Samuraj Jack otrzyma pierwszą od 16 lat grę komputerową

0
Samuraj Jack to jedna z kreskówkowych ikon z początku XXI wieku, która przeżywa renesans swojej popularności. Już wkrótce bohater naszego dzieciństwa otrzyma własną grę komputerową.

Zapewne wielu z Was pamięta udany powrót serialu Genndy’ego Tartakovskiego w 2017, kiedy to po 12 latach przerwy zadebiutował piąty sezon, domykający historię Samuraja Jacka.

Prawdopodobnie dlatego dzięki Adult Swim Games, Jack otrzyma pierwszą od 2004 r. własną grę komputerową, która ma zadebiutować już latem na PlayStation 4, Xboksie One, Nintendo Switchu i PC. Samurai Jack: Battle Through Time to tworzony w grafice 3D hack’n’slash, za którego przygotowanie odpowiada studio Soleil Ltd. Ich najbardziej znaną produkcją jest Naruto to Boruto: Shinobi Strike, ale wśród twórców znajdują się deweloperzy takich serii jak Dead or Alive czy Ninja Gaiden.

Gra ma zaoferować alternatywną historię napisaną przez jednego ze scenarzystów serialu —Darricka Bachmana, w której Jack zmierzy się z Aku i pokona go. Jednak nie zabraknie znanych scen i pojedynków z takimi postaciami jak Scaremouche czy Sir Rothchild.