Smutno nie będzie, czyli przewrotne komedie w Cinema City

18 listopada na ekrany wchodzą polskie tytuły: Chrzciny z Katarzyną Figurą oraz Nie cudzołóż i nie kradnij z Julią Wieniawą. Dodatkowo zobaczymy premierowo familijny przebój Bella i Sebastian: nowe pokolenie o przyjaźni psa i dziecka, czarną komedię „Menu” z Ralphem Fiennesem i Anyą Taylor-Joy, a na deser horror Opętana. Dla tych, którzy już zaczynają przeżywać świąteczne klimaty wystartowała sprzedaż biletów na wieczór filmowy Ladies Night 1 grudnia, z pokazem Święta inaczej.

Chrzciny to komedia, pomimo trudnych realiów stanu wojennego, w których osadzona jest akcja filmu. Całą fabułę oparto na wydarzeniach jednego, kluczowego dla głównej bohaterki, intensywnego dnia. Jest 13 grudnia 1981 roku. Generał Jaruzelski ogłasza wprowadzenie stanu wojennego. W tym samym czasie w domu w Małopolsce główna bohaterka, gorliwa katoliczka Franciszka (Katarzyna Figura), przygotowuje chrzciny najmłodszego wnuka. Podczas rodzinnego wydarzenia Katarzyna Figura musi być niczym superbohaterka. Stara się robić wszystko, aby nikt z rodziny nie dowiedział się o tym, że wojsko wyszło na ulice, aby chrzciny przebiegły bez żadnych problemów. Jest to o tyle ważne, bo pierwszy raz od piętnastu lat udaje jej się zaprosić wszystkie swoje skłócone dzieci. W rodzinnym domu spotykają się: zagorzały komunista Wojtek (Tomasz Schuchardt), bogobojny katolik Tadeusz (Michał Żurawski), wdowa z trójką dzieci Teresa (Agata Bykowska), konkubina prywaciarza i kombinatora Irka (Marta Chyczewska), nieodpowiedzialny hulaka i pijak Tolo (Maciej Musiałowski) oraz matka chrzczonego właśnie, nieślubnego dziecka – Hanka (Marianna Kowalewska).

Nie cudzołóż i nie kradnij w reżyserii Mariusza Kuczewskiego jest kryminałem, z którego płynie jeden morał: nigdy nie zostawiaj faceta samego w domu. Jeśli spodziewasz się, że po czułym pożegnaniu, on wsunie kapcie i usiądzie z książką pod kocem, srogo się zawiedziesz. W takie sytuacji znalazł się Patryk (Mateusz Banasiuk), gdy jego żona Renata (Aleksandra Popławska) wyjeżdża na kilka dni. Patryk miłosną pustkę wypełnia towarzystwem Sandry (Julia Wieniawa), przez co los niefortunnie łączy go z sutenerem Alfim (Cezary Pazura), pewną tajemniczą przesyłką i parą fajtłapowatych gangsterów (Sebastian Stankiewicz i Bartek Firlet), którzy są na jej tropie. Gdy na ratunek Patrykowi ruszy jego brat, ksiądz Mariusz (Mariusz Drężek), sprawy skomplikują się jeszcze bardziej. Nikt tu nie dostanie rozgrzeszenia, a kara za grzechy będzie nieuchronna i sroga. Nadal jednak pozostanie pytanie, czy o tym wszystkim zadecydował przypadek, spisek, czy Bóg.

W Menu jasną gwiazdą świeci Anya Taylor-Joy, główna bohaterka czarnej komedii, w której młoda para wybiera się na odległą wyspę, do ekskluzywnej restauracji. Okazuje się jednak, że nie wszystko jest takie jakim się wydaje, szef kuchni (w tej roli Ralph Fiennes) budzi niepokój gości a w menu czekają zaskakujące niespodzianki. Znacznie groźniej robi się na ekranach w trakcie pokazów Opętanej, horroru, w którym widz otrzyma: niezrównoważoną dziewczynkę, przeprowadzkę do małego miasteczka oraz serię tajemniczych zgonów.

Familijnie z Ofertą Rodzinną

Bella i Sebastian: nowe pokolenie to powrót familijnej serii o przyjaźni psa i dziecka. Dziesięcioletni chłopiec niechętnie spędza wakacje w górach u rodziny. Jego głównym obowiązkiem jest pomoc w owczarni, ale takie zadanie mało ekscytuje chłopca wychowanego w dużym mieście. Kiedy jednak poznaje suczkę Bellę, wielkiego, puchatego psa pasterskiego, postanawia uratować ją z rąk podłego właściciela. Sebastian jest gotów zrobić wszystko, aby ochronić swoją psią przyjaciółkę, dzięki czemu przeżyje najbardziej szalone lato w swoim życiu.

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu