„Penny Dreadful: City of Angels” – nowe nazwiska w obsadzie

0
Jakiś czas temu, stacja Showtime ogłosiła zamówienie nowego serialu zatytułowanego Penny Dreadful: City of Angels. Produkcja zapowiadana jest jako sequel serii znanej w naszym kraju pod tytułem Dom grozy.

Dom grozy to zamknięta historia opowiadana przez trzy sezony. Nowe Penny Dreadful: City of Angels nie jest kolejnym sezonem, ale nową fabułą stworzoną przez John Logan, który powraca jako twórca, scenarzysta i producent wykonawczy. Razem z nim pracował Michael Aguilar znany z serialu Kidding.

Jak podaje portal Deadline, do obsady dołączyło właśnie trzech nowych aktorów, Amy Madigan (Pole marzeń), Brent Spiner (Star Trek: Następne pokolenie) i Lin Shaye (Naznaczony). W obsadzie są także Daniel Zovatto (Coś za mną chodzi), Natalie Dormer (Gra o tron), Kerry Bishe (Halt and Catch Fire) i Nathan Lane (Klatka dla ptaków).

"Penny Dreadful: City of Angels" - nowe nazwiska w obsadzie
Amy Madigan, Brent Spiner, Lin Shaye | Grafika: ComingSoon

Nowa inkarnacja jest opisywana słowami: duchowy spadkobierca Domu grozy (Penny Dreadful). Fabuła rozgrywa się w 1938 roku w Los Angeles i jest głęboko osadzona w meksykańsko-amerykańskim folklorze. W centrum będzie konflikt bohaterów związanych z istotą zwaną Santa Muerte (Święta Śmierć) oraz z innymi postaciami sprzymierzonymi z diabłem.