Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 07.11.-13.11.2020

Witajcie drodzy Planszówkowicze! W tym tygodniu na sklepowych półkach wylądowały: gra słowna od FoxGames, tytuł osadzony w uniwersum Neuroshimy od Portal Games, kocia propozycja dla najmłodszych od Zielonej Sowy oraz kocia, imprezowa karcianka od Rebela. Zaczynamy!
PREMIERY

W miniony czwartek, 12. listopada premierę miała gra słowna od wydawnictwa FoxGames, zatytułowana 7 słów. Podczas tej rozgrywki będą ograniczały was tylko czas i własna wyobraźnia. Wasze zadanie to ułożenie pewnego słowa, z tym że wcale nie musicie użyć wszystkich dostępnych liter. Jednakże punkty otrzymacie tylko za te, którymi się posłużyliście. Jeśli będziecie lepsi od innych graczy, zdobędziecie również premię. Gra składa się z siedmiu rund, aby wyłonić zwycięzce zliczane są punkty za pięć najlepszych słów każdego z uczestników zabawy.  Gra zaoferuje także wariant solo i zapewni świetną rozrywkę dla całej rodziny.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 07.11.-13.11.2020

Dobra wiadomość dla osób chcących sprawdzić swe zdolności przywódcze: Galakta 10. listopada ogłosiła premierę polskiej wersji gry Kingsburg. Tylko od was zależy, czy obronicie królestwo przed najeźdźcami i jako jeden z gubernatorów zdobędzie przychylność rodziny królewskiej. Tylko nie zapomnijcie przy tym uważać na dworskie intrygi! Według wydawcy, w pudełku znajdziecie także dodatek To Forge a Realm. Oprócz pięciu dużych modułów zawiera on także między innymi nowe karty torów budynków, karty wydarzeń oraz doradców.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 07.11.-13.11.2020

Od 10 listopada możecie spróbować swoich sił w najnowszym tytule od Portal Games – Neuroshima: Last Aurora. Poniżej notka prasowa:

Na lodowej pustyni błąka się kilka ostatnich dusz. Wszędzie osiada pył radioaktywny po ostatniej wojnie. Garstka ocalałych musi przeżyć na skutej lodem i skażonej ziemi, aby dostać się na pokład Aurory, ostatniego lodołamacza, który niebawem odpłynie po raz ostatni.

Od 1 do 4 graczy mierzy się z przygodami w postapokaliptycznym, mroźnym świecie, na opustoszałych pustkowiach. Podczas rozgrywki gracze staną się liderami jednego z konwojów, który będzie przede wszystkim zmagał się z przeciwnościami i zbierał punkty w drodze do tytułowej Aurory.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 07.11.-13.11.2020

Ponadto ukazała się również kolejna odsłona kultowej gry imprezowej Czółko: Junior – tym razem z myślą o najmłodszych graczach:

Popularna gra towarzyska od wydawnictwa 2Pionki w wersji dla całej rodziny. W Czółku umieszczamy przy swoim czole kartę z hasłem, którego nie widzimy, ale widzą je inni gracze. Naszym zadaniem jest odgadnąć, co przedstawia hasło. Czółko Junior zawiera karty z prostymi ilustracjami, dzięki którym w zabawie będą mogły uczestniczyć także najmłodsze dzieci. Każda karta zawiera też opis, by rozwiać ewentualne wątpliwości co do hasła na ilustracji. Nie zapomnijcie o pobraniu aplikacji! Dzięki temu będziecie mogli zagrać zawsze i wszędzie.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 07.11.-13.11.2020

Możecie już powiększyć swoją eksplodującą kocią rodzinkę kolejnym tytułem z tej serii! Ekspoldujące Kotki: Edycja tylko dla dorosłych:

Mroczna strona puchatej karcianki

Eksplodujące Kotki to wysoce strategiczna, w pełni bezpieczna wersja rosyjskiej ruletki. Podczas rozgrywek gracze co turę dobierają po jednej karcie, aż do momentu, gdy któryś trafi na puchatą bombę. Ów nieszczęśnik rozlatuje się na tysiąc kawałeczków i wypada z gry. Pozostałe karty służą do unikania eksplodujących kotków lub łagodzenia ich wybuchowego temperamentu.

Wersja dla dorosłych odpowiada standardowej, jednak na kartach pojawiły się treści zbyt okropne/wspaniałe, by były odpowiednie dla młodszego gracza. Można korzystać z niej indywidualnie lub połączyć zestawy, uzyskując rozgrywkę nawet dla 9 osób.

Podstawowe informacje:
Liczba graczy: 2-5
Wiek graczy: 18+
Czas gry: 15 minut
Kategoria: dla dorosłych, imprezowe
Mechanika: zagrywanie kart, zarządzanie ręką, negatywna interakcja

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 07.11.-13.11.2020

12. listopada był dniem premiery gry Kłębuszki od wydawnictwa Zielona Sowa. Razem z dziećmi możemy przenieść się do pracowni pani Lukrecji, w której koty z fascynacją przyglądają się jak różnokolorowe kłębuszki zamieniają się w czapki, szaliki i sweterki. Niestety kotek Gburek wywrócił koszyk z kłębkami i wszystkie potoczyły się po całym pokoju. Reszta kotków musi ruszyć na ratunek pani Lukrecji. Jako gracze wcielimy się właśnie w te zwierzaki. Każdy z nas będzie chciał zostać najlepszym pomocnikiem, więc zamiast sobie pomagać, podejmiemy rywalizację o porozrzucane kłębki. Musimy przy tym wykazać się sprytem i umiejętnością strategicznego myślenia. Gra wyróżnia się brakiem negatywnej interakcji, co jest niezwykle istotne dla najmłodszych graczy.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 07.11.-13.11.2020

