Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 08.05. – 14.05.2021

Zwyczajowo przygotowaliśmy dla was podsumowanie minionego tygodnia w planszówkowym świecie. Po raz kolejny zebraliśmy nowe zapowiedzi, premiery i przedsprzedaże. Rozsiądźcie się wygodnie i zaczynamy!
Premiery
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 08.05. – 14.05.2021Złam ten kod, Albi

W tym tygodniu zadebiutował nowy tytuł w portoflio wydawnictwa Albi. Złam ten kod to gra logiczna, w której celem jest rozszyfrowanie tajemniczych cyfr i kolorów. Każdy z graczy losuje własny zestaw cyfr, różniących się barwami oraz wartościami. Zadaniem uczestnków jest odgadnięcie poprawnego kodu przeciwnika (w grze dwuosobowej) bądź ze stołu (w przypadku rozgrywki 3 lub 4 osobowej). W swoich turach gracze zadają pytania, na podstawie których drogą dedukcji musza odgadnąć poprawny szyfr.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 08.05. – 14.05.2021Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 08.05. – 14.05.2021Szczęśliwice Wielkie, Rebel

Szczęśliwice Wielkie to uroczo zilustrowana karcianka, która doskonale łączy prostotę zasad z mnogością dostępnych możliwości. Dokładając kolejne budynki do obszaru swojego miasta będziemy musieli zdecydować, jakie kroki najlepiej dopasują się do naszej strategii. Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów szczęścia w ramach swojego miasta. Poziom szczęścia określamy mnożąc liczbę mieszkańców miasta przez liczbę symboli serc, które znajdują się na poszczególnych kartach.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 08.05. – 14.05.2021

Zapowiedzi
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 08.05. – 14.05.2021Miód, Zielona Sowa 

19 maja premierę będzie miała nowa, dynamiczna gra od wydawnictwa Zielona Sowa, o słodko brzmiącym tytule Miód. Dedykowana jest ona dzieciom od szóstego roku życia, ale może zachwycić także niejednego dorosłego. Umili każdy rodzinny event, wyjazd lub piknik. Wymaga od uczestników główkowania i umiejętności kombinowania. Wystąpią oni w roli bartników doglądających swoje ule, w czasie, gdy ich pszczoły pracowicie zbierają nektar. Wygra ten opiekun, którego rój wyprodukuje najwięcej słodkiego miodu. Minimalna liczba graczy w przypadku tego tytułu to dwie osoby, a maksymalna cztery. 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 08.05. – 14.05.2021Wróżki Zębuszki, Zielona Sowa 

19 maj to także dzień premiery gry Wróżki Zębuszki od Zielonej Sowy. Ten tytuł przeniesie wszystkie zainteresowane nim dzieci (najlepiej z przedziału wiekowego 6+ lat) do krainy Wróżek Zębuszek. Tam rozegrają one zaciętą walkę o… zęby. Muszą pamiętać, by korzystać z pomocy tylko prawdziwej tytułowej postaci, natomiast od innych magicznych stworzeń trzymać się z daleka. Są one bowiem zawistne i z chęcią pozbawią graczy ich ząbków. Trzeba być zatem bardzo uważnym i ostrożnym. Żeby je pokonać należy także wykazać się sprytem. Jak sobie poradzicie? Tego dowiemy się już niebawem. 

Przedsprzedaże 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 08.05. – 14.05.2021Harry Potter: Hogwarts Battle – Zaklęcia i eliksiry, Rebel

Ruszyła przedsprzedaż dodatku do gry Harry Potter: Hogwarts Battle. Zaklęcia i eliksiry to dodatek do gry kooperacyjnej z mechaniką tworzenia talii. Z tym rozszerzeniem wcielicie się w Harry’ego, Rona, Hermionę, Neville’a i zupełnie nową postać, Ginny Weasley, by rozwijać swoje magiczne umiejętności. Podczas rozgrywki weźmiecie udział w czterech, coraz trudniejszych lekcjach. I pamiętajcie: skuteczna współpraca to klucz do zwycięstwa!

