Pierwszy trailer adaptacji powieści „Shogun”

Stacja FX udostępniła oficjalny zwiastun serialowej adaptacji powieści Shogun z Hiroyuki Sanadą i Cosmo Jarvisem w rolach głównych.

Oparty na powieści Jamesa Clavella z 1975 roku pod tym samym tytułem, 10-odcinkowy serial rozgrywa się w Japonii w 1600 roku i opowiada o Lordzie Yoshii Toranadze (Sanada), który musi walczyć o życie po tym, jak jego wrogowie z Rady Regentów jednoczą się przeciwko niemu.

Oficjalny opis brzmi:

„Kiedy tajemniczy europejski statek zostaje znaleziony porzucony w pobliskiej wiosce rybackiej, jego angielski pilot, John Blackthorne (Jarvis), przybywa z sekretami, które mogą pomóc Toranadze przechylić szalę władzy i jednocześnie. zniszczyć potężny wpływ wrogów Blackthorne’a, księży jezuitów i portugalskich kupców. Losy Toranagi i Blackthorne’a nierozerwalnie wiążą się z ich tłumaczką, Todą Mariko (Anna Sawai), tajemniczą i ostatnią ze zhańbionego rodu chrześcijańską szlachcianką. Służąc swemu panu w tym napiętym krajobrazie politycznym, Mariko musi pogodzić nową znajomość z Blackthornem, swoje oddanie wierze, która ją ocaliła, i obowiązki wobec zmarłego ojca.”

Oprócz Sanady i Jarvisa w Shogunie występują Anna Sawai, Tadanobu Asano, Hiroto Kanai, Takehiro Hira, Moeka Hoshi, Tokuma Nishioka, Shinnosuke Abe, Yuki Kura i Fumi Nikaido.

Shogun został stworzony dla telewizji przez Rachel Kondo i Justina Marksa, a Marks pełnił funkcję showrunnera i producenta wykonawczego. Michaela Clavell, Edward L. McDonnell, Michael De Lu i Kondo są producentami wykonawczymi, a Sanada pełni funkcję producenta. Producentem serialu jest FX Productions.

Premiera zaplanowana jest na luty 2024 r. Serial będzie transmitowany na platformie Hulu w USA, Star+ w Ameryce Łacińskiej i Disney+ na wszystkich pozostałych terytoriach. Oprócz codziennego, globalnego udostępniania strumieniowego, liniowy kanał FX będzie emitował nowe odcinki raz w tygodniu.

.

Źródłovariety.com
Paulina Komorowska-Przybysz
Paulina Komorowska-Przybysz
Mól książkowy, marzący o wydaniu własnej książki, zapalony gracz konsolowy i planszówkowy o zapędach artystycznych i zamiłowaniu do rękodzieła. Wychowana na Gwiezdnych Wojnach, Obcym i książkach Stephena Kinga. Trochę roztrzepana, często zbyt szczera i nieustannie ciekawa świata.

Popularne w tym tygodniu