Powrót do krainy ze snu. „O tym, co Alicja odkryła po drugiej stronie lustra” – recenzja książki

-

Dziewczynka o psychodelicznych snach powraca! Tym razem Alicja przenosi się do świata po drugiej stronie lustra, gdzie fizyka działa inaczej. Jaka tym razem wielka przygoda czeka na ukochaną przez wielu czytelników bohaterkę? Czy uda jej się wrócić bezpiecznie do domu?
Szachowa rozgrywka

Tym razem protagonistka staje się jedną z figur szachowych. Przekroczenie cieku wodnego przez dziewczynkę podczas eksploracji świata zza drugiej strony lustra odpowiada możliwym dla danych figur ruchom po sześćdziesięciu czterech polach. Celem Alicji jest dotarcie na ósmy obszar, gdzie zostanie mianowana królową. Czy uda jej się przejść przez magiczną krainę, pełną intrygujących stworzeń i niezrozumiałych wydarzeń?

Oczywiście w trakcie niezwykłej, onirycznej przygody protagonistka pozna kilka postaci rodem z dziecięcych wierszy oraz podejmie liczne próby przeprowadzenia dialogu z osobami mówiącymi zagadkami. I pomyśleć, że wszystko zaczęło się od niewinnej rozmowy z niesfornym kociakiem…

O wydaniu słów kilka

Książka O tym, co Alicja odkryła po drugiej stronie lustra, wydana w ramach serii Literatura Klasyczna, to prawdziwa uczta dla oczu – podobnie jak pozostałe pozycje tegoż cyklu. Twarda oprawa oraz kolorowe ilustracje Marty Żurawskiej-Zaręby z pewnością zachwycą każdego czytelnika, niezależnie od wieku. Ponadto jednolita szata graficzna kolekcji  sprawia, że aż ma się ochotę wymienić starsze, często rozpadające się już wydania, goszczące od lat na naszych półkach.

Podsumowanie, czyli znaczenie klasyki

Ponad wszelką wątpliwość książki Lewisa Carrolla należą do klasyki literatury dziecięcej, którą po prostu trzeba znać! Fakt ogromnej popularności Alicji jako bohaterki nie jest jednak jedynym tego powodem. Należy podkreślić, że zarówno w Alicji w Krainie Czarów jak i O tym, co Alicja odkryła po drugiej stronie lustra aż roi się od odniesień do wielkich dzieł literatury angielskiej.

Powrót do krainy ze snu. „O tym, co Alicja odkryła po drugiej stronie lustra” – recenzja książki

 

Tytuł: O tym, co Alicja odkryła po drugiej stronie lustra

Autor: Lewis Carroll

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Liczba stron: 176

ISBN: 9788380736658

Wiktoria Mierzwińska
Wiktoria Mierzwińska
Crazy dog lady zakochana w Batmanie. Czyta dużo, nałogowo ogląda seriale i nie może żyć bez herbaty, czekolady i żółtego sera.

Inne artykuły tego redaktora

1 komentarz

Popularne w tym tygodniu