Październikowe premiery Multikina!

W październiku polskie premiery opanują kina, ale nie zabraknie również innych ciekawych propozycji zarówno dla dorosłych i małych kinomanów. W repertuarze znajdą między innymi: Święto ognia, Chłopi, Różyczka 2 oraz Czas krwawego księżyca i Psi Patrol: Wielki Film. Szczegółowy repertuar jest dostępny na stronie www.multikino.pl.

Już 6 października widzowie będą mogli zobaczyć premierowo najnowszy film Kingi Dębskiej Święto ognia, który powstał w oparciu o uwielbiany przez czytelników książkowy bestseller 2021 roku, autorstwa Jakuba Małeckiego W filmie Anastazja (Paulina Pytlak) ma 20 lat, jest uzależniona od komiksów, gorącej czekolady i zakochana w chłopaku z sąsiedztwa. Gdyby tylko mogła, porwałaby go na randkę albo na koniec świata. Niestety to tylko marzenia, bo od dziecka jest przykuta do wózka, a z otoczeniem porozumiewa się za pomocą specjalnego programu. Mimo wszystkich ograniczeń Nastka nie traci pogody ducha, a optymizmem zaraża wszystkich. Najlepszą relację ma ze starszą siostrą Łucją (Joanna Drabik) – wschodzącą gwiazdą Baletu Narodowego, będącą u progu wielkiej kariery. Anastazję samotnie wychowuje ojciec Poldek (Tomasz Sapryk). Wkrótce życie całej trójki wkroczy w nowy etap, kiedy do ich drzwi zapuka przebojowa sąsiadka z naprzeciwka – Józefina (Kinga Preis). To za jej sprawą Anastazja i jej bliscy odkryją radość życia, poznają siebie na nowo, a przy okazji staną twarzą w twarz z rodzinną tajemnicą, która aż nazbyt długo czekała na rozwiązanie.

50 lat temu na ekrany kin wszedł Egzorcysta najbardziej przerażający horror w historii, szokując widzów na całym świecie. Teraz rozpoczyna się nowy rozdział. W kinach w październiku widzowie zobaczą horror Egzorcysta. Wyznawca w reżyserii Davida Gordona Greena. Od śmierci ciężarnej żony podczas trzęsienia ziemi na Haiti, Victor Fielding (Leslie Odom, Jr-zdobywca nagrody Tony i nominowany do Oscara® Pewnej nocy w Miami) samotnie wychowuje córkę, Angelę (Lidya Jewett). Kiedy Angela i jej przyjaciółka Katherine (debiutantka Olivia Marcum) znikają w lesie, aby powrócić trzy dni później, nie pamiętając, co się z nimi stało, uruchamia to łańcuch wydarzeń, które zmuszą Victora do konfrontacji ze złem. Zdesperowany, szukając pomocy, odnajduje Chris MacNeil

Za sprawą premiery Chłopów, 13 października w kinach zrobi się malowniczo. Film zrealizowano w technice animacji malarskiej, która podbiła serca fanów na całym świecie przy poprzedniej produkcji studia – filmie Twój Vincent. Chłopi przedstawiają unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty, który stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem. Film został zrealizowany na podstawie malarstwa okresu Młodej Polski. W wybranych kinach tę niezwykłą produkcję będzie można zobaczyć przedpremierowo już 10 października podczas cyklu „Kino na Obcasach”.

20 października do kin wejdzie najnowszy film w reżyserii Martina Scorsese Czas krwawego księżyca z Leonardo DiCaprio i Robertem De Niro. Produkcja opowiada o serii tajemniczych zaginięć członków bogatego plemienia Osagów mieszkających na obszarach złóż ropy naftowej w Oklahomie. Sprawą zaczyna się interesować nowo powstała agencja federalna FBI w tym agent J. Edgar Hoover.

Premierę będzie miała również polska produkcja Różyczka 2. W filmie Joanna Warczewska (Magdalena Boczarska) ma wszystko: wielką miłość i świetnie rozwijającą się karierę. To poukładane życie w jednej chwili burzy jednak zamach terrorystyczny, w którym ginie jej ukochany mąż (Paweł Małaszyński). Kiedy los daje Joannie nową życiową szansę, dosięga ją kolejny cios. Ktoś wysyła zdjęcia i dokumenty kompromitujące jej rodzinę, żądając setek tysięcy euro w zamian za milczenie. Joanna decyduje się na własną rękę zmierzyć z szantażystą i z prawdą o własnej przeszłości. Gotowa jest zaryzykować wszystko, by odzyskać kontrolę nad swoim życiem i rozwikłać skomplikowaną intrygę, w którą została wciągnięta. Jaką rolę w tej dramatycznej grze odegrają tajemniczy agent (Jacek Braciak), wpływowy polityk (Janusz Gajos) i przyjaciel z przeszłości (Robert Więckiewicz)? Jej wynik może mieć wpływ na losy milionów, a czas nie działa na korzyść Joanny.

Natomiast 27 października premierę mają dwa horrory: Pięć koszmarnych nocy oraz Obserwowany. Producentem filmu Pięć koszmarnych nocy jest studio Blumhouse odpowiedzialne za takie tytuły jak: M3GAN, Czarny telefon i Niewidzialny człowiek. Pięć koszmarnych nocy to historia stróża nocnego, który rozpoczyna pracę w Freddy Fazbear’s Pizza. Już pierwszej nocy, zdaje sobie sprawę, że ta praca u Freddy’ego nie będzie taka łatwa.

W październiku premierę ma również jedna z najbardziej wyczekiwanych animacji! 13 października do kin wejdzie Psi Patrol: Wielki Film! Już 7 i 8 października odbędą się pokazy przedpremierowe. Kiedy w Mieście Przygód ląduje magiczny meteor, szczeniaki z Psiego Patrolu zyskują supermoce, które przekształcają je w Kosmopieski! Dla Skye, jej nowe moce są spełnieniem marzeń.

W październikowym repertuarze Multikina nie zabraknie cyklicznych pokazów w ramach „OFFowych czwartków ze Storytel”. 5 października widzowie będą mogli zobaczyć ABBA: The Movie – Fan Event, 12 października Poprzednie życie, 19 października 2001: Odyseja kosmiczna, a 26 października Noc żywych trupów.

Szczegółowy repertuar oraz więcej informacji na temat filmów znajduje się na stronie www.multikino.pl. Zachęcamy również do słuchania podcastu „Do zobaczenia w Multikinie” https://open.spotify.com/show/2BVhWOgIaQP3PkCSDWfwTc, w którym w cyklu „Kanapa Knapa w Multikinie” są dostępne rozmowy z odtwórcami głównych ról w filmach, które można oglądać w Multikinie.

Bilety na premierowe i przedpremierowe seanse można nabyć w kasie kin sieci Multikino, na stronie www.multikino.pl oraz przez aplikację mobilną.

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu