Premiera gry „Iron Danger” na PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S

Daedalic Entertainment oraz studio deweloperskie Action Squad Studios z radością ogłaszają premierę swojej taktycznej gry wojennej Iron Danger na PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S.

Iron Danger to gra taktyczna z unikalnym mechanizmem manipulacji czasem, osadzona w oryginalnym świecie, w którym fińskie legendy łączą się z zachwycającym stylem steampunk. W trakcie swojej podróży gracze odkryją górzyste wzniesienia, pradawny las, spokojne jeziora, a także żywych bogów i mrożące krew w żyłach maszyny ze stali i ognia. Gracz wciela się w Kipunę, bystrą dziewczynkę z wioski, która zostaje obdarzona starożytną mocą, dającą jej władzę nad czasem. Ta moc pozwala graczowi cofnąć czas nawet o 5 sekund, kiedy tylko zechce. Użycie tej mocy jest kluczowe, aby znaleźć właściwą strategię i kombinacje ruchów, które obalą wrogów i rozwiążą problemy. Aby przetrwać, Kipuna i jej towarzysze muszą również wykorzystać silnie interaktywne otoczenie, na przykład aby pochować wrogów pod luzem towaru lub podpalić ich sprytnie umieszczonymi pułapkami.

Zabierz sobie czas i odkryj nieskończone możliwości twórcze!

Ze względu na oszałamiający design świata i nigdy wcześniej niewidziany mechanizm manipulacji czasem, Iron Danger zdobył nagrodę za Osiągnięcie Twórcze Roku na Finnish Game Awards po pierwotnej premierze gry na PC.

Natalia Jóźwiak Kłysz
Natalia Jóźwiak Kłysz
Zabiegana artystka, stale poszukująca nowych wyzwań. Lubi spędzać wolny czas przy grach komputerowych, jak również pochylić się czasem nad planszą. Próbuje robić ładne zdjęcia. Matka Smoków, a raczej jednego, który jest jeżem.

Popularne w tym tygodniu