Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 08.01.2022 – 14.01.2022

Poznajcie planszówkowe nowości minionego tygodnia, a wśród nich: niepozorna gra karciana Rune od wydawnictwa Moria Games, długo wyczekiwana Terraformacja Marsa. Ekspedycja Ares oraz kolejna odsłona Diuny w planszowym wydaniu. Sprawdźcie!
Premiery
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 08.01.2022 - 14.01.2022Rune, Moria Games

Początek tygodnia rozpoczęliśmy premierą gry karcianej Rune wydawnictwa Moria Games. Rune to szybka gra karciana, w której spróbujecie przywołać stwora z innego świata. Tylko ten, kto zbierze najwięcej many z kamieni runicznych, będzie mógł dokończyć rytuał. W swojej turze gracze umieszczają karty z ręki, aby połączyć runy tego samego rodzaju. Karta musi być umieszczona na części co najmniej jednej innej karty w grze i musi spełniać co najmniej jedną z poniższych zasad: umieść runy na runach tego samego koloru, pamiętając iż runy muszą pasować do sąsiadujących run.

Zapraszamy do przeczytania naszej przedpremierowej recenzji gry wydawnictwa Moria Games:

Przywołujemy Zemilio! „Rune” – recenzja gry
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 08.01.2022 - 14.01.2022Seria Historie, Wydawnictwo G3

W tym tygodniu wydawnictwo G3 ogłosiło powiększenie serii Historie o dwa całkiem nowe tytuły.

Detektywistyczne historie zaoferują Wam 50 fascynujących zagadek, dzięki którym poczujecie się jak Sherlock Holmes, próbując odgadnąć co się stało z diamentami, narzędziem zbrodni, a może psią kupą? W tych opowieściach dzieją się rzeczy niewiarygodne i absurdalne, których sekrety można odkryć jedynie dobrze kombinując. Natomiast Tęczowe historie otulą was podmuchem magii. Nieważne, czy to gorliwe elfy, nieustraszone wróżki, czy eleganckie jednorożce: w tych bajecznie zawiłych opowieściach dzieją się magiczne rzeczy, których iskrzące się tajemnice możecie odkryć tylko poprzez umiejętne zadawanie pytań.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 08.01.2022 - 14.01.2022Terraformacja Marsa. Ekspedycja Ares, Rebel

Ekspedycja Ares to nowa, dynamiczna i zupełnie niezależna gra w uniwersum Terraformacji Marsa, oparta o budowanie silnika produkcyjnego. Podczas rozgrywki uczestnicy kierują międzyplanetarnymi korporacjami i dążą do tego, aby zamienić Marsa w nadającą się do zamieszkania, dochodową planetę. Robią to, inwestując w karty projektów, które bezpośrednio lub pośrednio przyczynią się do terraformowania planety. Aby wygrać, gracze starają się osiągnąć wysoki współczynnik terraformacji i zgromadzić jak najwięcej punktów zwycięstwa. 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 08.01.2022 - 14.01.2022Origins: Pierwsi Budowniczowie, Rebel

14 stycznia premierę miała planszówka Origins: Pierwsi Budowniczowie. Origins: Pierwsi Budowniczowie to strategiczna gra planszowa, w której rozbudowujecie swoje miasta, korzystając z wiedzy dobroczyńców z kosmosu. Poprzez sprawne zarządzanie siłą roboczą, będziecie piąć się po stopniach olśniewających świątyń wzniesionych ku czci znaków zodiaku. Dzięki losowym zestawom akcji i bonusów której każda rozgrywka będzie zupełnie inna, a Wy będziecie mieli okazję do wykorzystywania  różnorodnych strategii i poszukiwania wciąż nowych kombinacji.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 08.01.2022 - 14.01.2022Diuna: Planeta intryg i konfliktów, Rebel

Stań się częścią jednej z najsłynniejszych historii w dziejach SF w grze Diuna: Planeta intryg i konfliktów i wybierz stronę, po której będziesz walczyć. Zostań liderem Imperium, wciel się w dowódcę Fremenów albo stań na czele jednego z wielkich rodów: Atrydów albo Harkonnenów. Zdobywaj wpływy i walcz o kontrolę nad melanżem: najcenniejszym i najbardziej pożądanym zasobem we wszechświecie, obecnym jedynie na Diunie. Transportuj swoje oddziały na planetę, zbieraj przyprawę, kontroluj pustynne warownie i niszcz swoich wrogów!

