Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.11.2021 – 19.11.2021

Tydzień pełen premier! Na półkach sklepowych pojawiło się mnóstwo perełek, które naprawdę warto sprawdzić. Sprawdźcie sami co przygotowali dla was wydawcy w minionym tygodniu.
Premiery
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.11.2021 - 19.11.2021Stella, Rebel

Wydawnictwo Rebel szaleje z premierami. Jednym z debiutujących w tym tygodniu tytułów jest przepiękna Stella – osadzona w uniwersum bestsellerowego DixitaPodczas każdej rundy gracze w tajemnicy łączą kilka kart z ilustracjami, które kojarzą im się z losowo wybraną kartą hasła. Jeśli uda Ci się wybrać te same karty co pozostali gracze, stworzysz iskrę zapewniającą punkty. Z każdym kolejnym skojarzeniem Twoja szansa na stworzenie większej liczby iskier wzrasta. Pamiętaj jednak, że chciwość nie popłaca – gracz, który będzie miał zbyt wiele skojarzeń, może zdobyć mniej punktów! Istotna jest także kolejność, w której wskazywane są karty, jeden malutki błąd i odpadasz z punktowania w tej rundzie!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.11.2021 - 19.11.2021Maskarada, Rebel

Kolejna premiera to Maskarada to nowa edycja popularnej gry imprezowej, w której każdy skrywa prawdziwą twarz, a my musimy wydedukować, kto mówi prawdę, a kto blefuje. Celem gry jest zebranie żetonów monet o wartości 13 punktów. Aby je zgromadzić, będziemy korzystali ze zdolności kart postaci: niekoniecznie tych, które mamy przed sobą. Pamiętajmy jednak, że każdy blef niesie za sobą ryzyko zdemaskowania, a tym samym utraty cennych monet!

 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.11.2021 - 19.11.2021Disney Villains: Zlot złoczyńców, Rebel

Disney Villains: Zlot złoczyńców to narracyjna gra blefu i dedukcji, w której uczestnicy wcielają się w postacie łotrów z bajek Disneya albo w ich popleczników. Każdy z graczy otrzymuje też kartę jednego z dwóch sojuszy: siewców chaosu oraz intrygantów. Pod wodzą narratora prowadzona jest rozgrywka składająca się z naprzemiennych faz nocy oraz dnia. Celem gry jest wyeliminowanie wszystkich postaci spoza swojej grupy. Ta wersja gry Wilkołaki z Czarnego Lasu oferuje graczom zupełnie nowe możliwości związane z wcielaniem się w złoczyńców ze świata Disneya. Dla wielu osób może to być doskonała zachęta do spróbowania swoich sił w tego typu zabawie!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.11.2021 - 19.11.2021Logiquest: Shadow Glyphs, Rebel

Logiquest: Shadow Glyphs to przygodowa gra logiczna, w której układasz bloki, tworząc cienie pasujące do wzorów na kartach zadań. Każda karta zadania pokazuje namalowany obrys lub wzór na ścianie wewnątrz starożytnej świątyni i leżące w pobliżu bloki. Raz dziennie światło słoneczne wpada do świątyni przez małe otwory, oświetlając każdy ze wzorów. Jeśli bloki rzucą cień odpowiadający dokładnemu kształtowi wzoru, łamigłówka zostanie rozwiązana.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.11.2021 - 19.11.2021Odmęty grozy, Rebel

Parowiec Atlantica płynie do Bostonu, ale za statkiem podąża mroczny cień, skrywający się pod falami. Twoi współpracownicy wydają się dziwnie zagubieni i wpatrują się w morze z cichą, rozpaczliwą tęsknotą. Gdy zasypiasz, nękają Cię niepokojące koszmary o mrocznych głębinach. Budzi Cię krzyk – na statku ktoś został zamordowany!

Odmęty grozy to rozbudowana, angażująca gra planszowa z motywem zdrajcy, gdzie uczestnicy nie mogą ufać sobie nawzajem, a mimo to muszą uparcie dążyć do wskazanego celu. Przesiąknięta klimatem rodem z twórczości H.P. Lovecrafta, pełna unikatowych postaci z ciekawymi historiami, zapewnia mnóstwo emocji i zmusza graczy do nieustannego analizowania sytuacji i podejmowania ryzyka. Choć dowodzą wspólnie, muszą zachować czujność i wykazać się dużym sprytem, aby uratować statek przed pójściem na dno.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.11.2021 - 19.11.2021Kroniki Zamku Avel, Rebel

Kolejną premierą jest druga po Łące autorska produkcja wydawnictwa Rebel. Kroniki zamku Avell to kooperacyjna gra przygodowa dla całej rodziny, w której waszym zadaniem będzie uratowanie zamku Avell przed natarciem potworów. Oprócz tego gracze zaczną odkrywać świat tytułowego zamku, poruszając się po modułowej hexowej planszy. Kroniki zamku Avell to kolejny autorski projekt Studia Rebel skierowany dla młodszych graczy.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.11.2021 - 19.11.2021Planszówkowi kurierzy, Muduko 

W trakcie szalonych rozgrywek przy stole w wielu domach na świecie giną elementy do gier. Na ratunek przychodzą Planszówkowi Kurierzy, którzy starają się jak najszybciej dostarczyć brakujące obiekty, by każdy mógł kontynuować zabawę! Kostki w pociągu, pionki w ciężarówce, a może karty w pojeździe elektrycznym? Pomóż kurierom załadować elementy na dostępne pojazdy, by sprawnie rozwieźli je do domów. Gracz, który zrobi to najlepiej zostanie zwycięzcą! Gra dla dzieci 5+ łącząca dobrą zabawę z rozwojem kompetencji matematycznych: uczy liczenia do 20, rzędów wielkości i prostych ułamków

