Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 11.12.2021 – 17.12.2021

Nowości gier planszowych minionego tygodnia – wszystko w jednym artykule. Jeśli chcecie być na bieżąco z planszówkowymi premierami wpadajcie do nas co tydzień.
Premiery

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 11.12.2021 - 17.12.2021Buła, Pizza, Czapka, Prezent, Tort,
Rebel

Buła, Pizza, Czapka, Prezent, Tort! Wykładaj karty w rytm tej niecodziennej wyliczanki, a gdy wypowiedziane słowo pasuje do obrazka, klepnij kartę ręką, nakrywając ją. Ten, kto będzie ostatni, zabiera wszystkie karty, a zwycięża gracz, który pozbył się wszystkich!

To pasjonująca, szalona gra imprezowa pełna niespodziewanych zagrań i zabawnych pomyłek. Genialna w swojej prostocie, głośna i dynamiczna, a do tego bezlitośnie karze za błędy. Z każdą wykładaną kartą rośnie presja i tempo zabawy, a wypracowaną w pocie czoła przewagę można stracić w jednej chwili!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 11.12.2021 - 17.12.2021Detektyw Bombel, Rebel

Detektyw Bombel to gra skierowana do najmłodszych: dzieci od 4. roku życia. Podczas zabawy rozgrywamy jedną z trzech dostępnych przygód – „Zabawa w chowanego”, „Wesołe Miasteczko” albo „Wyspa skarbów”. Każda z nich polega na odkrywaniu kolejnych kart z miejscami w taki sposób, by znaleźć wszystkie karty oznaczone gwiazdką. Elementy różnią się w zależności od wybranej przygody: przy zabawie w chowanego będzie to czwórka dzieci, które się przed nami schowały, ale już podczas poszukiwania pirackich skarbów liczyć się będzie kolejność ich odnajdywania. 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 11.12.2021 - 17.12.2021Daimyo: Odrodzenie Imperium, Games Unplugged

Pierwszy tytuł nowego na polskim rynku wydawnictwa Games Unplugged już jest dostępny! W Daimyo: Odrodzenie Imperium jesteś liderem klanu, pragnącym zdobyć władzę nad archipelagiem. Pod koniec 5 rundy gracz, który zgromadzi najwięcej punktów popularności zostanie ogłoszony Cesarzem!

 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 11.12.2021 - 17.12.2021Ciężarówką przez Galaktykę, Rebel

Ciężarówką przez Galaktykę to odświeżona i bardziej kompaktowa wersja planszówkowego hitu. W tej dynamicznej grze najpierw w czasie rzeczywistym walczymy o jak najlepsze elementy do budowy statków kosmicznych, by następnie rywalizować z pozostałymi graczami o cenne ładunki, przetrwanie i zarobek. 

Podczas rozgrywek w Ciężarówką przez Galaktykę będziemy starali się zbudować statek kosmiczny, który przetrwa najniebezpieczniejsze przygody i pozwoli nam przetransportować towary do celu. Zabawę rozpoczniemy od buszowania w magazynie pełnym rur kanalizacyjnych. Razem z pozostałymi graczami w tym samym czasie spróbujemy upolować najlepsze elementy, które posłużą nam do budowy naszych maszyn.

Zapowiedzi
Beyond the Horizon do Waste Knights: Druga Edycja, Galakta

Nadszedł moment, aby opuścić kontynent, wsiąść na statek i udać się w miejsca znane wyłącznie z legend i mitów. No dobra, nadejdzie niebawem: w pierwszym kwartale 2022 wydawnictwo Galakta planuje kampanię na platformie Kickstarter dużego rozszerzenia Beyond the Horizon do Waste Knights: Druga Edycja, postapokaliptycznej gry o przygodach i przetrwaniu. Eksplorujcie nową mapę umożliwiającą odwiedzenie Tasmanii, Wysp Salomona lub Nowej Zelandii zmienionych przez Apokalipsę. Poznajcie prawdę o niesławnym Projekcie X, jednocześnie tocząc walki ze śmiercionośnymi morskimi potworami i doświadczając dziwnych zjawisk pogodowych.

By być na bieżąco z kampanią, lepiej zapisać się newslettera który znajdziecie na stronie wydawnictwa.

Przedsprzedaże
Rune, Moria Games

Zbierz energię z kamieni runicznych i przywołaj Zemilio z innego wymiaru! Tylko ten gracz, który zdobędzie najwięcej many, będzie w stanie ukończyć magiczny rytuał.

Rune to szybka gra karciana, którą zmieścisz w kieszeni, by zawsze mieć ją pod ręką. Gracze naprzemiennie dokładają karty do wspólnego układu, tworząc obszary połączonych ze sobą kolorowych Run o różnych wartościach. Umieszczana karta musi jednak przykryć co najmniej jedną sekcję wcześniej wyłożonej karty, a zakrywane lub przyległe Runy muszą pasować do siebie kolorystycznie. Twórz jak największe obszary kamieni runicznych, przejmij nad nimi kontrolę wystawiając Mistrzów Run i zdobądź z nich manę potrzebną do ukończenia rytuału.

Polska edycja zawiera dwa minidodatki: Arcymistrz i Adepci. Co ciekawe  Posiadając dwa egzemplarze Rune możesz grać w 4 osoby. Gra ma także dwa warianty solo – zasady znajdziesz w osobnej instrukcji na naszej stronie.

Przedsprzedaż potrwa do 9 stycznia 2022 r. (do końca dnia), zaś oficjalna premiera Rune zaplanowana jest na 10 stycznia 2022 r.

 

Wiedźmin: Stary Świat, Rebel

Cały czas trwa przedsprzedaż gry autorstwa Łukasza Wożniaka. Wiedźmin: Stary Świat to przygodowa gra planszowa, która zabiera graczy w podróż po fantastycznym świecie pełnym niebezpieczeństw, tajemnej magii, mrocznych sekretów i niezwykłych miejsc, które tylko czekają na odkrycie. Akcja gry toczy się w uwielbianym przez fanów uniwersum Wiedźmina, wiele lat przed wydarzeniami z sagi o Geralcie z Rivii, w czasach, gdy plaga potworów trawiła Kontynent. Przeciwdziałać jej byli zdolni tylko wiedźmini — profesjonalni zabójcy szkoleni do walki z istotami wrogimi ludziom.


Artykuł przygotowali: Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak.

 

 

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu