„The Witcher: Ronin” — pierwsze spojrzenie na nowe przygody Geralta

The Witcher: Ronin to nowy komiks poszerzający uniwersum tworzone przez Andrzeja Sapkowskiego i CD Projekt RED, który przeniesie Geralta w czasy starożytnej Japonii. Po zapowiedzi na WitcherConie, przyszedł czas na pierwsze szczegóły.

Pod koniec tygodnia odbył się WitcherCon, na którym CD Projekt RED zapowiedział stworzenie pełnoprawnej mangi z Geraltem w roli głównej — The Witcher: Ronin.

Będzie to całkowicie nowa historia, która nie ma żadnego związku z grami studia, oprócz tego, że jest to projekt autorstwa Rafała Jakiego, dyrektora biznesowego w CD Projekt RED, współtwórcy wydarzeń do gry Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana i producenta wykonawczego anime Cyberpunk: Edgerunners, który ukończył filologię japońską na Uniwersytecie Warszawskim. Inspiracją dla tej produkcji są Superman: Red Son oraz Batman Ninja.

Osobiście uwielbiam nowe potwory i opowieści ludowe, z którymi możemy eksperymentować. Zarówno Europa, jak i Japonia mają unikalną tradycję w tej dziedzinie, a przeniesienie ikonicznych japońskich opowieści i potworów oraz wpasowanie ich w kontekst Wiedźmina było dla mnie najbardziej ekscytującą rzeczą

Natomiast pomysł na stworzenie wiedźmińskiej mangi pojawił się po udziale na gali PlayStation Awards, która odbyła się w Tokyo w 2015 r. Specjalnie na tę okazję przygotowano koszulki z wizerunkiem Geralta jako ronina, w które byli ubrani przedstawiciele studia podczas gali.

"The Witcher: Ronin" — pierwsze spojrzenie na nowe przygody Geralta
Adam Badowski, Rafał Jaki i twórca serii Dark Souls, Hidetaka Miyazaki na PlayStation Awards 2015

Powyższe zdjęcie zostało szybko podchwycone przez japońskie media, co spotkało się z dużym zainteresowaniem i CD Projekt RED zaczął pracę nad figurkami Geralta i Ciri inspirowanymi japońską kulturą. Obecnie powstaje statuetka Yennefer w wersji Kunoichi, która zadebiutuje w grudniu i została wyceniona na 1450 zł.

"The Witcher: Ronin" — pierwsze spojrzenie na nowe przygody GeraltaJednak The Witcher: Ronin nie jest tylko dziełem Rafała Jakiego, ponieważ do pracy zostali zaproszeni także Adam Badowski, Marcin Blacha i Bartosz Sztybor, a ilustrację przygotował Hataya, artysta znany z Neko no Matasaburou i Mangaka Joshi. Kilka pierwszych grafik zostało niedawno udostępnionych w sieci.

"The Witcher: Ronin" — pierwsze spojrzenie na nowe przygody Geralta

W ciągu najbliższych 60 dni ruszy kampania na Kickstarterze, dzięki czemu fani nie tylko będą mogli mieć wpływ na zawartość wydania kolekcjonerskiego, ale także otrzymają zbiorcze wydanie zamknięte w 100 stronach i wzbogacone o trzy, piętnastostronicowe opowieści, stworzone przez gościnnych autorów.

ŹródłoIGN
Grzegorz Cyga
Grzegorz Cyga
Ten człowiek cały czas gra. Na komputerze, na konsolach PlayStation i na nerwach sąsiadów z racji, że jego bronią w realnym świecie jest gitara elektryczna.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu