CD Projekt RED stworzy nowego “Wiedźmina” po premierze “Cyberpunka 2077”

0
O tym mówiło się od dłuższego czasu, lecz teraz otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie. Następna gra CD Projekt RED będzie pochodziła z wiedźmińskiego uniwersum.

Już jakiś czas temu prezes firmy, Adam Kiciński zdradzał w wywiadach, że nie zamierza porzucić świata wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego, z którym polskie studio było związane od 2002 roku.

W najnowszym wywiadzie dla Strefy Inwestorów, Kiciński wyjawił, że chociaż prace nad optymalizacją gry trwają to Cyberpunk 2077 został już wysłany do agencji zajmującymi się klasyfikacją wiekową (PEGI, ESRB itp.).

Nie jest to jeszcze finalna wersja, ponieważ jest ona cały czas w produkcji, natomiast jest na tyle kompletna, że nadaje się do przejścia. Na podstawie tych doświadczeń agencji ratingowych, otrzymamy odpowiednie ratingi wiekowe. Powinniśmy mieć oceny do miesiąca

Także możemy być pewni, że premiera gry Polaków nie zostanie po raz kolejny przesunięta. Ponadto mimo kolejnych imprez, które są odwoływane z powodu korona wirusa, firma ma już plan jak promować swój najnowszy produkt w inny sposób. Na pewno możemy się spodziewać, że oprócz gry planszowej Cyberpunk RED do sprzedaży trafią komiksy, figurki oraz koszulki.

Adam Kiciński wyjawił także przyszłe plany spółki. Oczywiście teraz studio jest skupione na szlifowaniu Cyberpunka, tworzeniu dodatków i przygotowaniu trybu wieloosobowego, jednak w planach jest już kolejna gra single player z segmentu AAA.

Prace nad nią ruszą w pełni po premierze gry opartej o uniwersum Mike’a Pondsmitha i zajmie się nią najmniejszy oddział studia.  Niewykluczone, że będzie to kolejna po Wojnach Krwi, wiedźmińska opowieść, w której na pewno nie pokierujemy Geraltem z Rivii, ponieważ jego historia została definitywnie zakończona. Przypomnijmy, że studio rozważało przedstawienie Ciri jako głównej bohaterki kolejnej gry.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.