Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 17.07.2021 – 23.07.2021

Co powiecie na kolejną dawkę Tygodniwoych Wieści? Tym razem premierą tygodnia bez wątpienia była planszówka Wojna Szeptów wydawnictwa Galakta. Zapraszamy was również na jedno z ciekawszych wydarzeń – Planszówki w Spodku powracają! Czwarta edycja eventu już na początku września.
Premiery
Wojna Szeptów, Galakta

Walkę o władzę czas zacząć! A właściwie to rozpoczęła się już 21 lipca, w dniu premiery Wojny Szeptów. Tam gdzie spotykają się imperia, musi dojść do walki o władzę: prawdziwa wojna toczy się jednak tuż za plecami odważnych żołnierzy i ich generałów. Zwycięstwo leży w rękach szpiegów – organizuj spiski, knowania, tajne porozumienia intrygi, tajne porozumienia, infiltruj królewskie rady, by z cienia zaprowadzić własny porządek świata. 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 17.07.2021 - 23.07.2021Zapowiedzi
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 17.07.2021 - 23.07.2021Lamaland, Lacerta

Jak można nie lubić lam? Przecież to niewyobrażalne! A już 8 września zakładać własne pastwiska dla tych pociesznych zwierzaków – wtedy to premierę będzie miał Lamaland, gra/układanka dla całej rodziny. Punkty zwycięstwa zdobywasz karmiąc lamy oraz realizując zadania… o ile twoi przeciwnicy cię nie wyprzedzą. W grze bardzo pomocni będą mieszkańcy okolicznych wiosek. Nie wahaj się więc zatrudniać ich, kiedy będziesz miał taką możliwość!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 17.07.2021 - 23.07.2021Paleo, Lucky Duck Games

Paleo to kooperacyjna gra przygodowa osadzona w epoce kamienia, w której gracze próbują utrzymać swoje plemię przy życiu, eksplorując okolicę i wspierając się nawzajem w wykonywaniu zadań. Paleolityczna rzeczywistość niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw. Jeśli graczom uda się je pokonać, po plemieniu pozostanie wieczne świadectwo — rysunek mamuta uwieczniony w naskalnym malowidle.

Premiera gry planowana jest na listopad.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 17.07.2021 - 23.07.2021Imperium Classic, Imperium Legends, Lucrum Games

Podbijaj nowe ziemie, zawieraj sojusze z pomniejszymi nacjami, wznieś  monumentalne budowle; wszystko dla dobra swego imperium! Niestety konieczny będzie wybór: nowe karcianki od Lucrum Games – Imperium Classic i Imperium Legends – dają aż po 8 nacji do wyboru. No ale przecież nikt nie zabrania ich łączyć i budować coraz to potężniejsze talie, prawda? Premiera w przyszłym roku! 

 

Przedsprzedaże
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 17.07.2021 - 23.07.2021Buła, Pizza, Czapka, Prezent, Tort, Rebel

Buła, Pizza, Czapka, Prezent, Tort to uzależniająca, szalona gra imprezowa pełna niespodziewanych zagrań i zabawnych pomyłek. Genialna w swojej prostocie, głośna i dynamiczna, a do tego bezlitośnie karząca za błędy. Z każdą wykładaną kartą rośnie presja i tempo zabawy, a wypracowaną w pocie czoła przewagę można stracić w jednej chwili!

Wykładaj karty w rytm tej niecodziennej wyliczanki, a gdy wypowiedziane słowo pasuje do obrazka, klepnij kartę ręką, nakrywając ją. Ten, kto będzie ostatni, zabiera wszystkie karty, a zwycięża gracz, który pozbył się wszystkich!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 17.07.2021 - 23.07.2021World of Warcraft: Wrath of the Lich King, Rebel

Ruszyła przedsprzedaż gry World of Warcraft: Wrath of the Lich King. Premiera w październiku. World of Warcraft: Wrath of the Lich King to gra bazująca na systemie Pandemic, w której zagracie legendarnymi bohaterami i poprowadzicie inwazję na Północną Grań. Wspólnymi siłami zgładźcie hordy nikczemnych nieumarłych, pokonajcie zagrożenia czyhające w tej krainie i w końcu sforsujcie bramy Cytadeli Lodowej Korony. Czy uda się Wam ocalić Azeroth przez bezlitosnym Królem Liszem, czy też Ostrze Mrozu, jego przeklęta broń, pochłonie kolejne dusze?

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 17.07.2021 - 23.07.2021Łowczyni potworów, FoxGames

W środę, 21. lipca rozpoczęła się przedsprzedaż Łowczyni potworów – komiksu paragrafowego od wydawnictwa FoxGames. Jego premiera zaplanowana jest na 18. sierpnia. Gracz-czytelnik, w czasie gdy wilkołaki i wampiry wychodzą na polowanie, jak przystało na świetnego łowcę potworów, musi zrobić wszystko, by się ich pozbyć. W tej zabawie to on sam tworzy fabułę i decyduje o tym, jak potoczy się ta historia, ponieważ jest jej głównym bohaterem. Wypełnienie tej misji będzie wymagało odwagi i zapewni mnóstwo emocji. 

 

Wydarzenia
Planszówki w Spodku 2021 

Już we wrześniu planszówki powrócą do katowickiego Spodka. Planszówki w Spodku to festiwal gier, który odbywa się zaledwie od 2018 roku, ale od samego początku spotyka się z ciepłym przyjęciem ze strony graczy i wydawców gier. Po półtorarocznej przerwie spowodowanej pandemią, wydarzenie ponownie ma szansę się odbyć. Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 17.07.2021 - 23.07.2021Czwarta edycja Planszówek w Spodku zaplanowana jest na 4-5 września 2021. Po raz kolejny antresola Spodka wypełni się dziesiątkami stołów do gry, a na uczestników festiwalu czekać będzie ogromna biblioteka gier wyposażona w ponad 600 tytułów, w tym wiele klasyków, ale też i nowości. Festiwal skierowany jest do każdego, bez względu na wiek czy doświadczenie w grach. Można przyjść samemu, z przyjaciółmi albo całą rodziną!

Na uczestników Planszówek w Spodku czekać będą też wydawcy z całej Polski, którzy przyjadą zaprezentować najnowsze gry ze swojej oferty.

Ze względu na istniejące nadal zagrożenie epidemiczne wydarzenie odbędzie się z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie w Facebookowym wydarzeniu.


Artykuł przygotowali: Paulina Adamczuk, Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu