Pierwszy zwiastun serialu SkyShowtime Original „The Tattooist of Auschwitz”

Miniserial oparty na powieści, która stała się międzynarodowym bestsellerem, dostępny będzie wyłącznie w SkyShowtime już w czerwcu.

Serwis SkyShowtime zaprezentował teaser trailer serialu The Tattooist of Auschwitz (Tatuażysta z Auschwitz). Wszystkie odcinki będzie można oglądać wyłącznie w SkyShowtime już od 7 czerwca.

Scenariusz tego 6-odcinkowego miniserialu został oparty na bestsellerowej powieści Heather Morris, inspirowanej prawdziwą historią Laliego i Gity Sokolov, którzy poznali się jako więźniowie w Auschwitz.

W przejmującym pierwszym zwiastunie będący już w podeszłym wieku Lali (Harvey Keitel) dzieli się wspomnieniami z Auschwitz z Heather Morris (Melanie Lynskey). Wraz z nimi cofamy się do chwili, w której młody Lali (Jonah Hauer-King) poznaje Gitę (Anna Próchniak) i zakochuje się w niej.

W zwiastunie słyszymy muzykę skomponowaną do serialu przez dwukrotnie nagrodzonego Oscarem® Hansa Zimmera oraz Karę Talve.

The Tattooist of Auschwitz (Tatuażysta z Auschwitz) to historia Laliego (Hauer-King), słowackiego Żyda, który w 1942 roku trafił do Auschwitz, gdzie w czasie Holokaustu zamordowano ponad milion Żydów.

Wkrótce po przybyciu Lali zostaje wyznaczony do roli „tätowierera” – jednego z tatuażystów odpowiedzialnych za nanoszenie numerów identyfikacyjnych na przedramiona współwięźniów. Pewnego dnia poznaje Gitę (Próchniak) i rozkwita między nimi miłość, która jest silniejsza niż otaczająca ich przerażająca rzeczywistość. Tak wygląda początek tej niezapomnianej opowieści o uczuciach i odwadze. Para – bezustannie pilnowana przez nieprzewidywalnego oficera SS, Stefana Baretzkiego (Jonas Nay) – jest zdeterminowana, żeby chronić siebie nawzajem i wspólnie przetrwać.

Po 60 latach Lali (Keitel), teraz już w dziewiątej dekadzie życia, poznaje ambitną pisarkę, Heather Morris (Lynskey). Niedawno owdowiały mężczyzna znajduje w sobie odwagę, aby opowiedzieć światu swoją historię. Lali dzieli się z Heather wspomnieniami, stawia czoła mrocznym duchom czasów młodości i wraca do chwil, w których udało mu się znaleźć miłość w tym najstraszniejszym z miejsc.

https://www.youtube.com/watch?v=I3R4QyWnnSc

Za reżyserię wszystkich odcinków serialu The Tattooist of Auschwitz (Tatuażysta z Auschwitz) odpowiada Tali Shalom-Ezer. Producentką wykonawczą serialu jest Claire Mundell reprezentująca swoją wytwórnię Synchronicity Films, która działała we współpracy ze Sky Studios oraz All3Media International. Serial jest koprodukcją Sky i Peacock. Na liście producentów wykonawczych znalazła się także Jacquelin Perske, będąca jednocześnie główną scenarzystką serialu. Scenarzystami poszczególnych odcinków są Evan Placey (pełniący też funkcję współproducenta) i Gabbie Asher. Producentką wykonawczą z ramienia Sky Studios jest Serena Thompson.

ŹródłoNota prasowa
Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tumblreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Popularne w tym tygodniu