Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 11.12.2021 – 17.12.2021

Nowości gier planszowych minionego tygodnia – wszystko w jednym artykule. Jeśli chcecie być na bieżąco z planszówkowymi premierami wpadajcie do nas co tydzień.
Premiery

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 11.12.2021 - 17.12.2021Buła, Pizza, Czapka, Prezent, Tort,
Rebel

Buła, Pizza, Czapka, Prezent, Tort! Wykładaj karty w rytm tej niecodziennej wyliczanki, a gdy wypowiedziane słowo pasuje do obrazka, klepnij kartę ręką, nakrywając ją. Ten, kto będzie ostatni, zabiera wszystkie karty, a zwycięża gracz, który pozbył się wszystkich!

To pasjonująca, szalona gra imprezowa pełna niespodziewanych zagrań i zabawnych pomyłek. Genialna w swojej prostocie, głośna i dynamiczna, a do tego bezlitośnie karze za błędy. Z każdą wykładaną kartą rośnie presja i tempo zabawy, a wypracowaną w pocie czoła przewagę można stracić w jednej chwili!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 11.12.2021 - 17.12.2021Detektyw Bombel, Rebel

Detektyw Bombel to gra skierowana do najmłodszych: dzieci od 4. roku życia. Podczas zabawy rozgrywamy jedną z trzech dostępnych przygód – „Zabawa w chowanego”, „Wesołe Miasteczko” albo „Wyspa skarbów”. Każda z nich polega na odkrywaniu kolejnych kart z miejscami w taki sposób, by znaleźć wszystkie karty oznaczone gwiazdką. Elementy różnią się w zależności od wybranej przygody: przy zabawie w chowanego będzie to czwórka dzieci, które się przed nami schowały, ale już podczas poszukiwania pirackich skarbów liczyć się będzie kolejność ich odnajdywania. 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 11.12.2021 - 17.12.2021Daimyo: Odrodzenie Imperium, Games Unplugged

Pierwszy tytuł nowego na polskim rynku wydawnictwa Games Unplugged już jest dostępny! W Daimyo: Odrodzenie Imperium jesteś liderem klanu, pragnącym zdobyć władzę nad archipelagiem. Pod koniec 5 rundy gracz, który zgromadzi najwięcej punktów popularności zostanie ogłoszony Cesarzem!

 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 11.12.2021 - 17.12.2021Ciężarówką przez Galaktykę, Rebel

Ciężarówką przez Galaktykę to odświeżona i bardziej kompaktowa wersja planszówkowego hitu. W tej dynamicznej grze najpierw w czasie rzeczywistym walczymy o jak najlepsze elementy do budowy statków kosmicznych, by następnie rywalizować z pozostałymi graczami o cenne ładunki, przetrwanie i zarobek. 

Podczas rozgrywek w Ciężarówką przez Galaktykę będziemy starali się zbudować statek kosmiczny, który przetrwa najniebezpieczniejsze przygody i pozwoli nam przetransportować towary do celu. Zabawę rozpoczniemy od buszowania w magazynie pełnym rur kanalizacyjnych. Razem z pozostałymi graczami w tym samym czasie spróbujemy upolować najlepsze elementy, które posłużą nam do budowy naszych maszyn.

Zapowiedzi
Beyond the Horizon do Waste Knights: Druga Edycja, Galakta

Nadszedł moment, aby opuścić kontynent, wsiąść na statek i udać się w miejsca znane wyłącznie z legend i mitów. No dobra, nadejdzie niebawem: w pierwszym kwartale 2022 wydawnictwo Galakta planuje kampanię na platformie Kickstarter dużego rozszerzenia Beyond the Horizon do Waste Knights: Druga Edycja, postapokaliptycznej gry o przygodach i przetrwaniu. Eksplorujcie nową mapę umożliwiającą odwiedzenie Tasmanii, Wysp Salomona lub Nowej Zelandii zmienionych przez Apokalipsę. Poznajcie prawdę o niesławnym Projekcie X, jednocześnie tocząc walki ze śmiercionośnymi morskimi potworami i doświadczając dziwnych zjawisk pogodowych.

By być na bieżąco z kampanią, lepiej zapisać się newslettera który znajdziecie na stronie wydawnictwa.

Przedsprzedaże
Rune, Moria Games

Zbierz energię z kamieni runicznych i przywołaj Zemilio z innego wymiaru! Tylko ten gracz, który zdobędzie najwięcej many, będzie w stanie ukończyć magiczny rytuał.

Rune to szybka gra karciana, którą zmieścisz w kieszeni, by zawsze mieć ją pod ręką. Gracze naprzemiennie dokładają karty do wspólnego układu, tworząc obszary połączonych ze sobą kolorowych Run o różnych wartościach. Umieszczana karta musi jednak przykryć co najmniej jedną sekcję wcześniej wyłożonej karty, a zakrywane lub przyległe Runy muszą pasować do siebie kolorystycznie. Twórz jak największe obszary kamieni runicznych, przejmij nad nimi kontrolę wystawiając Mistrzów Run i zdobądź z nich manę potrzebną do ukończenia rytuału.

Polska edycja zawiera dwa minidodatki: Arcymistrz i Adepci. Co ciekawe  Posiadając dwa egzemplarze Rune możesz grać w 4 osoby. Gra ma także dwa warianty solo – zasady znajdziesz w osobnej instrukcji na naszej stronie.

Przedsprzedaż potrwa do 9 stycznia 2022 r. (do końca dnia), zaś oficjalna premiera Rune zaplanowana jest na 10 stycznia 2022 r.

 

Wiedźmin: Stary Świat, Rebel

Cały czas trwa przedsprzedaż gry autorstwa Łukasza Wożniaka. Wiedźmin: Stary Świat to przygodowa gra planszowa, która zabiera graczy w podróż po fantastycznym świecie pełnym niebezpieczeństw, tajemnej magii, mrocznych sekretów i niezwykłych miejsc, które tylko czekają na odkrycie. Akcja gry toczy się w uwielbianym przez fanów uniwersum Wiedźmina, wiele lat przed wydarzeniami z sagi o Geralcie z Rivii, w czasach, gdy plaga potworów trawiła Kontynent. Przeciwdziałać jej byli zdolni tylko wiedźmini — profesjonalni zabójcy szkoleni do walki z istotami wrogimi ludziom.


Artykuł przygotowali: Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak.

 

 

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Popularne w tym tygodniu