TOP 10 gier, na które czekamy po E3 2021

-

Za nami najbardziej E3 2021 — rozpoznawalne targi gier w całej branży. Zebraliśmy w jednym miejscu 10 tytułów, które przykuły naszą uwagę! Mamy nadzieję, że wśród niej znajdziecie jakieś produkcje dla siebie.
Avatar: Frontiers of Pandora

To gra, na którą czekam, ponieważ do dziś nie mogę zapomnieć tego, jak oczarował mnie w kinie Avatar Jamesa Camerona. Ponadto jest najnowsze działo dewelopera odpowiedzialnego m.in za The Division. Niestety zobaczyliśmy tylko zwiastun kinowy, a na nim florę i faunę planety Pandora. 

Niestety na chwilę obecną, wiemy tylko tyle, że gra wykorzystuje silnik Snowdrop. Dodatkowo będzie miała otwarty świat, a gracz wcieli się w jednego z członków plemienia Na’vi.

Avatar: Frontiers of Pandora trafi na konsole PS5 i Xbox Series X w 2022 roku. (Karol Riebandt)

S.T.A.L.K.E.R 2: Heart of Chernobyl

Produkcja trafi 28 kwietnia 2022 na konsole Xbox Series S|X. Tytuł zadebiutuje od pierwszego dnia w usłudze Game Pass!

Gracz wciela się w tytułowego stalkera o imieniu Skif. Nasz bohater znajduje się w starej szkole, na obrzeżach Prypeciu. Czarnobyl to niebezpieczne miejsce, które może odpłacić Ci się śmiercią. Pierwsze gry z serii S.T.A.L.K.E.R wyróżniały się niesamowicie gęstym klimatem. I nie inaczej jest z tą nadchodzącą pozycją, która zadebiutuje 28 kwietnia na Xbox Series X|S i PC. (Karol Riebandt)

Marvel’s Guardians of the Galaxy

To dobrze zapowiadająca się produkcja na licencji Marvela, opowiadająca o tytułowych Strażnikach Galaktyki. Gramy jako Peter „Star Lord” Quill pokierujemy zespołem niepokornych kosmicznych superbohaterów. W trakcie gry będziemy walczyć z kosmicznymi przeciwnikami, a do tego i również podejmować istotne decyzje wpływające na przebieg przygotowanej dla nas fabuły. Ponadto nie zabraknie klasyków muzycznych z lat 80., które zostaną wplecione w mechanikę gry. (Karol Riebandt)

Life is Strange: True Colors 

To trzecia część popularnej serii epizodycznych przygodówek. Life is Strange: True Colors zostało stworzone przez studio Deck Nine, które to zostało wydane przez Square Enix. Podczas konferencji Square Enix mogłiśmy po raz pierwszy zobaczyć jak główna bohaterka, Alex Chen odkrywa swoje moce i się z nimi oswaja. (Karol Riebandt)

Replaced

REPLACED to retro-futurystyczna sci-fi platformówka akcji 2,5D, w której grasz jako R.E.A.C.H. To sztuczna inteligencja uwięziona w ludzkim ciele wbrew własnej woli.

Gra łączy kinową platformówkę, grafikę pikselową i swobodną walkę akcji ze wciągającą, i jednocześnie dystopijną historią osadzoną w alternatywnych latach 80. 

REPLACED ma się pojawić na konsolach i PC w 2022 roku. (Karol Riebandt)

Battlefield 2042

Jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji tego E3 był Battlefield 2042, którego gameplay został pokazany na konferencji Xboksa. W czasie jej trwania DICE zaprezentowała zmontowane fragmenty, z których można było wiele wywnioskować już na samym starcie.

Nie ukrywam, że jestem wielkim fanem serii, a DICE właśnie swoimi pierwszymi materiałami starał się na nowo wzbudzić zainteresowanie wieloletnich weteranów marki, którzy w ostatnim czasie stracili nieco zaufania do twórców. Co prawda, niepokój może budzić brak kampanii fabularnej i wysoka cena każdej z przedsprzedażowych edycji. Mimo to, wiem, że spędzę wiele godzin na futurystycznym polu bitwy. (Grzegorz Cyga)

Rainbow Six Extraction

Rainbow Six Extraction to nowy, kooperacyjny shooter dla trzech osób, który wyrósł z czasowego wydarzenia Outbreak. Jednak w tym przypadku otrzymamy serię zadań okraszonych tłem fabularnym, które pozwolą lepiej poznać kilku operatorów i mechaniki z bazowej gry sieciowej. A jeżeli jesteście fanami Rainbow Six Siege, to będzie to dla was pozycja obowiązkowa. (Grzegorz Cyga)

Shadow Warrior 3

Shadow Warrior 3 to jedna z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie gier tego roku i to nie tylko dlatego, że twórcami tej zrebootowanej serii są Polacy z Flying Wild Hog. Deweloperzy nie owinęli swojego pokazu w bawełnę, tylko dostarczyli kilka minut soczystego gameplayu, pokazując, że formuła arenowych shooterów w stylu Quake’a została tu podkręcona do granic możliwości i polana litrami soczystej krwi z demonów. Gra ukaże się na PlayStation 4, Xboksie One, PC w tym roku, lecz niestety, wciąż nie podano konkretnej daty premiery. (Grzegorz Cyga)

Elden Ring

Elden Ring to bezapelacyjnie najbardziej wyczekiwana gra tegorocznych targów. W końcu otrzymaliśmy konkretny zwiastun, który zaprezentował fragmenty gameplayu. Co prawda, nie wydaje się on rewolucyjny, ale jednak trailer zrobił to, co miał zrobić. Ponadto dowiedzieliśmy się, że nazwany przez George’a R.R. Martina świat „The Lands Between” będzie największym w historii From Software, gdyż będzie podzielony na sześć obszarów, więc obok fabuły współtworzonej przez ojca Gry o Tron zapowiada się to na najciekawszy element nowego soulslike’a, który zadebiutuje już 21 stycznia na PlayStation 4, PlayStation 5, PC, Xboksie One i Xboksie Series X|S. (Grzegorz Cyga)

A Plague Tale: Requiem

Obok Hellblade’a II: Senua’s Saga była to przeze mnie najbardziej wyczekiwana produkcja. Ponownie zostaniemy przeniesieni do XV-wiecznej Francji i jako rodzeństwo Amicia i Hugo de Rune będziemy musieli walczyć o przetrwanie w okrutnym świecie i z francuską Inkwizycją. O samej grze aktualnie wiadomo niewiele oprócz tego, że ukaże się w 2022 r. na PC, PlayStation 5, Xbos Series X i Nintendo Switch w wersji cloud, jednak to jest jedna z tych gier, które absolutnie muszę mieć. (Grzegorz Cyga)

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Inne artykuły tego redaktora

Popularne w tym tygodniu