Plotka: Matt Damon dołączy do obsady „Thor: Love and Thunder”

Matt Damon podobno ma dołączyć do obsady Thor: Love and Thunder. Czwarty film z serii o Thorze nadal przygotowuje się do zbliżającego się rozpoczęcia produkcji, tymczasem lokalna australijska witryna informuje, że zdobywca Oscara Matt Damon prawdopodobnie dołącza do obsady. 

50-letni aktor zagrał wcześniej epizodyczną rolę w filmie Thor: Ragnarok z 2017 roku. Jeśli jego udział w przedsięwzięciu zostanie potwierdzona przez studio, istotnym pytaniem będzie, czy Damon zagrałby tę samą rolę, czy też znacznie ważniejszą postać.

Wcześniej informowano, że Chris Pratt dołączył do Chrisa Hemswortha w Thor: Love and Thunder, również Vin Diesel potwierdził, że pojawi się w nadchodzącym filmie MCU. Produkcja zostanie wyreżyserowany przez Waititi (Jojo Rabbit) na podstawie scenariusza, którego współautorem jest on i Jennifer Kaytin Robinson (Someone Great), oraz będzie kontynuacją Thor: Ragnarok z 2017 roku.

Zdobywczyni Oscara Natalie Portman powróci jako Jane i będzie teraz władać potężnym Mjolnirem. Chris Hemsworth i Tessa Thompson również powrócą odpowiednio jako Thor i Valkyrie. Christian Bale wcieli się w postać Gorr the God Butcher, głównego antagonisty. Fabuła żeńskiego Thora oparta jest na  The Mighty Thor, w którym dotknięta rakiem Jane Foster przejmuje płaszcz i moce swego ukochanego.

Dla przypomnienia Thor i Valkyrie byli ostatnio widziani w Avengers: Endgame, w którym to bóg piorunów powierzył Valkyrie swoje obowiązki władcy Asgardu, dołączając do Strażników Galaktyki podczas ich następnej misji.

Paulina Komorowska-Przybysz
Paulina Komorowska-Przybysz
Mól książkowy, marzący o wydaniu własnej książki, zapalony gracz konsolowy i planszówkowy o zapędach artystycznych i zamiłowaniu do rękodzieła. Wychowana na Gwiezdnych Wojnach, Obcym i książkach Stephena Kinga. Trochę roztrzepana, często zbyt szczera i nieustannie ciekawa świata.

Popularne w tym tygodniu