Powstanie serial „Rashomon” na podstawie słynnego obrazu Akiry Kurosawy

Pierwsze rewelacje na temat nowej wersji Rashomona pojawiły się dwa lata temu. Z początku produkcją miało zająć się Amblin TV, teraz jednak okazuje się, że dołączy do nich duży gracz.

Jak ujawniło studio, przy projekcie będzie ono współpracować z HBO Max. Co więcej, dołączy do nich Hisao Kurosawa – syn słynnego reżysera. Jak sam mówi, chce stworzyć Rashomona dla współczesnej widowni, aby wizja ojca wciąż pozostawała żywa, będąc jednocześnie przystępną dla nowego pokolenia.

Scenariuszem do serialu zajmą się nominowani do Oscara Billy Ray i Virgil Williams. Produkcja nie ma stanowić bezpośredniej adaptacji oryginału z 1950 roku, ale posiadać podobny motyw i skupiać się na napaści seksualnej, morderstwie oraz odkrywaniu tajemnicy poprzez bohaterów i ich punkty widzenia.

Nowy serial będzie liczyć dziesięć odcinków, a jego fabułę osadzono w czasach współczesnych. Przypomnijmy, że oryginalny Rashomon opowiadał o gwałcie na pannie młodej i morderstwie jej męża, samuraja. Historia była opowiedziana z czterech różnych perspektyw – bandyty, panny młodej, ducha zabitego samuraja oraz drwala.

ŹródłoComingsoon
GrafikaScroll.in
Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tumblreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Popularne w tym tygodniu