„The Crown” – data premiery 5. sezonu

Podczas wydarzenia Tudum Netflixa, ujawniono datę premiery piątego sezonu popularnego serialu o brytyjskiej rodzinie królewskiej – The Crown.

Fani z początku obawiali się o losy produkcji z uwagi na niedawną śmierć Królowej Elżbiety II. Owszem, wstrzymano zdjęcia do szóstej serii The Crown, jednak piąta odsłona życia jednej z najsłynniejszych rodzin na świecie zadebiutuje już za półtora miesiąca.

W nowym sezonie ponownie nastąpi kompletna zmiana obsady. Imelda Staunton (którą wielu może najlepiej kojarzyć z roli Dolores Umbridge) zastąpi Olivię Colman w roli Elżbiety, Lesley Manville wcieli się w księżniczkę Małgorzatę, wcześniej portretowaną przez Helenę Bonham Carter, Jonathan Pryce przejmie od Tobiasa Menziesa rolę księcia Filipa, Elizabeth Debicki zagra Dianę, zastępując Emmę Corrin, natomiast księcia Karola przedstawi Dominic West – wcześniej był to Josh O’Connor.

The Crown jest obecnie nominowane do aż jedenastu nagród Emmy, w tym za Najlepszy Serial Dramatyczny, Najlepszego Aktora Pierwszoplanowego (dla Josha O’Connora), Najlepszą Aktorkę Pierwszoplanową (zarówno dla Olivii Colman, jak i wschodzącej gwiazdy Emmy Corrin), Najlepszą Aktorkę Drugoplanową (Gillian Anderson jako Margaret Thatcher, Helenda Bonham Carter jako Małgorzata oraz Emerald Fennell jako Camilla Parker Bowles).

Piąty sezon The Crown zadebiutuje na Netflixie 9 listopada.

ŹródłoComingsoon
Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tumblreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Popularne w tym tygodniu