Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.10.-30.10.2020

Witajcie drodzy Planszówkowicze! W tym tygodniu przeniesiemy się ponownie na bezludną wyspę od Portal Games. Poznamy kolejne przygody z serii Escape Qest od Egmont. Dzięki G3 wyruszymy na plantację kakao, natomiast Galakta zadba o badaczy Arkham serwując im nowe mroczne wyzwania. Nie zabraknie również informacji o Wielkich Przedwiecznych od Czachy Games, którzy szturmem ruszą z kampanią już w przyszłym tygodniu. Zaczynamy!
PREMIERY

W tym tygodniu swoją premierę miała długo wyczekiwana planszówka. Marco Polo 2 od wydawnictwa Albi to samodzielna gra, która jest kontynuacją kultowego Macro Polo. To całkowicie inna podróż z nowymi wyzwaniami oraz odmiennymi regułami punktacji.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.10.-30.10.2020

28 października miały premierę dwa kolejne tytuły z serii Escape Quest od wydawnictwa Egmont: Sam w Salem i Świat Wirtualny.  Pierwszy z nich zabierze nas na przygodę w celu poszukiwania czarownic i tym samym wprowadzi w klimat, w którym historia łączy się z okultyzmem. Jako gracze będziemy mogli odwiedzić miasto Salem i poznać jego tajemnice. W międzyczasie oczywiście musimy rozwiązywać różne zagadki i mieć się na baczności, by ciekawość nie sprowadziła nas na złą drogę. Świat Wirtualny natomiast przeniesie wszystkich nim zainteresowanych w odległą przyszłość, bo aż do 2101 roku. Podejmujący wyzwanie będą musieli zmierzyć się ze Sztuczną Inteligencją, która pogrążyła wszystkich w śpiączce. Tylko w nich pokładana jest nadzieja na ratunek. Przemierzając cyberprzestrzeń będziemy starali się unikać pułapek zastawionych przez wroga i z powodzeniem zakończyć swoją misję. Obie gry wydane zostały w formie książek, w których przygody znane z gier paragrafowych łączą się z zagadkami typu „escape room”.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.10.-30.10.2020Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.10.-30.10.2020

Ewolucja w czystej postaci: oto na naszych oczach, karcianka zamienia się w planszówkę! Klasyczna imprezówka, 6. bierze, dzięki G3 nabiera całkowicie nowego wymiaru – choć podobno zabawa zostaje ta sama. Ale to już musicie sprawdzić sami. Nie zapomnijcie o odwrocie kafelek i trybie zaawansowanym!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.10.-30.10.2020

W tym tygodniu na sklepowe półki trafiły również dwa tytuły wydawnictwa Portal Games. Poniżej notka prasowa:

Premiera długo oczekiwanej Skrzyni Skarbów oraz dodatku do Monolith Arena: Golemy

Skrzynia Skarbów to cenny zbiór dla każdego fana Robinsona Crusoe. Dzięki komponentom zawartym w pudełku, rozgrywka będzie jeszcze bardziej regrywalna. Znajdziesz w nim dodatkowe karty, żetony i znaczniki, ulepszenia schronienia, nowe postaci i pomocników oraz scenariusze.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.10.-30.10.2020

Monolith Arena: Golemy to dodatek do cenionej gry strategicznej od Portal Games w postaci nowej frakcji. Zwiększa on tym samym regrywalność tytułu, a także wprowadza nową mechanikę. Frakcja Golemów pozwala poprowadzić do boju wielką siłę, ale także zmusza do zmierzenia się z wieloma ograniczeniami.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.10.-30.10.2020

Do sprzedaży trafiły także gry z serii BrainBox od wydawnictwa Rebel. Poniżej notka prasowa:

Dobra zabawa i nauka w jednym!

Szukasz sprawdzonego narzędzia, które uzupełni szkolną edukację Twojego dziecka? Cenisz sobie połączenie nauki z angażującą zabawą? BrainBox jest dla Ciebie!

To seria wyjątkowych gier edukacyjnych, stworzonych, by wspierać naukę na każdym etapie rozwoju dziecka. Wykorzystując dynamiczną zabawę, pozwalają rozwijać wiedzę, a także wspierają trening pamięci i spostrzegawczości, czyli umiejętności kluczowych dla rozwoju. Każde pudełko zawiera zestaw kart, które po jednej stronie mają obrazek (należy przyjrzeć mu się przez określony czas), a z drugiej pytania sprawdzające nie tylko naszą pamięć, ale też wiedzę z zakresu danego przedmiotu. Taki mechanizm sprzyja mimowolnemu uczeniu się i powtarzaniu materiału.

