Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 01.02.2020-07.02.2020

0
Drodzy planszówkowicze! Dziś przygotowaliśmy dla was prawdziwy misz-masz premier oraz planów wydawniczych, począwszy od mrocznych klimatów Horroru w Arkham, a kończąc na grach bazujących na najpiękniejszych bajkach Disneya. Nie zabraknie także kliku słów o ważnym planszówkowym wydarzeniu. Zaczynamy!
PREMIERY

Gotowi na kolejną podróż do Krainy Snów? Na sklepowych półkach pojawił się najnowszy Zestaw Mitów pot tytułem Nie ma odwrotu do karcianego Horroru w Arkham od Galakty. Badacze będą musieli stawić czoła swym najgorszym koszmarom i ponownie dadzą się ponieść mrocznym snom. Czy uda im się wyjść z tego cało? Oprócz nowego scenariusza gracze otrzymają karty, dzięki którym ulepszą swoje talie, jednak nie myślcie, że będzie łatwo. Lokalizacje, jakie przyjdzie nam poznać, wchodzą do gry odkryte, natomiast na rewersie kart znajdziemy tajemnice, których poznanie zmrozi krew w żyłach.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 01.02.2020-07.02.2020

PLANY WYDAWNICZE

Galakta wyda polską wersję Kitchen Rush od Pegasus Spiele. W grze wcielicie się w kucharzy, którzy w określonym czasie będą musieli przygotować dania. Oprócz tradycyjnego gotowania i pilnowania, aby nic nam się nie przypaliło albo wykipiało kucharze sami wyruszą po dostawy, aby uzupełnić brakujące składniki. Z tej okazji wydawnictwo przygotowało konkurs na wymyślenie polskiego tytułu. Jakieś pomysły?

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 01.02.2020-07.02.2020

Granna ujawniła kolejne dwa tytuły gier planszowych dla najmłodszych, które premierę będą miały w tym roku. Okazuje się, że wydawnictwo postanowiło kontynuować akcję Dbam o środowisko – gry bez plastiku i w związku z tym seria Złóż i baw się wzbogaci się o co najmniej dwie gry: Café Tiramisu i Florę. Kawa i ciasteczko brzmi zachęcająco. Kto chciałby poprowadzić lub odwiedzić klimatyczną kawiarnię? Może jednak lepsza będzie zabawa w kwiaciarnię? Flora z pewnością ucieszy małych miłośników przyrody. W sprzedaży dostępna będzie od kwietnia. W serii zaplanowano wydać także grę polegającą na zabawie w salon samochodowy. Wszystkie propozycje są przeznaczone dla dzieci od trzeciego roku życia.

Miłośników Azula zapewne ucieszy wiadomość o nadchodzącej premierze trzeciej edycji Letniego Pawilonu od Lacerty. Gra będzie miała swoją premierę pod koniec marca. Nie możemy się już doczekać, kiedy przyjrzymy się tytułowi z bliska.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 01.02.2020-07.02.2020

Na tegorocznym Essen, jak zapowiada wydawca Libellud, zadebiutuje nowy dodatek do światowego bestsellera Dixit. Nadchodzące rozszerzenie zatytułowano Lustra i zawierać będzie osiemdziesiąt cztery zupełnie nowe karty z ilustracjami autorstwa Sebastiena Telleschi.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 01.02.2020-07.02.2020

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 01.02.2020-07.02.2020

Na stronie Phalanxa możecie już przeczytać wstępną instrukcję do rozszerzenia gry Twilight Struggle: Zimna Wojna 1945-1989. Jest to bardzo miły ukłon ze strony wydawnictwa, ponieważ fani tytułu mogą zgłaszać mailowo na customercare@phalanxgames.co.uk swoje uwagi i spostrzeżenia dotyczące treści zasad. Zapraszamy do udziału!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 01.02.2020-07.02.2020

Fanów Everdell zapewne ucieszy fakt, że Rebel zapowiedział wydanie dodatków do gry. Belfaire umożliwi rozgrywkę w sześciu graczy, wprowadzi nową lokalizację oraz plansze, dzięki którym będziemy obserwować, jak rozwijają się leśne wioski każdego budowniczego Everdell. Pearlbrook to kolejna nowa lokalizacja, która zasili nasze zasoby… perełkami. Zdobędziemy je posyłając do wodnego królestwa żab ambasadora. W dodatku znajdziemy nowe karty budowli, które wzniesiemy w leśnym miasteczku. Ostatnim z rozszerzeń jest Spicerest. Wprowadza do rozgrywki karty pogody, stawiające nam wyzwania, którym będziemy musieli sprostać oraz karty odkryć, czyli nieznane dotąd zwierzątka, miejsca, a także umiejętności. Przedsprzedaż już trwa!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 01.02.2020-07.02.2020

Rebel zapowiedział dodatek do kooperacyjnej gry karcianej Harry Potter: Hogwarts BattleThe Monster Box of Monsters. Tym razem czarodzieje odwiedzą mroczne zakamarki Zakazanego Lasu. Niebawem dowiemy się, kiedy ruszy przedsprzedaż.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 01.02.2020-07.02.2020

PRZEDSPRZEDAŻE

W tym tygodniu rozpoczęła się przedsprzedaż gry Skytear, którą na polski rynek wypuści wydawnictwo Czacha Games. Tytuł ten został oparty na grach komputerowych typu MOBA. Oprócz podstawowej wersji planszówki, dostępne są także dodatki: Kurumo, Liothan, Nupten, Taulot oraz Outsiders. Skytear oraz rozszerzenia zamówicie na stronie wydawnictwa. Wysyłka została zaplanowana na czerwiec 2020 roku.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 01.02.2020-07.02.2020

Ruszyła przedsprzedaż kolejnego tytułu osadzonego w świecie Harrego Pottera – Defence Against the Dark Arts. Tym razem karcianka skierowana jest dla dwóch graczy, oparta na mechanice deck buildingu. Gracze wezmą udział w zajęciach z Obrony przed Czarną Magią. Żeby wygrać młodzi adepci magii będą musieli wykazać się nie lada sprytem i rozbroić swojego przeciwnika trzykrotnie! Gra trafi na sklepowe półki pod koniec tego roku.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 01.02.2020-07.02.2020

Do ofert przedsprzedażowych Rebela trafiły nowe edycje Dobble oraz Tajniaków. Pierwszy tytuł jest dedykowany najmłodszym fanom drugiej części Krainy Lodu. Na kartach odnajdziecie swoich ulubieńców: Elzę, Annę oraz Olafa. Pozostając przy bajkach Disneya, miłośnicy tego studia filmowego doczekają się Tajniaków z udziałem największych gwiazd, postaci dobrze wszystkim znanych z baśni i bajek. Obydwa tytuły ukażą się w drugiej połowie tego roku.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 01.02.2020-07.02.2020Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 01.02.2020-07.02.2020

WSPIERAJKI

Szóstego lutego na Kickstarterze ruszyła kampania eurogry Kanban EV. Gracze wcielą się w pracowników fabryki samochodów elektrycznych i będą starali piąć się po szczeblach kariery w swojej firmie poprzez realizację różnych akcji. Będą musieli zarządzać dostawcami i dostawami, ulepszać i wprowadzać innowacje w produkowanych częściach, a nawet wykonywać prace na linii montażowej. Na dzień dzisiejszy planowanymi dodatkami do wersji „kickstarterowej” są: model metalowego samochodu, dodatkowe żetony Finałowych Celów oraz żeton Specjalnego Garażu. Warto dodać, że plan kampanii został pobity już czterokrotnie. Polską wersją gry zajęło się wydawnictwo Hobbity. Na oficjalnej stronie wydawcy można już składać zamówienia na Kanban EV w polskim wydaniu.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 01.02.2020-07.02.2020

IMPREZY I WYDARZENIA

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Laboratorium Gier, to już ósma odsłona tego wydarzenia. Jest to wspaniałe miejsce na praktyczną naukę projektowania gier oraz pracy w grupie, a także okazja do nawiązania nowych, planszówkowcyh znajomości, poznania niesamowitych osób pracujących w branży oraz masa dobrej zabawy! Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się nad stworzeniem własnej gry to jest to idealny event, od którego powinniście zacząć.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 01.02.2020-07.02.2020

W tym tygodniu to wszystko, co dla was przygotowaliśmy. Do zobaczenia za tydzień!


Artykuł przygotowały: Paulina Adamczuk, Natalia Jóźwiak, Sylwia Smolińska