Polecamy na listopad – filmy

-

W listopadzie będziemy mogli nieco odetchnąć. Na ekrany kin wejdzie mniej filmów niż w ostatnich miesiącach, co nie przeszkodziło mi w nalezieniu kilku, które warto obejrzeć. 
Terminator: Mroczne przeznaczenie, reżyseria Tim Miller

Stara dobra ekipa powraca. Pojawia się oczywiście nowe zagrożenie, nowy antagonista do pokonania. Do tego jest kolejne dziecko, które ma wiele zmienić. Brzmi znajomo? Owszem! Ale skoro Linda powraca, muszę zobaczyć tę część. Nie może być gorsza niż poprzednie. Prawda?

Midway, reżyseria Roland Emmerich

Lubicie filmy wojenne? W takim razie Emmerich przygotował coś specjalnie dla was. Mam wprawdzie problem z Jonasem walczącym w przestworzach, ale cóż… Nie można mieć wszystkiego. Ufam, że Roland da nam kolejny dobry film.

Doktor Sen, reżyseria Mike Flanagan

Ekranizacja prozy Stephena Kinga numer… Wszyscy wiemy, że książki tego autora są jednymi z najchętniej i najczęściej przenoszonych na ekrany, czy to małe, czy duże. Tym razem dostaniemy Doktora Sen, film, w którym główną rolę gra Ewan McGregor.

Kraina lodu 2, reżyseria Jennifer Lee

Mam tę moc, mam tę moc! Słowa pochodzące z pierwszej Krainy lodu zna chyba każdy. Na drugą część przyszło nam trochę poczekać, ale wreszcie jest. Nowa przygoda, nowi bohaterowie, nowe zagrożenie. I NOWE PIOSENKI!

Le Mans ’66, reżyseria James Mangold

Taka obsada nie może zostać pominięta. Do tego historia zacna, mamy wyścig nie tylko na torze, ale i pomiędzy dwoma wielkimi firmami. Która wygra? Jeśli znacie się nieco na historii motoryzacji, wicie, kto będzie górą. Jeżeli nie, dowiecie się z filmu.

Na noże, reżyseria Rian Johnson

Po pierwsze, plejada gwiazd. Po drugie, zabawa w poszukiwanie mordercy. Po trzecie, nietuzinkowe postaci. Po czwarte… Chris Evans w nowym filmie, i to nie Marvela. To moja jedynka na liście najbardziej oczekiwanych filmów listopada. A wasza?

Last Christmas, reżyseria Paul Feig

Pod koniec listopada będziemy już czuć świąteczną atmosferę. W sklepach będą już wisieć ozdoby świąteczne, a w kinach pojawią się pierwsze tematyczne filmy. Na ten akurat warto zwrócić uwagę. Oto Matka Smoków bez smoków!


Wykorzystywane materiały stanowią własność firm odpowiedzialnych za wydanie albo dystrybucję

Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Inne artykuły tego redaktora

Popularne w tym tygodniu