Chalamet jako Muad’Dib w pierwszym zwiastunie filmu „Diuna: część druga”

Twórcy film Diuna: część druga, ekranizacji wielkiej epopei science fiction, ukazali trailer  podczas ekskluzywnego pokazu dla właścicieli kin.

Kiedy ostatni raz widzieliśmy Paula Atryde (Timothée Chalamet), on i jego matka, lady Jessica (Rebecca Ferguson), zdradzeni przez barona Vladimira Harkonnena, uciekli na pełne niebezpieczeństw pustynie Arrakis. Po przyjęciu przez Fremenów, rdzennych mieszkańców planety i przejściu inicjacji Paul jest teraz w pełni częścią ruchu oporu. Jednak nie tylko. Paula są teraz lodowato niebieskie, tak jak  oczy Fremenów, za sprawą spożywania i wdychania przyprawy. Jak wiedzą fani książek Franka Herberta, Paul zostaje pobłogosławiony, lub też przeklęty, wizjami przyszłości i przyjmując imię Muad’dib wypełnia swoje przeznaczenie stając się prorokiem.

„W pierwszym filmie Paul Atryda jest uczniem… naprawdę widzimy, jak Paul Atryda staje się tutaj liderem”

Powiedział Chalamet na CinemaCon we wtorek, komentując drogę jaką jego postać pokonuje w najnowszej ekranizacji Diuny.

Z tą nowo odkrytą pozycją wśród Fremenów wiąże się dreszczyk emocji płynący z jazdy na ogromnych czerwiach, które zamieszkują Arrakis odległą planetę, na której rozgrywa się akcja Diuny.

To nie jedyne zmiany jakie czekają na widzów. Postać Zendayi, Chani, peryferyjna w pierwszym filmie, jest już gotowa do wojny i przyjmuje znacznie ważniejszą rolę. Natomiast Ferguson zostawiła za sobą kreacje królewskiej konkubiny, pokryta tatuażami na twarzy lady Jessica również przejdzie na ekranie ogromną przemianę. 

Zendaya mówi, że film będzie badał rozwijającą się relację między Paulem i Chani. 

„To wciąż tylko dwoje młodych ludzi, którzy próbują dorosnąć, zakochać się i żyć”

Denis Villeneuve ponownie zasiadł na krześle reżyserskim. W produkcji powracają również Josh Brolin, Dave Bautista i Javier Bardem, a także wprowadza nowe postacie grane przez Austina Butlera (w kredowym makijażu) i królewsko wyglądającą Florence Pugh. Villeneuve pierwszy film nakręcił w 40 % kamerami IMAX, tym razem zrealizowano nimi cały materiał. Powiedział też, że cały plan zdjęciowy został zbudowany na nowo, aby „uniknąć powtórzeń” oraz zapowiada epickie sceny przedstawiające wojnę.

„Odwiedziliśmy nowe miejsca… w filmie wszystko jest nowe”

— obiecał Villeneuve.

Film Dune: Part Two, wyprodukowany przez Legendary i Warner Bros., ma mieć swoją premierę 3 listopada 2023 roku. Warner Bros. pokazał materiał filmowy podczas prezentacji  dla właścicieli kin.

Źródłovariety.com
Paulina Komorowska-Przybysz
Paulina Komorowska-Przybysz
Mól książkowy, marzący o wydaniu własnej książki, zapalony gracz konsolowy i planszówkowy o zapędach artystycznych i zamiłowaniu do rękodzieła. Wychowana na Gwiezdnych Wojnach, Obcym i książkach Stephena Kinga. Trochę roztrzepana, często zbyt szczera i nieustannie ciekawa świata.

Popularne w tym tygodniu