„Paryż pani Harris” – film już dostępny wyłącznie w SkyShowtime

Paryż pani Harris (Mrs. Harris Goes to Paris) to ujmująca opowieść o pozornie zwyczajnej angielskiej gosposi, którą marzenie o posiadaniu kreacji Christiana Diora zabiera w niezwykłą podróż do Paryża.

W powojennym Londynie Ada Harris (w tej roli nominowana do Oscara® Lesley Manville) zarabia na życie, sprzątając domy. Choć od kiedy jej mąż Eddie zaginął w czasie wojny Ada prowadzi samotne życie, nie rozpamiętuje swoich nieszczęść i nie narzeka na swój los. Wszystko jednak zmienia dzień, w którym ta pragmatyczna kobieta widzi przepiękną suknię Christiana Diora wiszącą w sypialni zamożnej klientki – wtedy ogarnia ją przemożne pragnienie: wierzy, że posiadanie czegoś tak pięknego, odmieni jej życie.

Ada podejmuje więc dodatkową pracę i oszczędza jak tylko może. Próbuje nawet szczęścia na torze wyścigowym, aż w końcu jest w stanie zapłacić za wymarzoną sukienkę. Żegna więc swoich bliskich przyjaciół, Vi (Ellen Thomas) i Archiego (Jason Isaacs), i wyrusza do Paryża, by odwiedzić prestiżowy Dom Mody Diora i spełnić swoje marzenie. Tymczasem po przybyciu na miejsce bohaterka napotyka na szereg zaskakujących przeszkód, a także na wyniosłą Madame Colbert (w tej roli nominowana do Oscara® Isabelle Huppert), która nie dopuszcza myśli o tym, że zwykła sprzątaczka miałaby nosić kreację haute couture.

Mimo wszystkich niepowodzeń Ada nie zamierza jednak opuścić francuskiej stolicy bez wymarzonej sukienki. Jej niezłomna determinacja urzeka idealistę i jednocześnie księgowego Domu Diora, André (Lucas Bravo), życzliwą modelkę Natashę (Alba Baptista), a także arystokratę Markiza de Chassagne (Lambert Wilson) – najbardziej pożądanego kawalera w Paryżu. Kobieta wkrótce odkrywa, że zmieniając własne życie, zaczyna zmieniać także życie otaczających ją osób. Być może uda jej się nawet uratować sam słynny Dom Mody Diora!

Adaptując powieść Paula Gallico z 1958 roku Mrs. 'Arris Goes to Paris, scenarzysta i reżyser Anthony Fabian opowiada wyjątkową, współczesną baśń o podążaniu za marzeniami, sile przyjaźni i o tym, jak ważne jest, by pozostawać wiernemu sobie.

Film Paryż pani Harris (Mrs. Harris Goes to Paris) dostępny jest już w serwisie SkyShowtime.

Serwis SkyShowtime dostępny jest poprzez aplikację SkyShowtime na urządzeniach z systemem Apple iOS i Android, tvOS, Android TV, Google Chromecast, LG TV oraz Samsung, a także bezpośrednio na stronie http://www.skyshowtime.com. Miesięczny abonament SkyShowtime kosztuje 24,99 zł, serwis oferuje także bezpłatny siedmiodniowy okres próbny.

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu