„Opowieść podręcznej” skończy się na szóstym sezonie, ale będzie sequel

Podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego, gdzie premierę miał piąty sezon serialu Opowieść podręcznej, Hulu ogłosiło, że produkcja zbliża się ku końcowi.

Choć „zwykli” widzowie na premierę nowych odcinków piątej serii Opowieści podręcznej muszą poczekać do 15 września, już teraz potwierdzono, że tytuł otrzymał zielone światło na nakręcenie jeszcze szóstego sezonu, który będzie zarazem ostatnim.

W trakcie Festiwalu, twórca i showrunner obrazu, Bruce Miller, ogłosił jednak, że na tym historia przerażającego, dystopijnego świata się nie skończy. W przygotowaniu jest bowiem sequel zatytułowany The Testaments, którego fabuła ma się rozgrywać lata po wydarzeniach z Opowieści podręcznej.

To był ogromny zaszczyt, by opowiedzieć historię z przełomowej powieści Margaret Atwood i niepokojąco podobnego świata, i jesteśmy podekscytowani, że możemy przedstawić widzom szósty i ostatni sezon Opowieści podręcznej.

– mówił w oświadczeniu Miller.

Jesteśmy wdzięczni Hulu i MGM za umożliwienie nam opowiedzenia tej historii, która niestety pozostaje tak aktualna, jak nigdy, i jesteśmy pod wrażeniem naszych niesamowitych fanów za ich niezachwiane wsparcie, bez których nigdy nie doszlibyśmy do tego punktu.

Premiera piątego sezonu Opowieści podręcznej już 15 września na HBO Max.

ŹródłoEW
Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tumblreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Popularne w tym tygodniu