Powstanie kolejna adaptacja powieści Margaret Atwood

Do premiery czwartego sezonu Opowieści podręcznej na podstawie powieści Margaret Atwood została jeszcze chwila, a tymczasem Hulu ma w planach kolejną ekranizację twórczości pisarki.

Na tapet wzięto tym razem popularną dystopijną serię Atwood – MaddAddam. Pilotem serialu zajmie się Michael Leslie, będzie on także producentem wykonawczym obrazu.

Pierwszy tom cyklu, Oryks i Derkacz to opowieść o miłości, a zarazem przerażająca wizja przyszłości. Śmiercionośna zaraza doprowadziła do zagłady ludzkości, a Yeti próbuje w tym świecie przetrwać. Bohater nie może uwierzyć w śmierć najlepszego przyjaciela, jak i swojej ukochanej, darzonej uczuciem również przez zmarłego kolegę. Yeti wyrusza w wędrówkę w poszukiwaniu odpowiedzi, podążając przez opustoszałe miasta.

To nie jedyna współpraca Hulu i słynnej autorki, bowiem jeszcze nie tak dawno ogłoszono zamiar stworzenia adaptacji Testamentów – bestsellera z 2019 roku i jednocześnie drugiej części Opowieści podręcznej.

Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tumblreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Popularne w tym tygodniu