Powstanie manga na podstawie „Yasuke”

Yasuke to anime wyprodukowane przez Netflix, dostępne na platformie od kwietnia 2021 roku. Ogłoszono, że na kanwie tej historii powstanie manga, a jej pierwszy rozdział ukaże się już pod koniec lipca tego roku.

Yasuke opowiada historię samuraja o afrykańskich korzeniach, służącego pod rozkazami Ody Nobunagi. Kreacja protagonisty inspirowana jest postacią historyczną, wokół  której roztacza się aura tajemnicy. O Yasuke niewiele wiadomo, poza tym, iż był pierwszym czarnoskórym samurajem w historii Kraju Kwitnącej Wiśni. Nieznane są też jego prawdziwe imię czy pochodzenie.

Anime spotkało się z raczej chłodnym odbiorem wśród fanów na całym świecie. Za największe mankamenty produkcji uznawano obecność mechów oraz elementów magicznych w historii, która mogłaby przedstawić swojego bohatera w nieco bardziej realistyczny sposób.

Za komiksową adaptację tej animacji odpowiada młody twórca Satoshi Okunishi. Manga ma zadebiutować na łamach magazynu Monthly Spirits 29 lipca.

Klaudia Ciurka
Klaudia Ciurkahttps://moje-czytadla.blogspot.com/
Książkoholiczka stawiająca pierwsze kroki w świecie gier wideo i planszówek. Seriale ogląda rzadko, ale od anime nie stroni. Kociara i herbatoholiczka z wyboru, okularnica z konieczności.

Popularne w tym tygodniu