Po raz pierwszy w 25-letniej historii, E3 się nie odbędzie

0
To, co jeszcze kilka godzin temu było na etapie domysłów teraz staje się faktem. W 2020 roku E3 się nie odbędzie. 

Chyba nikt nie sądził, że w obecnej sytuacji może być inaczej. Zgodnie z przypuszczeniami, 25. edycja E3 zostaje odwołana z powodu koronawirusa.

Poniżej możecie przeczytać pełne oświadczenie przygotowane przez organizatorów ESA:

Po starannych konsultacjach z firmami członkowskimi w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa wszystkich członków branży – naszych fanów, pracowników, wystawców i naszych wieloletnich partnerów – podjęliśmy trudną decyzję o odwołaniu E3 2020, które zostało zaplanowane na 9-11 czerwca w Los Angeles. W następstwie zwiększonych i przytłaczających obaw związanych z wirusem COVID-19, uznaliśmy, że jest to najlepsze postępowanie w tak bezprecedensowej sytuacji. Jesteśmy bardzo rozczarowani, że nie możemy zorganizować tego wydarzenia dla naszych fanów i zwolenników. Ale wiemy, że jest to słuszna decyzja, oparta na informacjach, którymi dzisiaj dysponujemy

Co prawda istnieje możliwość, że tegoroczne E3 będzie transmitowane za pośrednictwem Internetu, lecz czas pokaże czy włodarzom się to uda, tym bardziej że obecnie każdy wystawca szykuje odrębne wydarzenia z towarzyszącymi im transmisjami.

Przypomnijmy, że E3 było organizowane nieprzerwanie od 1995 roku, kiedy to 11 maja została zainaugurowana pierwsza edycja w Los Angeles.