„the Boogeyman” ponownie nas wystraszy – pierwszy trailer

Mistrzowsktwa NFC zawsze wiążą się z premierami filmowych trailerów, nie inaczej jest w tym roku. Miedzy innymi zadebiutował pierwszy zwiastun kolejnej adaptacji prozy Stephena Kinga. Tym razem niczym z przysłowiowej szafy ponownie wyjdzie tytułowy antagonista opowiadania the Boogeyman.

Żyjąca w najgłębszym mroku, żywiąca się cierpieniem i strachem swych ofiar istota po raz piąty już będzie budzić lęk i doprowadzać do obłędu bohaterów stworzonej przez Kinga opowiastki.

Aż nachodzi mnie taka dygresja, czy w przypadku jednego z najbardziej płodnych literacko pisarzy, którego dorobek aż cieżko zliczyć, zwłaszcza, jeśli brać również pod uwagę jego każde opowiadanie, gdzie na prawdę jest w czym wybierać, czy po raz któryś trzeba kręcić film na podstawie tej samej historii? Nawet, jeśli ta historia rzeczywiście jest dobra?

„Uczennica szkoły średniej Sadie Harper i jej młodsza siostra Sawyer przechodzą traumę po niedawnej śmierci matki, nie otrzymują przy tym zbytniego wsparcia od ojca, Willa, terapeuty, który nie radzi sobie z własnym bólem.

Kiedy jego zdesperowany pacjent niespodziewanie pojawia się w domu rodziny szukając pomocy lekarza, pozostawia po sobie przerażającą, nadprzyrodzoną istotę, która żeruje na rodzinach swych ofiar i żywi się ich cierpieniem”.

.

Tym razem za produkcję odpowiada studio 21 Laps. Za czele ekipy filmowej stoją Shawn Levy, Dan Levin i Dan Cohen. Beck i Woods, którzy są związani z projektem od 2018 roku, pełnią funkcję producentów wykonawczych.
W filmie Boogeyman występują Sophie Thatcher (Yellowjackets), Chris Messina (Birds of Prey), Vivien Lyra Blair (Obi-Wan Kenobi), Marin Ireland (The Umbrella Academy), Madison Hu (Bizaardvark), LisaGay Hamilton (Vice) i David Dastmalchian (Dune).

Opublikowany po raz pierwszy w magazynie Cavalier z 1973 roku, The Boogeyman początkowo opowiada historię mężczyzny wspominającego ostatnie, dramatyczne  wydarzenia ze swojego życia psychiatrze, doktorowi Harperowi, w tym o śmierci jego dzieci, które wedle mężczyzny zostały zabite przez potwora czającego się w szafie. Opowiadanie zostało później, w 1978 roku, wydane jako część kolekcji King’s Night Shift.

Premiera zaplanowana jest na 2 czerwca 2023 roku.

 

 

Paulina Komorowska-Przybysz
Paulina Komorowska-Przybysz
Mól książkowy, marzący o wydaniu własnej książki, zapalony gracz konsolowy i planszówkowy o zapędach artystycznych i zamiłowaniu do rękodzieła. Wychowana na Gwiezdnych Wojnach, Obcym i książkach Stephena Kinga. Trochę roztrzepana, często zbyt szczera i nieustannie ciekawa świata.

Popularne w tym tygodniu