Tego samego dnia do sprzedaży trafiła kolejna nowa gra od wydawnictwa Zielona Sowa zatytułowana Bileciki do kontroli!. Dzięki niej będziemy mogli wcielić się w rolę pasażerów autobusu, a naszym zadaniem będzie wysiadanie na konkretnych przystankach. Niestety przyjazd środka transportu nie zawsze okaże się dla nas szczęściem, bowiem czekają nas różne niespodziewane wypadki, jak awaria czy opóźnienie, albo jeszcze gorzej, gdy będziemy jechać bez biletu i trafimy na kontrolę… Rozgrywka dostarczy dużo wrażeń, bowiem wymaga wysokiego poziomu rywalizacji i będzie odbywała się pod presją czasu. Bądźcie gotowi na niezwykłą podróż. Możecie zabrać w nią dzieci od dziewiątego roku życia. Liczba możliwych miejsc, to znaczy graczy wynosi od dwóch do sześciu osób. Przyjemnego przejazdu!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 07.11.-13.11.2020

PRZEDSPRZEDAŻE

Portal Games wystartował ze swoimi listopadowymi przedsprzedażami! Poniżej notka prasowa:

Mystic Vale Big Box zawiera grę bazową Mystic Vale oraz 3 dodatki: Dolina Magii, Dolina Dziczy i Burza Many. Mystic Vale to innowacyjna gra karciana dla 2 do 4 osób, w której gracze przewodzą klanami druidów starającymi się ściągnąć klątwę ze swojej doliny. W tej grze strategicznej nie tylko budujemy swoje talie, ale też same karty – będziemy dodawać do nich potężne rozwinięcia. Gra zawiera innowacyjne przezroczyste karty, które nakładając jedna na drugą i umieszczając w koszulce dodają specjalne efekty. Tworzenie kart za pomocą rozwinięć i kupowanie kart doliny we właściwym czasie, pomoże wam przywrócić do życia najcudowniejszą część Tajemniczej Doliny i osiągnąć zwycięstwo.  Premiera w I kwartale tego roku.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 07.11.-13.11.2020

Aeon’s End Legacy to samodzielna kooperacyjna gra karciana w świecie fantasy dla 1-4 osób zawierająca kampanię z elementami legacy i oparta na popularnej grze Aeon’s End. Na graczy czeka 7 rozdziałów z nowymi przygodami, kartami i Nemezis. Z upływem gry zasady będą się zmieniać, a na karty instrukcji trafią kolejne naklejki modyfikujące rozgrywkę. Decyzje podjęte w pierwszej rozgrywce, będą miały wpływ na przyszłe gry w kampanii. Postaci nauczą się nowych mocy i efektów, których będą mogły wykorzystać do rozgrywki w innych grach Aeon’s End po zakończeniu kampanii. W sklepie Portalu oraz w limitowanej ilości w dobrych sklepach z planszówkami znajdziecie zestawy z kartami promocyjnymi! Premiera na przełomie IV kwartału 2020 oraz I kwartału 2021 roku.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 07.11.-13.11.2020

The Best of Magazyn Portal II to drugi tom antologii z najlepszymi artykułami o tematyce RPG wydanymi przed laty przez Ignacego Trzewiczka i Michała Oracza w Magazynie Portal. Dla tych, którzy z grami fabularnymi nie mieli wcześniej do czynienia, seria The Best of Magazyn Portal jest świetną lekturą wprowadzającą.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 07.11.-13.11.2020

Kojarzycie grę tetris? W takim razie zainteresuje was nowa odsłona kultowej gry od wydawnictwa Rebel. Poniżej notka prasowa:

Wykorzystaj dostępne elementy, udoskonalaj strategię, zostaw przeciwników w tyle i sięgnij po zwycięstwo!

Projekt L to gra logiczna zachwycająca prostotą elementów i zasad, a jednocześnie pełna wyzwań, które rozpalą Twoje szare komórki do czerwoności! Podczas rozgrywki będziesz rozwiązywać kolejne łamigłówki, poszerzając pulę dostępnych elementów i ulepszając je, by przygotować się do kolejnych zadań. Mądrze podejmowane decyzje, umiejętne planowanie i wyobraźnia przestrzenna pozwolą Ci zyskać przewagę i zostać mistrzem logicznych układanek!

Podstawowe informacje:
Liczba graczy: 1-4
Wiek graczy: 13+
Czas gry: 20-40 minut
Kategoria: logiczne
Mechanika: dopasowywanie elementów, układanka, planowanie przestrzenne

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 07.11.-13.11.2020

WSPIERAJKI

Jeszcze tylko do jutra możecie wesprzeć projekt Cthulhu: Call of Madness. Wcielcie się w kapłanów kultów Cthulhu i przywołajcie Wielkiego Przedwiecznego. Myślicie, że podołacie zadaniu? To się dopiero okaże! Na drodze do zwycięstwa staną badacze oraz inne kulty chcące pokrzyżować wam plany. Nikt nie powiedział, że będzie łatwo, jednak z drobną pomocą błogosławieństw innych Przedwiecznych rzeczy nierealne stają się być na wyciągnięcie ręki. Zagrywaj karty, składaj swoich kultystów w ofierze i daj ponieść się szaleństwu! W ramach odblokowanych celów w pudełku znajdziecie drewniane znaczniki, sakiewki oraz płótnowane karty. Wydawca przygotował także niespodziankę, dla każdego wspierającego – figurki kapłanów kultów w formie eleganckich popiersi.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 07.11.-13.11.2020

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 07.11.-13.11.2020


Artykuł przygotowali: Paulina Adamczuk, Przemysław Ekiert, Sylwia Smolińska

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Popularne w tym tygodniu