Zapowiedzi
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 08.01.2022 - 14.01.2022Gra w kolory, Nasza księgarnia

Już 9 lutego swoją premierę będzie miała Gra w kolory od wydawnictwa Nasza Księgarnia. To doskonała zabawa dla 2-7 osób. Jeden z graczy rzuca 2 kostkami i wszyscy jak najszybciej wykładają swoje karty. Wyłożone karty muszą spełniać warunki wskazane przez kostki. Wygra osoba, która najszybciej wyłoży wszystkie swoje karty. Pełna emocji gra na spostrzegawczość dla dzieci i dorosłych. Cała seria gier w małych, kwadratowych pudełkach to emocjonalne gry planszowe, które uczą poprzez zabawę. Jeśli nie znacie wszystkich gier to serdecznie zachęcamy do nadrobienia zaległości i przekonania się na czym polega ich fenomen. Seria ta wykorzystywana jest przez wielu pedagogów, psychologów dziecięcych oraz jako narzędzie pracy coachów, terapeutów i nauczycieli języków obcych. Każda z tych gier doskonale sprawdzi się też jako gra rodzinna dostarczająca emocji zarówno dzieciom, jak i dorosłym graczom.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 08.01.2022 - 14.01.2022Czworo przeciw ciemności, FoxGames

9 lutego będzie miała również premiera nowości wydawnictwa FoxGames – gra książkowa pod tytułem Czworo przeciw ciemności. Gra powstała z myślą o rozgrywce jednoosobowej: tylko ty i drużyna twoich bohaterów kontra generowane losowo podziemne korytarze, pełne wyzwań i tajemnic. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby w zabawie wzięło udział więcej osób. Istnieją dwa dodatkowe warianty: kooperacyjny oraz narracyjny – stworzony z myślą o początkujących graczach i dzieciach. Prowadzisz drużynę czworga śmiałków, którzy eksplorują rozległe podziemia, wygenerowane za pomocą rzutów kością, by wytępić ukryte tam bestie i przeżyć, wracając z należną im chwałą oraz złotem i artefaktami. Z misji na misję twoi bohaterowie będą coraz potężniejsi, zdobywając doświadczenie i ekwipunek. Ich zadaniem jest pokonać okrutnego władcę podziemi lub zginąć bohaterską śmiercią.

Przedsprzedaże
Twilight Struggle: Zimna Wojna 1945–89, Phalanx

Na sklepowe półki powraca (w nieco cieńszym pudełku) prawdziwa klasyka: Twilight Struggle: Zimna Wojna 1945–89. Dwójka graczy będzie miała okazję zasymulować czterdzieści pięć lat walki o światową dominację pomiędzy Związkiem Radzieckim a Stanami Zjednoczonymi. Plansza gry to mapa świata z okresu zimnej wojny, na której gracze przenoszą swoje znaczniki i poszerzają strefy wpływów, próbując pozyskać sojuszników i kontrolować kolejne państwa. Z kolei karty gry prezentują szeroki zakres wydarzeń historycznych. Podejmowanie decyzji będzie stanowić nie lada wyzwanie.

Przedsprzedaże Galakta

Styczniowe premiery od wydawnictwa Galakta tuż za rogiem, trwają więc przedsprzedaże. 

Po pierwsze: Mutant rok zerowy. Ta gra fabularna przeniesie Was do świata po wielkiej Apokalipsie, w którym dumna cywilizacja ludzi upadła, a miasta zmieniły się w wymarłe pustkowia. Wiatr hula po pustych ulicach, które stały się cmentarzyskami przeszłości.

Po drugie: morska podróż, czyli Wojna Nemo. Przeznaczona dla jednego gracza (z opcjonalnym wariantem kooperacyjnym dla 2-4 graczy!) gra przygodowa o podwodnej eksploracji i walce inspirowana powieścią Juliusza Verne’a.

No i po trzecie: Przygody Robin Hooda. Wcielicie się tu w role tytułowego bohatera i jego towarzyszy, by walczyć z niesprawiedliwością i odkrywać mroczne sekrety. Złapcie swój łuk i strzały i przyłączcie się do walki o sprawiedliwość i równość w tej familijnej grze kooperacyjnej.

Pamiętajcie zwrócić uwagę na przedsprzedażowe bonusy!


Artykuł przygotowali: Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Popularne w tym tygodniu