Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 08.05. – 14.05.2021

Zwyczajowo przygotowaliśmy dla was podsumowanie minionego tygodnia w planszówkowym świecie. Po raz kolejny zebraliśmy nowe zapowiedzi, premiery i przedsprzedaże. Rozsiądźcie się wygodnie i zaczynamy!
Premiery
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 08.05. – 14.05.2021Złam ten kod, Albi

W tym tygodniu zadebiutował nowy tytuł w portoflio wydawnictwa Albi. Złam ten kod to gra logiczna, w której celem jest rozszyfrowanie tajemniczych cyfr i kolorów. Każdy z graczy losuje własny zestaw cyfr, różniących się barwami oraz wartościami. Zadaniem uczestnków jest odgadnięcie poprawnego kodu przeciwnika (w grze dwuosobowej) bądź ze stołu (w przypadku rozgrywki 3 lub 4 osobowej). W swoich turach gracze zadają pytania, na podstawie których drogą dedukcji musza odgadnąć poprawny szyfr.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 08.05. – 14.05.2021Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 08.05. – 14.05.2021Szczęśliwice Wielkie, Rebel

Szczęśliwice Wielkie to uroczo zilustrowana karcianka, która doskonale łączy prostotę zasad z mnogością dostępnych możliwości. Dokładając kolejne budynki do obszaru swojego miasta będziemy musieli zdecydować, jakie kroki najlepiej dopasują się do naszej strategii. Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów szczęścia w ramach swojego miasta. Poziom szczęścia określamy mnożąc liczbę mieszkańców miasta przez liczbę symboli serc, które znajdują się na poszczególnych kartach.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 08.05. – 14.05.2021

Zapowiedzi
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 08.05. – 14.05.2021Miód, Zielona Sowa 

19 maja premierę będzie miała nowa, dynamiczna gra od wydawnictwa Zielona Sowa, o słodko brzmiącym tytule Miód. Dedykowana jest ona dzieciom od szóstego roku życia, ale może zachwycić także niejednego dorosłego. Umili każdy rodzinny event, wyjazd lub piknik. Wymaga od uczestników główkowania i umiejętności kombinowania. Wystąpią oni w roli bartników doglądających swoje ule, w czasie, gdy ich pszczoły pracowicie zbierają nektar. Wygra ten opiekun, którego rój wyprodukuje najwięcej słodkiego miodu. Minimalna liczba graczy w przypadku tego tytułu to dwie osoby, a maksymalna cztery. 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 08.05. – 14.05.2021Wróżki Zębuszki, Zielona Sowa 

19 maj to także dzień premiery gry Wróżki Zębuszki od Zielonej Sowy. Ten tytuł przeniesie wszystkie zainteresowane nim dzieci (najlepiej z przedziału wiekowego 6+ lat) do krainy Wróżek Zębuszek. Tam rozegrają one zaciętą walkę o… zęby. Muszą pamiętać, by korzystać z pomocy tylko prawdziwej tytułowej postaci, natomiast od innych magicznych stworzeń trzymać się z daleka. Są one bowiem zawistne i z chęcią pozbawią graczy ich ząbków. Trzeba być zatem bardzo uważnym i ostrożnym. Żeby je pokonać należy także wykazać się sprytem. Jak sobie poradzicie? Tego dowiemy się już niebawem. 

Przedsprzedaże 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 08.05. – 14.05.2021Harry Potter: Hogwarts Battle – Zaklęcia i eliksiry, Rebel

Ruszyła przedsprzedaż dodatku do gry Harry Potter: Hogwarts Battle. Zaklęcia i eliksiry to dodatek do gry kooperacyjnej z mechaniką tworzenia talii. Z tym rozszerzeniem wcielicie się w Harry’ego, Rona, Hermionę, Neville’a i zupełnie nową postać, Ginny Weasley, by rozwijać swoje magiczne umiejętności. Podczas rozgrywki weźmiecie udział w czterech, coraz trudniejszych lekcjach. I pamiętajcie: skuteczna współpraca to klucz do zwycięstwa!

Używajcie czarów, aby zakończyć sukcesem niespodziewane spotkania i zbierajcie potrzebne do eliksirów składniki. Pamiętajcie, że tylko działając wspólnie ochronicie świat czarodziejów przed Tym-Którego-Imienia-Nie-Wolno-Wymawiać!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 08.05. – 14.05.2021Pandemic: Gorąca Strefa – Europa, Rebel

Europa stoi w obliczu potrójnego zagrożenia. Tylko Wasz zespół może powstrzymać pandemię nowych, niebezpiecznych chorób! Tym razem jednak zadanie będzie niezwykle trudne, gdyż wskutek mutacji zwalczane patogeny są silniejsze i bardziej odporne. Zagrajcie wspólnie przeciwko grze, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób, wynaleźć lekarstwa i razem zwyciężyć albo razem ponieść porażkę.

W grze Pandemic: Gorąca Strefa – Europa wcielacie się w członków zespołu badawczego wyspecjalizowanego w zwalczaniu pandemii. Wykorzystując swoje indywidualne umiejętności musicie wspólnymi siłami powstrzymać rozprzestrzenianie się w Europie nowych, groźnych chorób i jak najszybciej opracować skuteczne lekarstwa.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 08.05. – 14.05.2021Mariposas, Albi

Wydawnictwo Albi rozpoczęło przedsprzedaż polskiej edycji planszówki Mariposas. Gracze staną się świadkami niesamowitej wędrówki milionów motyli Monarchów, które wiosną migrują z Meksyku, aż po wschodnie części Ameryki Północnej, by później jesienią udać się w drogę powrotną. Moriposas podzielona została na trzy pory roku, z czego każda z nich kończy się podliczaniem zdobytych punktów. Premiera gry została zaplanowana na początek czerwca.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 08.05. – 14.05.2021
Nemesis – Koszmary, Rebel

Wydawnictwo Rebel uruchomiło wyczekiwaną przedsprzedaż dodatku do Nemesis – Koszmary. Dodatek ten wprowadza do rozgrywki nową rasę intruzów i nową mechanikę szaleństwa postaci. W pudełku znajdziecie zestaw fantastycznych figurek koszmarów, żetony, a także nowe karty wydarzeń i karty paniki. Premiera dodatku już 26 maja.


Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 08.05. – 14.05.2021Decipher
, FoxGames 

W miniony wtorek (11. maja) ruszyła przedsprzedaż gry słownej pod tytułem Decipher od wydawnictwa FoxGames. Natomiast jej premiera odbędzie się 2. czerwca. W tej planszówce wcielimy się w poszukiwaczy, oczywiście, słów. Będą tu dostępne wersje rozgrywki o różnym stopniu trudności. Zadanie graczy to rozwiązywanie i układanie zagadek przy pomocy czterech elementów o rożnych kształtach. W każdej rundzie inna osoba ustala tajne słowo. Pozostali uczestnicy rozgrywki zbierają wskazówki i zdobywają punkty. Grę wyróżniają piękne ilustracje i wysoka regrywalność oraz oryginalny system szyfrowania. Mogą w niej wziąć udział już dziesięciolatkowie. Z tego tytułu ucieszą się wszyscy, którzy uwielbiają gry słowne i imprezowe.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 08.05. – 14.05.2021Nidavellir, Galakta

Wydwnictwo Galakta ogłosiło przedsprzedaż gry Nidavellir. Czy krasnoludom uda się zebrać odpowiednią drużynę i obronić królestwo przed ziejącym ogniem potworem? Będziecie mieli okazję przekonać się już niedługo – premiera 26 maja. Tytuł dostępny do zamówienia jest już w oficjalnym sklepie wydawcy ze zniżką -15% aż do dnia premiery.

 

Wspierajki

Tyci Akrobaci, Dice&Bones

Trwa kampania crowdfundingowa w serwisie Wspieram.to gry Tyci Akrobaci. Kampania ma formę przedsprzedażową, w trakcie której odblokowane zostaną dodatki i gadżety, nie znajdujące się w oryginalnym wydaniu gry, które mają urozmaicić i wzbogacić polskie wydanie. Jest to debiutancki projekt Stowarzyszenia Miłośników Gier Planszowych Kości, pod banderom nowego wydawnictwa Dice&Bones. Tyci Akrobaci to gra zręcznościowa, w której w przeciągu 3 pokazów (rund) staramy się otrzymać jak największy aplauz publiczności (punkty).

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 08.05. – 14.05.2021


Artykuł przygotowały: Paulina Adamczuk, Natalia Jóźwiak.

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Popularne w tym tygodniu