E3 padnie ofiarą koronawirusa. Odwołanie targów to kwestia czasu

0
Koronawirus zbiera kolejne żniwa, co przekłada się na stan imprez masowych takich jak targi E3. Najprawdopodobniej się nie odbędą.

W ostatnim czasie w Polsce zapadła decyzja dotycząca organizacji imprez masowych przez co wydarzenia organizowane w halach dla powyżej 500 osób lub na świeżym powietrzu dla przynajmniej 1000 osób muszą zostać odwołane.

Jednak panika wywołana przez tajemniczy wirus dotyka nie tylko nas, ponieważ w nocy Devolver Digital opublikował Tweet zalecający odwołanie lotów i rezerwacji hoteli w Los Angeles z myślą o E3.

Jak twierdzi ceniony w branży dziennikarz Jason Schreier nie wszyscy wydawcy podjęli decyzję, przez co organizatorzy czekają jeszcze na ostateczną decyzję, ale prawdopodobnie jeszcze dzisiaj impreza zostanie odwołana. Zdaniem portalu Blooberg stanie się to o 17:30 polskiego czasu.

Jeżeli tak się stanie to wtedy wszystkie najważniejsze konferencje włącznie z prezentacją najnowszego Xboksa Series X odbędą się za pośrednictwem Internetu. Z drugiej strony już od kilku lat niektórzy wydawcy tacy jak Sony czy Electronic Arts rezygnują z uczestnictwa na rzecz organizacji własnych wydarzeń online.

Także jeżeli E3 ma być kontynuowane w przyszłych latach to dzięki koronawirusowi jest to najwyższy czas na wprowadzenie zmian, aby na nowo przekonać do siebie wystawców.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.