„Suzume” – japoński hit anime w kinach Cinema City!

Już w tym tygodniu, w kinach Cinema City, zadebiutuje film anime Suzume – najnowsze dzieło Makoto Shinkai. Bilety są już dostępne w sprzedaży.

Suzume to opowieść o dojrzewaniu 17-letniej głównej bohaterki. Animacja rozgrywa się w różnych dotkniętych katastrofą miejscach w całej Japonii. Podróż Suzume rozpoczyna się w spokojnym miasteczku w Kyushu (południowo-zachodnia Japonia), kiedy spotyka chłopaka, który szuka tajemniczych drzwi. Suzume znajduje je zniszczone pośród ruin, jakby były osłonięte przed jakąkolwiek katastrofą. Suzume zdaje się być przyciągana przez ich moc i sięga aby je otworzyć… Drzwi zaczynają  otwierać kolejne drzwi w całej Japonii, siejąc zniszczenie. Suzume musi zamknąć te portale, aby zapobiec dalszej katastrofie.

Suzume spotkała się pozytywnymi reakcjami widzów i recenzentów, osiągając rekordowe zyski w Japonii, Korei Południowej i Chinach, ale i ciesząc się ogromnym zainteresowaniem chociażby w USA. Produkcja stała się piętnastym najbardziej dochodowym filmem anime wszechczasów, wyprzedzając takie hity jak chociażby Jujutsu Kaisen.

Premiera Suzume już 21 kwietnia.

Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tumblreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Popularne w tym tygodniu