartach wydarzeń i spotkań. Wśród mrocznych fal wprowadza nową mechanikę rozprzestrzeniającej się grozy. Oznacza to, że badacze zanim rozpatrzą spotkanie z talii konkretnej dzielnicy muszą stanąć twarzą w twarz z własnymi demonami i lękami. Pora zapolować na Przedwiecznych!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 18.04.-24.04.2020

W ubiegłym tygodniu Lucrum Games ogłosiło plany wydawnicze na 2020 rok. Wśród tytułów znajdziemy pozycje dedykowane zarówno młodszym, jak i starszym graczom. Nie mogło zabraknąć kolejnych dodatków do Brzdęku! oraz Brzdęku! w Kosmosie. Zapewne najlepszą informacją dla fanów tego tytułu jest zapowiedź wersji legacy, która na sklepowych półkach pojawi się na przełomie 2020 i 2021 roku. Ponadto w portfolio wydawnictwa znalazły się pozycje od Board&Dice: Sierra West i dodatek do Dice Settlers ­Western Sea, a także gra naszego rodzimego autora, Przemka Wojtkowiaka Ratujmy Zwierzęta!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 18.04.-24.04.2020

Już na przełomie czerwca i lipca tego roku ukaże się wznowiona edycja ekonomicznej gry Lewis & Clark: The Expedition. Tytuł oprócz nowej szaty graficznej został również usprawniony mechanicznie wprowadzając zmiany dotyczące żetonów obozu oraz kart z pasywnymi efektami. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do szybkiego podjęcia decyzji, ponieważ nakład nie jest duży!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 18.04.-24.04.2020

PRZEDSPRZEDAŻE

Lacerta ogłosiła przedsprzedaż najnowszej części Azula. W Letnim Pawilonie przeniesiemy się na królewski dwór w Portugalii i jako jedni z najznamienitszych architektów rozpoczniemy budowę tytułowego pawilonu na cześć rodziny królewskiej. Wasza ulubiona gra logiczna trafi do sklepów już 11 maja.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 18.04.-24.04.2020

Ruszyła przedsprzedaż New Frontiers od Portal Games. Gra autorstwa Toma Lehmanna przypadnie do gustu fanom Race for the Galaxy. Zadaniem graczy będzie budowa własnego imperium poprzez rozwój technologii, eksplorację nowych planet, produkcję surowców, a następnie dzięki nim pozyskają kredyty oraz punkty zwycięstwa. Tytuł bazuje na mechanicznych rozwiązaniach znanych z klasycznego Race for the Galaxy a także z Puerto Rico. Tylko w przedsprzedaży otrzymacie broszurę z wariantem solo. Czas rozpocząć galaktyczne podboje!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 18.04.-24.04.2020

WSPIERAJKI

24 kwietnia w serwisie wspieram.to ruszyła bardzo ciekawa kampania Radosława Ignatówa. Autor projektu jak sam przyznaje, tworzy gry przez większość swojego życia tylko dla własnej przyjemności i satysfakcji. Jednak tym razem postanowił podzielić się swoimi projektami z szerszą publicznością. Ignatów zdecydował przedstawić kilka pomysłów w najprostszy możliwy sposób, poprzez łatwe i przyjemne gry, które nie wymagają długotrwałego procesu wydawniczego, a jedynie drukarki i paru kartek papieru. W ten sposób powstała wpierajka zawierająca paczkę tytułów typu „Roll&Write”: Alpakaland, Kuźnia Magów, Pointree, Mixture i Electriko. Kampania zdobyła niebywałą popularność, która z pewnością zaskoczyła samego autora. W zaledwie pół dnia osiągnęła 1000% zakładanego celu, dlatego też Ignatów postanowił dodać kolejny cel kampanii. Jeśli wpierajka osiągnie 10 000 zł wsparcia do zakładanej paczki pięciu tytułów, dołączy kolejny: Roll Pirates. Natomiast już teraz odblokowane zostały dodatkowe mapy do wszystkich gier.

Pojedynczą grę można zakupić za pięć złotych, natomiast pełen pakiet podstawowy to wydatek rzędu dwudziestu złotych. Jeśli zdecydujemy się dołożyć jeszcze dziesięć, otrzymamy wszystkie pięć gier w wersji podstawowej oraz każdy z tych tytułów w wersji pojedynkowej, ze zmienionymi mechanikami skupiającymi się na interakcji z innymi graczami.

Projekt zakończy się 24 maja 2020, jeśli jednak dokonamy wparcia do 30 kwietnia wszystkie tytuły znajdą się w naszej skrzynce mailowej już 1 maja.

Autora projektu znajdziecie na fanpage’u Grotwórca.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 18.04.-24.04.2020


Artykuł przygotowały: Paulina Adamczuk, Natalia Jóźwiak, Sylwia Smolińska