Używajcie czarów, aby zakończyć sukcesem niespodziewane spotkania i zbierajcie potrzebne do eliksirów składniki. Pamiętajcie, że tylko działając wspólnie ochronicie świat czarodziejów przed Tym-Którego-Imienia-Nie-Wolno-Wymawiać!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 08.05. – 14.05.2021Pandemic: Gorąca Strefa – Europa, Rebel

Europa stoi w obliczu potrójnego zagrożenia. Tylko Wasz zespół może powstrzymać pandemię nowych, niebezpiecznych chorób! Tym razem jednak zadanie będzie niezwykle trudne, gdyż wskutek mutacji zwalczane patogeny są silniejsze i bardziej odporne. Zagrajcie wspólnie przeciwko grze, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób, wynaleźć lekarstwa i razem zwyciężyć albo razem ponieść porażkę.

W grze Pandemic: Gorąca Strefa – Europa wcielacie się w członków zespołu badawczego wyspecjalizowanego w zwalczaniu pandemii. Wykorzystując swoje indywidualne umiejętności musicie wspólnymi siłami powstrzymać rozprzestrzenianie się w Europie nowych, groźnych chorób i jak najszybciej opracować skuteczne lekarstwa.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 08.05. – 14.05.2021Mariposas, Albi

Wydawnictwo Albi rozpoczęło przedsprzedaż polskiej edycji planszówki Mariposas. Gracze staną się świadkami niesamowitej wędrówki milionów motyli Monarchów, które wiosną migrują z Meksyku, aż po wschodnie części Ameryki Północnej, by później jesienią udać się w drogę powrotną. Moriposas podzielona została na trzy pory roku, z czego każda z nich kończy się podliczaniem zdobytych punktów. Premiera gry została zaplanowana na początek czerwca.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 08.05. – 14.05.2021
Nemesis – Koszmary, Rebel

Wydawnictwo Rebel uruchomiło wyczekiwaną przedsprzedaż dodatku do Nemesis – Koszmary. Dodatek ten wprowadza do rozgrywki nową rasę intruzów i nową mechanikę szaleństwa postaci. W pudełku znajdziecie zestaw fantastycznych figurek koszmarów, żetony, a także nowe karty wydarzeń i karty paniki. Premiera dodatku już 26 maja.


Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 08.05. – 14.05.2021Decipher
, FoxGames 

W miniony wtorek (11. maja) ruszyła przedsprzedaż gry słownej pod tytułem Decipher od wydawnictwa FoxGames. Natomiast jej premiera odbędzie się 2. czerwca. W tej planszówce wcielimy się w poszukiwaczy, oczywiście, słów. Będą tu dostępne wersje rozgrywki o różnym stopniu trudności. Zadanie graczy to rozwiązywanie i układanie zagadek przy pomocy czterech elementów o rożnych kształtach. W każdej rundzie inna osoba ustala tajne słowo. Pozostali uczestnicy rozgrywki zbierają wskazówki i zdobywają punkty. Grę wyróżniają piękne ilustracje i wysoka regrywalność oraz oryginalny system szyfrowania. Mogą w niej wziąć udział już dziesięciolatkowie. Z tego tytułu ucieszą się wszyscy, którzy uwielbiają gry słowne i imprezowe.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 08.05. – 14.05.2021Nidavellir, Galakta

Wydwnictwo Galakta ogłosiło przedsprzedaż gry Nidavellir. Czy krasnoludom uda się zebrać odpowiednią drużynę i obronić królestwo przed ziejącym ogniem potworem? Będziecie mieli okazję przekonać się już niedługo – premiera 26 maja. Tytuł dostępny do zamówienia jest już w oficjalnym sklepie wydawcy ze zniżką -15% aż do dnia premiery.

 

Wspierajki

Tyci Akrobaci, Dice&Bones

Trwa kampania crowdfundingowa w serwisie Wspieram.to gry Tyci Akrobaci. Kampania ma formę przedsprzedażową, w trakcie której odblokowane zostaną dodatki i gadżety, nie znajdujące się w oryginalnym wydaniu gry, które mają urozmaicić i wzbogacić polskie wydanie. Jest to debiutancki projekt Stowarzyszenia Miłośników Gier Planszowych Kości, pod banderom nowego wydawnictwa Dice&Bones. Tyci Akrobaci to gra zręcznościowa, w której w przeciągu 3 pokazów (rund) staramy się otrzymać jak największy aplauz publiczności (punkty).

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 08.05. – 14.05.2021


Artykuł przygotowały: Paulina Adamczuk, Natalia Jóźwiak.

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu