Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 08.01.2022 – 14.01.2022

Poznajcie planszówkowe nowości minionego tygodnia, a wśród nich: niepozorna gra karciana Rune od wydawnictwa Moria Games, długo wyczekiwana Terraformacja Marsa. Ekspedycja Ares oraz kolejna odsłona Diuny w planszowym wydaniu. Sprawdźcie!
Premiery
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 08.01.2022 - 14.01.2022Rune, Moria Games

Początek tygodnia rozpoczęliśmy premierą gry karcianej Rune wydawnictwa Moria Games. Rune to szybka gra karciana, w której spróbujecie przywołać stwora z innego świata. Tylko ten, kto zbierze najwięcej many z kamieni runicznych, będzie mógł dokończyć rytuał. W swojej turze gracze umieszczają karty z ręki, aby połączyć runy tego samego rodzaju. Karta musi być umieszczona na części co najmniej jednej innej karty w grze i musi spełniać co najmniej jedną z poniższych zasad: umieść runy na runach tego samego koloru, pamiętając iż runy muszą pasować do sąsiadujących run.

Zapraszamy do przeczytania naszej przedpremierowej recenzji gry wydawnictwa Moria Games:

Przywołujemy Zemilio! „Rune” – recenzja gry
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 08.01.2022 - 14.01.2022Seria Historie, Wydawnictwo G3

W tym tygodniu wydawnictwo G3 ogłosiło powiększenie serii Historie o dwa całkiem nowe tytuły.

Detektywistyczne historie zaoferują Wam 50 fascynujących zagadek, dzięki którym poczujecie się jak Sherlock Holmes, próbując odgadnąć co się stało z diamentami, narzędziem zbrodni, a może psią kupą? W tych opowieściach dzieją się rzeczy niewiarygodne i absurdalne, których sekrety można odkryć jedynie dobrze kombinując. Natomiast Tęczowe historie otulą was podmuchem magii. Nieważne, czy to gorliwe elfy, nieustraszone wróżki, czy eleganckie jednorożce: w tych bajecznie zawiłych opowieściach dzieją się magiczne rzeczy, których iskrzące się tajemnice możecie odkryć tylko poprzez umiejętne zadawanie pytań.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 08.01.2022 - 14.01.2022Terraformacja Marsa. Ekspedycja Ares, Rebel

Ekspedycja Ares to nowa, dynamiczna i zupełnie niezależna gra w uniwersum Terraformacji Marsa, oparta o budowanie silnika produkcyjnego. Podczas rozgrywki uczestnicy kierują międzyplanetarnymi korporacjami i dążą do tego, aby zamienić Marsa w nadającą się do zamieszkania, dochodową planetę. Robią to, inwestując w karty projektów, które bezpośrednio lub pośrednio przyczynią się do terraformowania planety. Aby wygrać, gracze starają się osiągnąć wysoki współczynnik terraformacji i zgromadzić jak najwięcej punktów zwycięstwa. 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 08.01.2022 - 14.01.2022Origins: Pierwsi Budowniczowie, Rebel

14 stycznia premierę miała planszówka Origins: Pierwsi Budowniczowie. Origins: Pierwsi Budowniczowie to strategiczna gra planszowa, w której rozbudowujecie swoje miasta, korzystając z wiedzy dobroczyńców z kosmosu. Poprzez sprawne zarządzanie siłą roboczą, będziecie piąć się po stopniach olśniewających świątyń wzniesionych ku czci znaków zodiaku. Dzięki losowym zestawom akcji i bonusów której każda rozgrywka będzie zupełnie inna, a Wy będziecie mieli okazję do wykorzystywania  różnorodnych strategii i poszukiwania wciąż nowych kombinacji.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 08.01.2022 - 14.01.2022Diuna: Planeta intryg i konfliktów, Rebel

Stań się częścią jednej z najsłynniejszych historii w dziejach SF w grze Diuna: Planeta intryg i konfliktów i wybierz stronę, po której będziesz walczyć. Zostań liderem Imperium, wciel się w dowódcę Fremenów albo stań na czele jednego z wielkich rodów: Atrydów albo Harkonnenów. Zdobywaj wpływy i walcz o kontrolę nad melanżem: najcenniejszym i najbardziej pożądanym zasobem we wszechświecie, obecnym jedynie na Diunie. Transportuj swoje oddziały na planetę, zbieraj przyprawę, kontroluj pustynne warownie i niszcz swoich wrogów!

Zapowiedzi
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 08.01.2022 - 14.01.2022Gra w kolory, Nasza księgarnia

Już 9 lutego swoją premierę będzie miała Gra w kolory od wydawnictwa Nasza Księgarnia. To doskonała zabawa dla 2-7 osób. Jeden z graczy rzuca 2 kostkami i wszyscy jak najszybciej wykładają swoje karty. Wyłożone karty muszą spełniać warunki wskazane przez kostki. Wygra osoba, która najszybciej wyłoży wszystkie swoje karty. Pełna emocji gra na spostrzegawczość dla dzieci i dorosłych. Cała seria gier w małych, kwadratowych pudełkach to emocjonalne gry planszowe, które uczą poprzez zabawę. Jeśli nie znacie wszystkich gier to serdecznie zachęcamy do nadrobienia zaległości i przekonania się na czym polega ich fenomen. Seria ta wykorzystywana jest przez wielu pedagogów, psychologów dziecięcych oraz jako narzędzie pracy coachów, terapeutów i nauczycieli języków obcych. Każda z tych gier doskonale sprawdzi się też jako gra rodzinna dostarczająca emocji zarówno dzieciom, jak i dorosłym graczom.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 08.01.2022 - 14.01.2022Czworo przeciw ciemności, FoxGames

9 lutego będzie miała również premiera nowości wydawnictwa FoxGames – gra książkowa pod tytułem Czworo przeciw ciemności. Gra powstała z myślą o rozgrywce jednoosobowej: tylko ty i drużyna twoich bohaterów kontra generowane losowo podziemne korytarze, pełne wyzwań i tajemnic. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby w zabawie wzięło udział więcej osób. Istnieją dwa dodatkowe warianty: kooperacyjny oraz narracyjny – stworzony z myślą o początkujących graczach i dzieciach. Prowadzisz drużynę czworga śmiałków, którzy eksplorują rozległe podziemia, wygenerowane za pomocą rzutów kością, by wytępić ukryte tam bestie i przeżyć, wracając z należną im chwałą oraz złotem i artefaktami. Z misji na misję twoi bohaterowie będą coraz potężniejsi, zdobywając doświadczenie i ekwipunek. Ich zadaniem jest pokonać okrutnego władcę podziemi lub zginąć bohaterską śmiercią.

Przedsprzedaże
Twilight Struggle: Zimna Wojna 1945–89, Phalanx

Na sklepowe półki powraca (w nieco cieńszym pudełku) prawdziwa klasyka: Twilight Struggle: Zimna Wojna 1945–89. Dwójka graczy będzie miała okazję zasymulować czterdzieści pięć lat walki o światową dominację pomiędzy Związkiem Radzieckim a Stanami Zjednoczonymi. Plansza gry to mapa świata z okresu zimnej wojny, na której gracze przenoszą swoje znaczniki i poszerzają strefy wpływów, próbując pozyskać sojuszników i kontrolować kolejne państwa. Z kolei karty gry prezentują szeroki zakres wydarzeń historycznych. Podejmowanie decyzji będzie stanowić nie lada wyzwanie.

Przedsprzedaże Galakta

Styczniowe premiery od wydawnictwa Galakta tuż za rogiem, trwają więc przedsprzedaże. 

Po pierwsze: Mutant rok zerowy. Ta gra fabularna przeniesie Was do świata po wielkiej Apokalipsie, w którym dumna cywilizacja ludzi upadła, a miasta zmieniły się w wymarłe pustkowia. Wiatr hula po pustych ulicach, które stały się cmentarzyskami przeszłości.

Po drugie: morska podróż, czyli Wojna Nemo. Przeznaczona dla jednego gracza (z opcjonalnym wariantem kooperacyjnym dla 2-4 graczy!) gra przygodowa o podwodnej eksploracji i walce inspirowana powieścią Juliusza Verne’a.

No i po trzecie: Przygody Robin Hooda. Wcielicie się tu w role tytułowego bohatera i jego towarzyszy, by walczyć z niesprawiedliwością i odkrywać mroczne sekrety. Złapcie swój łuk i strzały i przyłączcie się do walki o sprawiedliwość i równość w tej familijnej grze kooperacyjnej.

Pamiętajcie zwrócić uwagę na przedsprzedażowe bonusy!


Artykuł przygotowali: Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu