Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 17.07.2021 – 23.07.2021

Co powiecie na kolejną dawkę Tygodniwoych Wieści? Tym razem premierą tygodnia bez wątpienia była planszówka Wojna Szeptów wydawnictwa Galakta. Zapraszamy was również na jedno z ciekawszych wydarzeń – Planszówki w Spodku powracają! Czwarta edycja eventu już na początku września.
Premiery
Wojna Szeptów, Galakta

Walkę o władzę czas zacząć! A właściwie to rozpoczęła się już 21 lipca, w dniu premiery Wojny Szeptów. Tam gdzie spotykają się imperia, musi dojść do walki o władzę: prawdziwa wojna toczy się jednak tuż za plecami odważnych żołnierzy i ich generałów. Zwycięstwo leży w rękach szpiegów – organizuj spiski, knowania, tajne porozumienia intrygi, tajne porozumienia, infiltruj królewskie rady, by z cienia zaprowadzić własny porządek świata. 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 17.07.2021 - 23.07.2021Zapowiedzi
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 17.07.2021 - 23.07.2021Lamaland, Lacerta

Jak można nie lubić lam? Przecież to niewyobrażalne! A już 8 września zakładać własne pastwiska dla tych pociesznych zwierzaków – wtedy to premierę będzie miał Lamaland, gra/układanka dla całej rodziny. Punkty zwycięstwa zdobywasz karmiąc lamy oraz realizując zadania… o ile twoi przeciwnicy cię nie wyprzedzą. W grze bardzo pomocni będą mieszkańcy okolicznych wiosek. Nie wahaj się więc zatrudniać ich, kiedy będziesz miał taką możliwość!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 17.07.2021 - 23.07.2021Paleo, Lucky Duck Games

Paleo to kooperacyjna gra przygodowa osadzona w epoce kamienia, w której gracze próbują utrzymać swoje plemię przy życiu, eksplorując okolicę i wspierając się nawzajem w wykonywaniu zadań. Paleolityczna rzeczywistość niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw. Jeśli graczom uda się je pokonać, po plemieniu pozostanie wieczne świadectwo — rysunek mamuta uwieczniony w naskalnym malowidle.

Premiera gry planowana jest na listopad.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 17.07.2021 - 23.07.2021Imperium Classic, Imperium Legends, Lucrum Games

Podbijaj nowe ziemie, zawieraj sojusze z pomniejszymi nacjami, wznieś  monumentalne budowle; wszystko dla dobra swego imperium! Niestety konieczny będzie wybór: nowe karcianki od Lucrum Games – Imperium Classic i Imperium Legends – dają aż po 8 nacji do wyboru. No ale przecież nikt nie zabrania ich łączyć i budować coraz to potężniejsze talie, prawda? Premiera w przyszłym roku! 

 

Przedsprzedaże
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 17.07.2021 - 23.07.2021Buła, Pizza, Czapka, Prezent, Tort, Rebel

Buła, Pizza, Czapka, Prezent, Tort to uzależniająca, szalona gra imprezowa pełna niespodziewanych zagrań i zabawnych pomyłek. Genialna w swojej prostocie, głośna i dynamiczna, a do tego bezlitośnie karząca za błędy. Z każdą wykładaną kartą rośnie presja i tempo zabawy, a wypracowaną w pocie czoła przewagę można stracić w jednej chwili!

Wykładaj karty w rytm tej niecodziennej wyliczanki, a gdy wypowiedziane słowo pasuje do obrazka, klepnij kartę ręką, nakrywając ją. Ten, kto będzie ostatni, zabiera wszystkie karty, a zwycięża gracz, który pozbył się wszystkich!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 17.07.2021 - 23.07.2021World of Warcraft: Wrath of the Lich King, Rebel

Ruszyła przedsprzedaż gry World of Warcraft: Wrath of the Lich King. Premiera w październiku. World of Warcraft: Wrath of the Lich King to gra bazująca na systemie Pandemic, w której zagracie legendarnymi bohaterami i poprowadzicie inwazję na Północną Grań. Wspólnymi siłami zgładźcie hordy nikczemnych nieumarłych, pokonajcie zagrożenia czyhające w tej krainie i w końcu sforsujcie bramy Cytadeli Lodowej Korony. Czy uda się Wam ocalić Azeroth przez bezlitosnym Królem Liszem, czy też Ostrze Mrozu, jego przeklęta broń, pochłonie kolejne dusze?

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 17.07.2021 - 23.07.2021Łowczyni potworów, FoxGames

W środę, 21. lipca rozpoczęła się przedsprzedaż Łowczyni potworów – komiksu paragrafowego od wydawnictwa FoxGames. Jego premiera zaplanowana jest na 18. sierpnia. Gracz-czytelnik, w czasie gdy wilkołaki i wampiry wychodzą na polowanie, jak przystało na świetnego łowcę potworów, musi zrobić wszystko, by się ich pozbyć. W tej zabawie to on sam tworzy fabułę i decyduje o tym, jak potoczy się ta historia, ponieważ jest jej głównym bohaterem. Wypełnienie tej misji będzie wymagało odwagi i zapewni mnóstwo emocji. 

 

Wydarzenia
Planszówki w Spodku 2021 

Już we wrześniu planszówki powrócą do katowickiego Spodka. Planszówki w Spodku to festiwal gier, który odbywa się zaledwie od 2018 roku, ale od samego początku spotyka się z ciepłym przyjęciem ze strony graczy i wydawców gier. Po półtorarocznej przerwie spowodowanej pandemią, wydarzenie ponownie ma szansę się odbyć. Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 17.07.2021 - 23.07.2021Czwarta edycja Planszówek w Spodku zaplanowana jest na 4-5 września 2021. Po raz kolejny antresola Spodka wypełni się dziesiątkami stołów do gry, a na uczestników festiwalu czekać będzie ogromna biblioteka gier wyposażona w ponad 600 tytułów, w tym wiele klasyków, ale też i nowości. Festiwal skierowany jest do każdego, bez względu na wiek czy doświadczenie w grach. Można przyjść samemu, z przyjaciółmi albo całą rodziną!

Na uczestników Planszówek w Spodku czekać będą też wydawcy z całej Polski, którzy przyjadą zaprezentować najnowsze gry ze swojej oferty.

Ze względu na istniejące nadal zagrożenie epidemiczne wydarzenie odbędzie się z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie w Facebookowym wydarzeniu.


Artykuł przygotowali: Paulina Adamczuk, Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Popularne w tym tygodniu