Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.11.-27.11.2020

Witajcie drodzy Planszówkowicze! Dziś zasypiemy was premierami, planami wydawniczymi oraz przedsprzedażami z ostatnich dwóch tygodni. Ale, ale! Po lekturze niniejszego artykułu wasze portfele będą zagrożone – żeby nie było, że nie ostrzegaliśmy. Zaczynamy!
PREMIERY

Na sklepowych półkach pojawiła się Alicja w krainie słów. To rozgrywka słowna, w której wcielimy się w znane nam postaci z bajki Lewisa Carolla. Zostaniemy zaproszeni na herbatkę przez samą Królową Kier, która ustanawia dziwne reguły rządzące w swoim królestwie. Przykładowo: rozkaże, by nie używać słów zawierających konkretne litery z alfabetu. Czy uda wam się ta sztuka? Musicie jak najszybciej wypowiedzieć słowo związane z danym tematem, pamiętając o nałożonych przez Królową regułach. Ten, kto popełni błąd lub nie zdąży w wyznaczonym przez grający imbryczek czasie, odpada z zabawy. Gra skierowana jest dla dorosłych i dzieci od dziesiątego roku życia a maksymalna liczba jej uczestników to osiem osób. Uwaga! Mamy w tym przypadku określoną także minimalną liczbę graczy. Potrzeba co najmniej trzech osób, by rozpocząć rozgrywkę.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.11.-27.11.2020

Zła wiadomość od Galakty, choć trzeba być fair: w niczym nie zawinili. Premiera Twilight Imperium: Proroctwa królów, o którym opowiadaliśmy wam ostatnio, została przesunięta, ponieważ główny wydawca, Fantasy Flight Games, ustalił nową datę. Tytuł jest dostępny w sprzedaży od 27. listopada i jesteśmy przekonani, że czekanie się opłaciło. Ci, którzy jeszcze nie posiadają swojego egzemplarza, mogą zapoznać się z instrukcją w formacie PDF, którą znajdziecie na stronie www.galakta.pl

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.11.-27.11.2020

Kolejna odsłona gry Dobble od wydawnictwa Rebel! Poniżej notka prasowa:

Dobble z laleczkami L.O.L. Surprise!

Do tej pory zamknięte w plastikowych kulkach, od teraz do znalezienia również na kartach! Laleczki L.O.L. Surprise, niezwykle popularne wśród najmłodszego pokolenia, łączą swoje siły z karcianką Dobble. Czy uda Ci się wypatrzyć identyczne lalki i akcesoria zanim zrobią to przeciwnicy?

Zadanie jest proste: spójrz na pierwszą kartę, którą trzymasz w ręku oraz na tę, która leży na środku stołu. Znajdź na nich wspólny symbol, nazwij go i szybko pozbądź się swojej karty. Teraz następna! Tylko nie zwątp, dwie dowolne karty zawsze łączy jeden wspólny obrazek.

Podstawowe informacje:
Liczba graczy: 2-5
Wiek graczy: 4+
Czas gry: 10 min.
Kategoria: dla dzieci
Mechanika: spostrzegawczość, zręczność, szukanie par

Elementy:
30 okrągłych kart
puszka
instrukcja

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.11.-27.11.2020

27 listopada swoją premierę miał dodatek do gry Nemesis: Karnomorfy. Jeśli myśleliście, że przygoda się zakończyła to jesteście w błędzie! Poniżej notka prasowa:

Szybko wybiegasz z zajętego ogniem kokpitu. Zamykasz za sobą drzwi – w końcu możesz odetchnąć pełną piersią! Nagle dociera do Ciebie przeraźliwy dźwięk łamanych kości, zrywanych ścięgien i rozbryzgujących się płynów ustrojowych. Skradasz się w kierunku źródła hałasu. Serce podchodzi Ci do gardła, gdy odkrywasz, że cały korytarz jest skąpany we krwi, a wygłodniałe potwory pożerają nie tylko ciała członków Twojej załogi, ale też innych przedstawicieli swojego gatunku. Może płonący kokpit nie był taką złą kryjówką?