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.11.2021 - 19.11.2021Dziady, część V. Dziady, które nie spieprzają, Otwarte

Od 15 listopada w sprzedaży dostępna jest gra paragrafowa Dziady część V. Dziady, które nie spieprzają. To kolejna część bestsellera, który poruszył (lub usypiał) całe pokolenia. Gra powstała dzięki wsparciu społeczności wspieram.to. „Dziady część V. Dziady, które nie spieprzają” to ilustrowany gamebook, który nadaje kultowemu dziełu Adama Mickiewicza odpowiednią werwę (nareszcie!), obnaża prawdziwe realia epoki romantyzmu, przedstawiając fakty i ciekawostki, o których (nie bez powodu) nie uczy się w szkołach.

Akcja dzieje się w roku 1826 w jednej ze wsi w okolicach Wiłkomierza. Właśnie tam słynny Guślarz został brutalnie zamordowany. Mimo to trzy tygodnie po jego śmierci niektórzy ludzie wciąż mówią, że chodzi on nocami po wsi. To pewnie głupie wiejskie gadanie, ale… może ma jakiś związek z tym, że ludzie w powiecie wiłkomierskim zaczęli cierpieć na dziwną chorobę i padają jak muchy? Kto zabił Guślarza? Dlaczego to zrobił? Co dręczy ludzi z okolic Wiłkomierza? Gra jest już dostępna na stronie: https://wydawnictwootwarte.pl/dziady oraz (w formacie elektronicznym) na Woblink.com.

Zapowiedzi
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.11.2021 - 19.11.2021Twisted Fables, Czacha Games

Już w najbliższą Niedzielę 21.11 wydawnictwo Czacha Games rozpocznie przedsprzedażową kampanie swojej najnowszej gry. Twisted Fables to bijatyka 2D rodem z automatów z minionej epoki. Kampania będzie limitowana czasowo i zakończy się 13 grudnia lub wcześniej, jeśli wszystkie pakiety przewidziane dla tej kampanii zostaną wyprzedane.
Kampanie możecie już zobaczyć w całości tutaj: https://czachagames.pl/index.php/produkt/twistedfables/.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.11.2021 - 19.11.2021Zombicide 2. Edycja: Waszyngton Z.C., Portal Games

Portal Games zapowiedziało, że w 2022 roku wyda dwa dodatki do Zombicide 2. Edycji: kampanię Waszyngton Z.C. i dodatek Miejskie Legendy.

 

 

Przedsprzedaże
Kragmortha, Galakta

W Kragmothcie, wewnątrz osobistej biblioteki Rigora Mortisa jego sługi będą walczyć o Magiczne Księgi i próbować uciec przed gniewem Mrocznego Pana. Każdy z graczy będzie poruszał Rigorem Mortisem lub swoim goblinem, starając się ocalić życie i nie narazić się na otrzymanie Kart Krzywych Spojrzeń. Biblioteka kryje jednak i inne, po stokroć bardziej przerażające niespodzianki! Stanie na jednej nodze, utrzymywanie karty na głowie, gra z zaciśniętymi pięściami czy zamkniętymi ustami – oto niektóre ze straszliwych rzeczy, które będziesz musiał zrobić, jeśli nie zdołasz uniknąć gniewu Mrocznego Pana. Przedsprzedaż trwa! 

Pax Pamir, Galakta

W przedsprzedaży od wydawnictwa Galakta znajdziecie już zapowiadany już jakiś czas temu Pax Pamir. Tytuł ten przeniesie Was do dziewiętnastowiecznego Afganistanu – Gracze będą sprzymierzać się z różnymi sojusznikami, aby zbudować nowe państwo, które będzie w stanie odeprzeć wrogie ataki. Sojusze będą stawały się coraz silniejsze, a sprzymierzeńcy z przeszłości posuną się do szpiegostwa i podstępów, aby zabezpieczyć swoja własną dominację.

Patchwork edycja Polskiego Folkloru, Agricola edycja dla Graczy, Lacerta

Wydawnictwo Lacerta rozpoczęło w tym tygodniu aż dwie przedsprzedaże. Po pierwsze – Patchwork w edycji Polskiego Folkloru! Warto zaznaczyć, że do każdego egzemplarza, zamówionego w oficjalnym sklepie dodawane są naklejki na pionek i znaczniki graczy, notesik do zapisywania wyników z rozgrywek oraz pocztówka. A po drugie: dwie talie do Agricoli edycji dla Graczy! Obie – Artifex oraz Bubulcus – zawierają po 120 nowych kart (po 60 małych usprawnień oraz 60 pomocników), które możecie wymieszać z tymi z gry podstawowej. 

Wspierajki

Radosław Ignatów znany jako GroTwórca ruszył z nowym projektem. Właśnie wystartowała kampania z grami do wydruku dla dzieci! Gry edukacyjne, kreatywne, rozwijające logiczne myślenie. Wsparcie kampanii oznacza otrzymanie nagród w postaci PDF do samodzielnego wydruku. Z gier można korzystać w dowolny sposób (grając w domu z dziećmi, na lekcji czy wszelkich imprezach z udziałem dzieci)!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.11.2021 - 19.11.2021

Najnowsze recenzje na Popbookownik.pl

Ciastek atakuje miasto! „Monster City” — recenzja gry planszowej

Czy nagrody pomagają? „Obrazki” – recenzja gry

Podbijamy szczyty gór. „Trek 12” – recenzja gry kościanej


Artykuł przygotowali: Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak

 

 

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Popularne w tym tygodniu