To oficjalne, Bella Ramsey powróci w drugim sezonie „The Last of Us”

Neil Druckmann, jeden ze współtwórców serialu, potwierdził wiadomość jaka pojawiła się w The Wrap po finale pierwszego sezonu, którego premiera odbyła się w HBO Max 12 marca, 2023. Bella Ramsey ponownie wcieli się w rolę Ellie.

„Mamy ogromne szczęście, że mamy Bellę… i jedynym sposobem, w jaki kiedykolwiek rozważylibyśmy zmianę Belli, byłoby powiedzenie:„ Nie chcę już z wami pracować.”

– powiedział Druckmann. 

„A nawet wtedy nie jesteśmy pewni, czy byśmy jej na to pozwolili. Możemy zmusić ją do powrotu.”

Spekulacje na temat potencjalnego zastąpienia Belli zaczęły się gdy fani zwrócili uwagę, że fabuła drugiego sezonu, podobnie jak druga część gry wideo na której oparta jest seria, będzie zawierała pięcioletni skok w czasie. Wielu fanów spekulowało, że Bella byłaby „za młoda”, aby zagrać tę wersję Ellie. Jednak, jak zauważył współtwórca Craig Mazin, plotki były od samego początku bezpodstawne. 

„Ma teraz tylko 19 lat, co, nawiasem mówiąc, jest wiekiem Ellie w Last of Us: Part II” 

Mazin podkreślił również, że adaptacja The Last of Us przez HBO Max i tak będzie wprowadzać zmiany w fabule z gier wideo. 

„Czasami będzie się radykalnie różnić, a czasami nie będzie się różnić niemal wcale, będzie inny, będzie w swoim własnym stylu.”

 – dodał showrunner. 

„To nie będzie dokładnie tak, jak w grze. To będzie show, które Neil i ja chcemy zrobić.  i zrobimy to z Bellą.”

Mazin wcześniej otworzył się na temat tego, jak casting Belli stał się integralną częścią programu od samego przesłuchania. 

„Myślałem sobie, że jeśli nie obsadzimy Belli jako Ellie, to pójdę do grobu wiedząc, że mogliśmy zrobić lepszy serial niż to zrobiliśmy” 

Sama Bella początkowo nie była jednak przekonana, podobno rozważała nawet odrzucenie roli. 

„Dużo czasu zajęło mi zaakceptowanie tego, że jestem Ellie, że mogę nią być i że nadaję się do tego. Zajęło mi to sporo czasu, nawet po zakończeniu zdjęć” 

– powiedziała gwiazda. Jednak zgodnie z jej następnymi słowami teraz czuje, że mogłaby grać Ellie w nieskończoność. 

„Nie ma dla mnie żadnych ograniczeń. Mogą zrobić tyle gier, ile chcą, tyle seriali, ile im się podoba, a ja będę tutaj, lecąc z powrotem do Kanady”.

Paulina Komorowska-Przybysz
Paulina Komorowska-Przybysz
Mól książkowy, marzący o wydaniu własnej książki, zapalony gracz konsolowy i planszówkowy o zapędach artystycznych i zamiłowaniu do rękodzieła. Wychowana na Gwiezdnych Wojnach, Obcym i książkach Stephena Kinga. Trochę roztrzepana, często zbyt szczera i nieustannie ciekawa świata.

Popularne w tym tygodniu