Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.10.-30.10.2020

Witajcie drodzy Planszówkowicze! W tym tygodniu przeniesiemy się ponownie na bezludną wyspę od Portal Games. Poznamy kolejne przygody z serii Escape Qest od Egmont. Dzięki G3 wyruszymy na plantację kakao, natomiast Galakta zadba o badaczy Arkham serwując im nowe mroczne wyzwania. Nie zabraknie również informacji o Wielkich Przedwiecznych od Czachy Games, którzy szturmem ruszą z kampanią już w przyszłym tygodniu. Zaczynamy!
PREMIERY

W tym tygodniu swoją premierę miała długo wyczekiwana planszówka. Marco Polo 2 od wydawnictwa Albi to samodzielna gra, która jest kontynuacją kultowego Macro Polo. To całkowicie inna podróż z nowymi wyzwaniami oraz odmiennymi regułami punktacji.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.10.-30.10.2020

28 października miały premierę dwa kolejne tytuły z serii Escape Quest od wydawnictwa Egmont: Sam w Salem i Świat Wirtualny.  Pierwszy z nich zabierze nas na przygodę w celu poszukiwania czarownic i tym samym wprowadzi w klimat, w którym historia łączy się z okultyzmem. Jako gracze będziemy mogli odwiedzić miasto Salem i poznać jego tajemnice. W międzyczasie oczywiście musimy rozwiązywać różne zagadki i mieć się na baczności, by ciekawość nie sprowadziła nas na złą drogę. Świat Wirtualny natomiast przeniesie wszystkich nim zainteresowanych w odległą przyszłość, bo aż do 2101 roku. Podejmujący wyzwanie będą musieli zmierzyć się ze Sztuczną Inteligencją, która pogrążyła wszystkich w śpiączce. Tylko w nich pokładana jest nadzieja na ratunek. Przemierzając cyberprzestrzeń będziemy starali się unikać pułapek zastawionych przez wroga i z powodzeniem zakończyć swoją misję. Obie gry wydane zostały w formie książek, w których przygody znane z gier paragrafowych łączą się z zagadkami typu „escape room”.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.10.-30.10.2020Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.10.-30.10.2020

Ewolucja w czystej postaci: oto na naszych oczach, karcianka zamienia się w planszówkę! Klasyczna imprezówka, 6. bierze, dzięki G3 nabiera całkowicie nowego wymiaru – choć podobno zabawa zostaje ta sama. Ale to już musicie sprawdzić sami. Nie zapomnijcie o odwrocie kafelek i trybie zaawansowanym!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.10.-30.10.2020

W tym tygodniu na sklepowe półki trafiły również dwa tytuły wydawnictwa Portal Games. Poniżej notka prasowa:

Premiera długo oczekiwanej Skrzyni Skarbów oraz dodatku do Monolith Arena: Golemy

Skrzynia Skarbów to cenny zbiór dla każdego fana Robinsona Crusoe. Dzięki komponentom zawartym w pudełku, rozgrywka będzie jeszcze bardziej regrywalna. Znajdziesz w nim dodatkowe karty, żetony i znaczniki, ulepszenia schronienia, nowe postaci i pomocników oraz scenariusze.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.10.-30.10.2020

Monolith Arena: Golemy to dodatek do cenionej gry strategicznej od Portal Games w postaci nowej frakcji. Zwiększa on tym samym regrywalność tytułu, a także wprowadza nową mechanikę. Frakcja Golemów pozwala poprowadzić do boju wielką siłę, ale także zmusza do zmierzenia się z wieloma ograniczeniami.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.10.-30.10.2020

Do sprzedaży trafiły także gry z serii BrainBox od wydawnictwa Rebel. Poniżej notka prasowa:

Dobra zabawa i nauka w jednym!

Szukasz sprawdzonego narzędzia, które uzupełni szkolną edukację Twojego dziecka? Cenisz sobie połączenie nauki z angażującą zabawą? BrainBox jest dla Ciebie!

To seria wyjątkowych gier edukacyjnych, stworzonych, by wspierać naukę na każdym etapie rozwoju dziecka. Wykorzystując dynamiczną zabawę, pozwalają rozwijać wiedzę, a także wspierają trening pamięci i spostrzegawczości, czyli umiejętności kluczowych dla rozwoju. Każde pudełko zawiera zestaw kart, które po jednej stronie mają obrazek (należy przyjrzeć mu się przez określony czas), a z drugiej pytania sprawdzające nie tylko naszą pamięć, ale też wiedzę z zakresu danego przedmiotu. Taki mechanizm sprzyja mimowolnemu uczeniu się i powtarzaniu materiału.

Podstawowe informacje:
Liczba graczy: 1 – bez ograniczeń
Czas gry: 10 minut
Kategoria: rodzinne, edukacyjne
Mechanika: zapamiętywanie

Elementy:
– karta z zasadami
– 55 kart
– klepsydra
– kostka

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.10.-30.10.2020

PLANY WYDAWNICZE

Na 12 listopada planowana jest premiera gry słownej od wydawnictwa FoxGames, zatytułowanej 7 słów. Podczas tej rozgrywki będą ograniczały nas tylko czas i własna wyobraźnia. Nasze zadanie to ułożenie pewnego słowa, z tym że wcale nie musimy użyć wszystkich dostępnych liter. Jednakże punkty otrzymamy tylko za te, którymi się posłużyliśmy. Jeśli będziemy lepsi od innych graczy, zdobędziemy również premię. Gra składa się z siedmiu rund, a aby wyłonić zwycięzce zliczane są punkty za pięć najlepszych słów każdego z uczestników zabawy.  Gra zaoferuje także wariant solo i zapewni świetną rozrywkę dla całej rodziny.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.10.-30.10.2020

Dopiero co informowaliśmy Was o Zmowie nad Innsmouth, rozszerzeniu do Horroru w Arkham: Gry karcianej, a Galakta już zdradza szczegóły pierwszego nowego scenariusza. Zbyt Głęboko oprócz całkowicie nowej historii, wprowadzi nieznane dotąd karty i pozwoli graczom testować nietypowe mechaniki gry. W sam raz na długie, jesienne wieczory, prawda?

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.10.-30.10.2020

Fani dedukcji będą ukontentowani: wracają Listy z Whitechapel, które przeniosą nas do Londynu u schyłku XIX wieku. Wybierzecie rolę detektywa, czy też Kuby Rozpruwacza, przemykającego mrocznymi zaułkami przed stróżami prawa? Jak podaje Galakta, dodruku możemy spodziewać się jeszcze w tym roku.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.10.-30.10.2020

Epidemia wszystkim nam daje we znaki, nawet wydawcom planszówek – na szczęście G3 nie zamierza tak łatwo się poddać. Bierze na swoje barki dodruk gry Kakao, z którego zrezygnował główny wydawca. Do Polski zostanie sprowadzona wersja niemiecka, a instrukcje zostaną podmienione – gra jest niezależna językowo, więc nie powinno to być problemem. Możemy się jej spodziewać na półkach wiosną 2021 roku.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.10.-30.10.2020

A skoro już jesteśmy przy G3, to warto wspomnieć o powrocie ich serii Ah!Ha Games – łamigłówek dla całej rodziny. W pierwszej z nich, Marble Circuit, będziemy budować tory dla kulek według określonych, punktowanych scenariuszy. Dopiero zwolnienie blokady pokaże, czy nasze starania przyniosły zwycięstwo. Natomiast Mondrian Blocks przetestuje nasze logiczne myślenie, przy pomocy – ale tylko na pozór – zwykłych klocków. Podobno gry są „tuż za rogiem”: mamy nadzieję że jeszcze tegorocznym.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.10.-30.10.2020Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.10.-30.10.2020

Za niecałe dwa tygodnie, a dokładnie 12 listopada premierę będzie miała gra Kłębuszki od wydawnictwa Zielona Sowa. Razem z dziećmi możemy przenieść się do pracowni pani Lukrecji, w której koty z fascynacją przyglądają się jak różnokolorowe kłębuszki zamieniają się w czapki, szaliki i sweterki. Niestety kotek Gburek wywrócił koszyk z kłębkami i wszystkie potoczyły się po całym pokoju. Reszta kotków musi ruszyć na ratunek pani Lukrecji.  Jako gracze wcielimy się właśnie w te zwierzaki. Każdy z nas będzie chciał zostać najlepszym pomocnikiem, więc zamiast sobie pomagać, podejmiemy rywalizację o porozrzucane kłębki. Musimy przy tym wykazać się sprytem i umiejętnością strategicznego myślenia. Gra wyróżnia się brakiem negatywnej interakcji, co jest niezwykle istotne dla najmłodszych graczy.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.10.-30.10.2020

WSPIERAJKI

2 Listopada rusza kampania najnowszej gry wydawnictwa Czacha Games – Cthulhu: Call of Madness. Poznaliśmy już cenę pakietu Early Bird, który będzie dostępny od rozpoczęcia kampanii do 4 listopada włącznie. W jego skład wejdą: podstawowa wersja gry w języku polskim, wszystkie odblokowane cele dodatkowe projektu oraz limitowany artbook wraz z autografami autorów: Szymona Malińskiego, Bartłomieja Zielonkę oraz Radosława Jaszczuka, twórcy oprawy graficznej planszówki. Cena pakietu dla pierwszych wspierających to 149 złotych.

Wydawca zapewnia, że niezależnie od liczby wspierających Cthulhu: Call of Madness zostanie wydana. Jednak to jakie dodatkowe elementy znajdą się w pudełku pozostaje w rękach wspierających ten projekt graczy.

Kampania odbędzie się na oficjalnej stronie wydawnictwa.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.10.-30.10.2020

Informujemy także, że kampania wydawnictwa Underwold Kingdom przygodowej gry planszowej Stworze Odrodzenie ma się świetnie. Wspierający odblokowali już kolejny cel projektu. Już teraz wiemy, że w planszówkę zagramy nawet w sześciu graczy. Stworze Odrodzenie to druga edycja gry, w której pojawi się zupełnie nowy gość z Półwyspu Bałkańskiego, daleka krewna Rusałki – Samodiva. Sama planszówka ma mieć nowy wygląd oraz zmienione mechaniki rozgrywki.

Do końca kampanii zostało jeszcze dziesięć dni. Wspierać możecie na stronie wydawnictwa.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.10.-30.10.2020

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.10.-30.10.2020


Artykuł przygotowali: Paulina Adamczuk, Natalia Jóźwiak, Sylwia, Smolińska, Przemysław Ekiert

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Popularne w tym tygodniu