TOP 5 szkolnych anime

-

Z oddali słychać pierwszy dzwonek, wzywający wypoczętych uczniów na zajęcia. Znów będziecie mieli okazję ponarzekać na nauczycieli, siedzieć na niewygodnych krzesłach, zarywać nocki ucząc się, oraz przeżywać najlepsze lata swojego życia u boku przyjaciół.

Gdy jednak będziecie szukać czegoś do pooglądania na przerwach albo w wolnych godzinach, to warto mieć coś pod ręką. I oto pojawiamy się my, z naszą polecajką anime o szkolnej tematyce. (Psssst… Polecamy także studentom, którzy mają jeszcze miesiąc wolny).

Ouran High School Host Club

Anime było wydawane w 2006 roku, ale myślę, że kreska nie zestarzała się aż tak bardzo i warto do niego wrócić, szczególnie w tym szkolnym okresie.

Haruhi to poważna stypendystka liceum, która włożyła mnóstwo ciężkiej pracy, aby znaleźć się, tam gdzie jest. Szalenie mądra oraz skupiona na swoich celach, trafia do ekskluzywnego i specyficznego miejsca jako… chłopak. Poznaje tam grupę chłopaków z dobrych domów oraz przeróżne bogate dziewczęta, które tylko czekają na rozmaite atrakcje. Młodzieńcy, będący częścią klubu towarzyskiego, zawsze służą swoją pomocą – są gotowi spełnić oczekiwania nastoletnich dam.

Główna bohaterka, by spłacić swój dług po zbiciu cennej wazy, dołącza do stowarzyszenia – tytułowego Host Club. Odmienne wychowanie Haruhi oraz całkowicie inny świat, którego częścią się stała, będzie dawał nam mnóstwo śmiechu oraz pozwoli się zrelaksować po powrocie ze szkoły, studiów czy pracy!

Boku no hero academia

Mieliśmy już anime trochę śmieszne, a trochę urocze, to też przyszła pora na coś mocniejszego i pełnego akcji. Boku no hero academia to pięciosezonowa produkcja, której fabuła rozgrywa się we współczesnym świecie. Normalnym tutaj jest, że możemy spotkać ludzi ze specjalnymi umiejętnościami, czy jakimś niezwykłym talentem. Najlepsi z nich zostają bohaterami oraz utrzymują ład i porządek na świecie. Walczą ze zwyrodnialcami, bronią bezbronnych i pomagają zachować spokój w miastach.

Izuku Midoriya to specyficzny, pozbawiony specjalnych umiejętności chłopiec, marzący o zostaniu bohaterem. Niestety, los nie był dla niego łaskawy, natomiast All Might – największy heros na świecie – ma inne plany i robi z niego swojego następcę, czyniąc go jednym z najpotężniejszych.

Anime jest lekkie, pełne akcji i ogląda je się naprawdę fajnie. Da się zapomnieć o bożym świecie. Znajdziemy tutaj motyw szkoły, także może i wy zostaniecie bohaterami w waszej klasie?

Koe no Katachi

Nie mogło go zabraknąć! Szykujcie tonę chusteczek do ocierania łez i rozpoczynamy seans.

Cała historia zaczyna się w szkole podstawowej. Zgrana klasa, dziecięce psoty oraz beztroski czas. Nagle w klasie pojawia się nowa dziewczynka, która okazuje się być osobą niesłyszącą. Jeden z jej rówieśników, Shouya Ishida, dokucza Nishimiyi do tego stopnia, że jej rodzice są zmuszeni przepisać ją do innej szkoły. Po latach chłopiec, odtrącony przez innych uczniów ze względu na znęcanie się, postanawia naprawić wszystkie swoje błędy.

Anime wydane zostało w 2016 roku, dlatego jest naprawdę ładne i porządnie wykonane. Muzyka, kadry, kolory i kreacje postaci tworzą jedną spójną całość, dając nam ciekawy film, który ogląda się przyjemnie, ale i nie bez emocji.

Ansatsu Kyoushitsu – Klasa skrytobójców

Na naszej planecie pojawia się niecodzienna istota, która zarzeka się, że jest odpowiedzialna za zniszczenie Księżyca. Potwór grozi Ziemianom, że w ciągu roku zrobi to samo z ich rodzimą planetą. Dodatkowo, jest on niesamowicie silny oraz przewyższa zwykłych ludzi swoimi umiejętnościami.

Kosmita wydaje się igrać z ludzkością i postanawia zatrudnić się w gimnazjum Kunugigaoka jako nauczyciel. Trafia on do klasy noszącej miano najgorszej w szkole, i to właśnie w rękach jej uczniów będzie spoczywać los Ziemi, ponieważ mają oni za zadanie wymyślić, jak zgładzić swojego nowego wychowawcę. Czy dadzą radę?

Haikyuu!

Czasem niespodziewanie ludzie odkrywają to, co naprawdę lubią robić. Tak było w przypadku Shouyou Hinaty, w którym nagle narodziła się miłość do siatkówki.

Chłopiec wytrwale ćwiczył oraz trenował, aż w końcu udało mu się zagrać w prawdziwym meczu. Niestety drużyna przeciwna rozgromiła jego zespół. Rywalizacja to coś, co każdy z nas kocha, a swoich przeciwników zapamiętujemy nawet bardziej, dlatego bohater zdziwi się, kiedy w liceum przyjdzie mu grać po tej samej stronie z chłopakiem, który niegdyś go rozgromił.

Tematyka Haikyuu! jest sportowa, także miłośnicy takich klimatów będą zadowoleni.

Patrycja Szustak
Patrycja Szustak
Jest najprawdziwszym hobbitem, który kocha wszelkie zwierzęta, a najbardziej koty (jakby mogła wybrać swoje kolejne wcielenie, zostałaby grubym kotem). Przemieniła swój pokój w bibliotekę, na niekorzyść pleców mężczyzn, którzy musieli wnosić te wszystkie książki. Jej wzrost ułatwia zawinięcie się w kokon i oglądanie filmów oraz seriali całymi dniami. Lubi dobrą kawę, jednak jest zbyt leniwa, żeby ją zaparzyć.

Inne artykuły tego redaktora

Popularne w tym tygodniu