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.11.-27.11.2020
Nemesis: Karnomorfy to dodatek wprowadzający do rozgrywki nową rasę intruzów oraz mechanikę adaptacji, dzięki której żarłoczne potwory rosną w siłę. W pudełku znajdziesz zestaw fantastycznych figurek karnomorfów, żetony, a także karty adaptacji i nowe karty wydarzeń.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.11.-27.11.2020

Podstawowe informacje:
Liczba graczy: 1-5
Wiek graczy: 14+
Czas gry: 60-120 minut
Kategoria: przygodowe, dodatki
Mechanika: współpraca, blef, walka

Elementy:
20 figurek karnomorfów
65 kart
15 żetonów
plansza karnomorfów
instrukcja
plastikowa wypraska

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.11.-27.11.2020

PLANY WYDAWNICZE

Mamy świetną wiadomość dla fanów Roberta Lewandowskiego i piłki nożnej. W grudniu będzie miała premierę gra planszowa z tym piłkarzem, zatytułowana Kosmiczny wykop. Wydawnictwo Granna poinformowało, że inspirowana jest ona serialem animowanym o tym samym tytule. Zatem ta galaktyczna rozgrywka będzie dostępna w wersji planszowej. Przygotujcie się na wiele emocji podczas rozgrywanych meczy, ale nie zapomnijcie także o przemyślanej taktyce, niezbędnej do osiągnięcia zwycięstwa.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.11.-27.11.2020

Słodko-gorzki news podaje nam Lucrum Games. Na koniec pierwszego kwartału 2021 roku planowana jest premiera Honeybee, dodatku do Aury, gry w której mając wpływ m.in. na pogodę, wpływamy na przyrodę. Pszczoła latająca po planszy oraz nowy surowiec, miód, osłodzą zapewne choć trochę fakt, iż na półkach znajdziemy wersję angielską, a polską instrukcję pobierzemy online. Choć sama gra podobno nie zawiera tekstu, więc… Mogło być gorzej. Jeśli chcecie się zaopatrzyć w podstawkę, sugerujemy pośpiech: egzemplarzy w magazynach coraz mniej.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.11.-27.11.2020

Phalanx pochwalił się dwiema nowymi produkcjami, które zawitają pod ich logo na naszym rynku najprawdopodobniej w 2021 roku. Pierwsza to Dominant Species, w której to gracz wciela się w gromadę zwierząt podczas ostatniej epoki lodowcowej. Przetrwają najsilniejsi, więc by zostać Gatunkiem Dominującym, współpraca z innymi uczestnikami raczej nie będzie tu wskazana. Drugi tytuł to Dominant Species: Marine, wykorzystuje on założenia pierwszej wersji gry, jednak przenosi miejsce zabawy do głębin oceanów. Urozmaica przy tym rozgrywkę między innymi o Karty Ewolucji.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.11.-27.11.2020

PRZEDSPRZEDAŻE

Są tu jacyś przyszli archeolodzy? Z pewnością ucieszy ich wiadomość, że Black Monk Games ruszyła z przedsprzedażą specjalnego scenariusza do Masek Nyarlathotepa. Dwie z Tysiąca wprowadzi do gry polskich badaczy, pragnących odkryć potworności kryjące się w mrokach Bliskiego Wschodu – ich poczynaniami będziecie mogli poprowadzić w trybie klasycznym, jak i bardziej wymagającym. Śpieszcie się, niższa cena tylko do końca stycznia!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.11.-27.11.2020

Kto grał kiedyś w Agricolę? Ten dość surowy w swych założeniach worker placement (XVII wiek, zaraza, głód, powolne gromadzenie bogactwa) zyskuje nową twarz. Jak donosi Lacerta, z początkiem grudnia w sprzedaży ma pojawić się Agricola rodzinna, wprowadzi ona nowych graczy w ten specyficzny, średniowieczny świat. Uproszczona mechanika na pewno pomoże nauczyć się zarządzania surowcami i pracą robotników – odświeżona warstwa graficzna też nie zaszkodzi.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.11.-27.11.2020

W przedsprzedażowej ofercie Lacerty znajdziecie także coś dla starszych. Propozycja numer jeden: Wyprawa do Newdale, to planszowa kontynuacja O Mój Zboże. W ośmiu zawartych tu rozdziałach odnajdą się przede wszystkim fani lubiący zaawansowany poziom zabawy. Bardziej przystępną jest opcja numer dwa: Le Havre, można by rzec – „klasyk”. Francuskie miasto portowe czeka na kogoś, kto dzięki swym umiejętnościom kupieckim osiągnie najwyższe zyski. A dróg do zdobycia bogactwa znajdziecie tu całkiem sporo.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.11.-27.11.2020


Artykuł przygotowali: Paulina Adamczuk, Przemysław Ekiert, Sylwia Smolińska

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Popularne w tym tygodniu