Podstawowe informacje:
Liczba graczy: 1 – bez ograniczeń
Czas gry: 10 minut
Kategoria: rodzinne, edukacyjne
Mechanika: zapamiętywanie

Elementy:
– karta z zasadami
– 55 kart
– klepsydra
– kostka

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.10.-30.10.2020

PLANY WYDAWNICZE

Na 12 listopada planowana jest premiera gry słownej od wydawnictwa FoxGames, zatytułowanej 7 słów. Podczas tej rozgrywki będą ograniczały nas tylko czas i własna wyobraźnia. Nasze zadanie to ułożenie pewnego słowa, z tym że wcale nie musimy użyć wszystkich dostępnych liter. Jednakże punkty otrzymamy tylko za te, którymi się posłużyliśmy. Jeśli będziemy lepsi od innych graczy, zdobędziemy również premię. Gra składa się z siedmiu rund, a aby wyłonić zwycięzce zliczane są punkty za pięć najlepszych słów każdego z uczestników zabawy.  Gra zaoferuje także wariant solo i zapewni świetną rozrywkę dla całej rodziny.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.10.-30.10.2020

Dopiero co informowaliśmy Was o Zmowie nad Innsmouth, rozszerzeniu do Horroru w Arkham: Gry karcianej, a Galakta już zdradza szczegóły pierwszego nowego scenariusza. Zbyt Głęboko oprócz całkowicie nowej historii, wprowadzi nieznane dotąd karty i pozwoli graczom testować nietypowe mechaniki gry. W sam raz na długie, jesienne wieczory, prawda?

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.10.-30.10.2020

Fani dedukcji będą ukontentowani: wracają Listy z Whitechapel, które przeniosą nas do Londynu u schyłku XIX wieku. Wybierzecie rolę detektywa, czy też Kuby Rozpruwacza, przemykającego mrocznymi zaułkami przed stróżami prawa? Jak podaje Galakta, dodruku możemy spodziewać się jeszcze w tym roku.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.10.-30.10.2020

Epidemia wszystkim nam daje we znaki, nawet wydawcom planszówek – na szczęście G3 nie zamierza tak łatwo się poddać. Bierze na swoje barki dodruk gry Kakao, z którego zrezygnował główny wydawca. Do Polski zostanie sprowadzona wersja niemiecka, a instrukcje zostaną podmienione – gra jest niezależna językowo, więc nie powinno to być problemem. Możemy się jej spodziewać na półkach wiosną 2021 roku.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.10.-30.10.2020

A skoro już jesteśmy przy G3, to warto wspomnieć o powrocie ich serii Ah!Ha Games – łamigłówek dla całej rodziny. W pierwszej z nich, Marble Circuit, będziemy budować tory dla kulek według określonych, punktowanych scenariuszy. Dopiero zwolnienie blokady pokaże, czy nasze starania przyniosły zwycięstwo. Natomiast Mondrian Blocks przetestuje nasze logiczne myślenie, przy pomocy – ale tylko na pozór – zwykłych klocków. Podobno gry są „tuż za rogiem”: mamy nadzieję że jeszcze tegorocznym.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.10.-30.10.2020Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.10.-30.10.2020

Za niecałe dwa tygodnie, a dokładnie 12 listopada premierę będzie miała gra Kłębuszki od wydawnictwa Zielona Sowa. Razem z dziećmi możemy przenieść się do pracowni pani Lukrecji, w której koty z fascynacją przyglądają się jak różnokolorowe kłębuszki zamieniają się w czapki, szaliki i sweterki. Niestety kotek Gburek wywrócił koszyk z kłębkami i wszystkie potoczyły się po całym pokoju. Reszta kotków musi ruszyć na ratunek pani Lukrecji.  Jako gracze wcielimy się właśnie w te zwierzaki. Każdy z nas będzie chciał zostać najlepszym pomocnikiem, więc zamiast sobie pomagać, podejmiemy rywalizację o porozrzucane kłębki. Musimy przy tym wykazać się sprytem i umiejętnością strategicznego myślenia. Gra wyróżnia się brakiem negatywnej interakcji, co jest niezwykle istotne dla najmłodszych graczy.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.10.-30.10.2020

WSPIERAJKI

2 Listopada rusza kampania najnowszej gry wydawnictwa Czacha Games – Cthulhu: Call of Madness. Poznaliśmy już cenę pakietu Early Bird, który będzie dostępny od rozpoczęcia kampanii do 4 listopada włącznie. W jego skład wejdą: podstawowa wersja gry w języku polskim, wszystkie odblokowane cele dodatkowe projektu oraz limitowany artbook wraz z autografami autorów: Szymona Malińskiego, Bartłomieja Zielonkę oraz Radosława Jaszczuka, twórcy oprawy graficznej planszówki. Cena pakietu dla pierwszych wspierających to 149 złotych.

Wydawca zapewnia, że niezależnie od liczby wspierających Cthulhu: Call of Madness zostanie wydana. Jednak to jakie dodatkowe elementy znajdą się w pudełku pozostaje w rękach wspierających ten projekt graczy.

Kampania odbędzie się na oficjalnej stronie wydawnictwa.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.10.-30.10.2020

Informujemy także, że kampania wydawnictwa Underwold Kingdom przygodowej gry planszowej Stworze Odrodzenie ma się świetnie. Wspierający odblokowali już kolejny cel projektu. Już teraz wiemy, że w planszówkę zagramy nawet w sześciu graczy. Stworze Odrodzenie to druga edycja gry, w której pojawi się zupełnie nowy gość z Półwyspu Bałkańskiego, daleka krewna Rusałki – Samodiva. Sama planszówka ma mieć nowy wygląd oraz zmienione mechaniki rozgrywki.

Do końca kampanii zostało jeszcze dziesięć dni. Wspierać możecie na stronie wydawnictwa.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.10.-30.10.2020

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.10.-30.10.2020


Artykuł przygotowali: Paulina Adamczuk, Natalia Jóźwiak, Sylwia, Smolińska, Przemysław Ekiert

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu