„The Mister” – kolejna książka autorki „Pięćdziesięciu twarzy Greya” doczeka się ekranizacji

0
Kolejna powieść E.L.James, autorki erotycznego cyklu książek Pięćdziesiąt twarzy Greya, zostanie przeniesiona na wielki ekran.

Jak podaje serwis Variety, Universal Pictures bierze się za powieść The Mister. Tak samo, jak przy Pięćdziesięciu twarzach Greya, pisarka będzie nadzorować prace nad filmem.

W Polsce dystrybucją książki zajęło się Wydawnictwo Sonia Draga. Oficjalny opis brzmi następująco:

Londyn, 2019. Dla Maxima Trevelyana życie było niezwykle łaskawe: uroda, arystokratyczne koneksje i pieniądze sprawiły, że nigdy nie musiał pracować, a noce rzadko spędza samotnie. To idylliczne życie przerywa jednak coś, na co mężczyzna nie jest gotowy: Maxim dziedziczy rodzinny tytuł szlachecki, cały majątek i gigantyczne posiadłości… a także wszelkie wiążące się z nimi obowiązki. To rola, z którą nie umie się zmierzyć.
Największym wyzwaniem będzie jednak walka z pożądaniem pewnej tajemniczej młodej kobiety, która niedawno pojawiła się w Anglii. Ta dziewczyna ma w sobie coś więcej niż niebezpieczną, skomplikowaną przeszłość. Małomówna, piękna i z ogromnym talentem muzycznym, nęci Maxima swoim sekretem, wzbudzając w nim namiętność, jakiej dotąd nie doświadczył. Kim jest Alessia Demachi? Czy Maxim obroni ją przed zagrażającymi jej wrogami? I co uczyni dziewczyna, gdy dowie się, że jej kochanek również skrywa mroczne tajemnice?
Od serca wielkomiejskiego Londynu przez dzikie wrzosowiska Kornwalii aż do zimnych, budzących grozę bałkańskich krajobrazów, Mister to pełna niebezpieczeństw i pożądania podróż zapierająca dech w piersiach aż do samego końca.

Dalsze szczegóły dotyczące ekranizacji nie są na razie znane.