Uważaj, o czym marzysz! Baśń „Trzy tysiące lat tęsknoty” już w Cinema City

W tym tygodniu na ekranach kin Cinema City aż cztery nowości. Reżyser Mad Maxa – George Miller zaskoczy wszystkich nowym filmem Trzy tysiące lat tęsknoty. Pojawi się także propozycja dla fanów lekkiego dreszczyku – Bodies, Bodies, Bodies, w reżyserii Halina Reijn’a. Kolejną nowością jest polski film wojenny Orlęta. Grodno ’39 Krzysztofa Łukaszewicza. A dla rodzin i najmłodszych skierowana będzie wzruszająca opowieść familijna King. Mój przyjaciel lew Davida Moreau.

Prawdziwa baśń dla dorosłych widzów, tak najtrafniej można określić film Trzy tysiące lat tęsknoty. Jest to barwne widowisko opowiadające melancholijną historię samotności. Doktor Alithea Binnie, grana przez niepowtarzalną Tildę Swinton, jest osobą mocno stąpającą po ziemi. Już dawno przestała marzyć i poszukiwać szczęścia, w życiu kieruje się sceptycyzmem. Mimo tego, a może właśnie z tego powodu, to właśnie na jej drodze pojawia się dżin (Idris Elba), spełniający trzy marzenia. Alithea z racji pełnej świadomości i wiedzy starożytnej, nie ulega pokusie wypowiedzenie swoich pragnień. W celu zachęcenia, dżin przeprowadza ją przez własne niesłychane wspomnienia swojej działalności. W końcu Alithei udaje się wypowiedzieć życzenie, które nie kończy się tak, jak oboje by chcieli.

Bodies, Bodies, Bodies to zaskakujące połączenie slashera i uwielbianej Euforii z humorem w tle. Nieprzewidywalna historia pokolenia Z, opowiadająca o grupie znajomych spędzających wspólny weekend w oddalonej od ludzi luksusowej posiadłości. Kiedy okazuje się, że nie mają zasięgu, zaczynają bawić się w niewinnie brzmiącą grę, łączącą zabawę w chowanego z imprezową – mafią. Jedna osoba jest mordercą, a reszta musi odgadnąć jej tożsamość. Od tego momentu zabawa toczy się tak, jak na pewno nie powinna.

Orlęta. Grodno ’39 to wojenny film o sowieckiej inwazji na Polskę. Jest to dramatyczny obraz wojny widziany oczami dwunastoletniego chłopca, Leona. W dniu rozpoczęciu roku szkolnego, 1 września 1939 roku, budynek szkolny Leosia i jego kolegów zostaje zbombardowany, a dwa tygodnie później Armia Czerwona planuje zdobyć Grodno. Obrońcy miasta zaczynają uczestniczyć w heroicznej walce. Wśród nich dużo dzieci i młodzieży, stającej się ofiarami obrzydliwego okrucieństwa okupantów. W filmie zaskoczy nas znakomita gra i dojrzałość aktorów młodego pokolenia, przy wspaniałym towarzystwie nazwisk takich jak: Bartłomiej Topa, Jowita Budnik czy Leszek Lichota.

King. Mój przyjaciel lew przygodowy film, dzięki któremu odkryjemy siłę prawdziwej przyjaźni. Jest to przygoda pełna humoru i wzruszeń, opowiadająca perypetie przebojowej nastolatki, jej nieuważnego brata i małego zagubionego lwiątka. King, bo tak zostaje nazwany nowy czworonożny przyjaciel, niespodziewanie znajduje się w domu Ines i Alexa. Jest poszukiwany w całej Francji i grozi mu niebezpieczeństwo, ponieważ traktowany jest jako agresywny uciekinier. Rodzeństwo postanawia mu pomóc i odwieźć go do jego prawdziwego domu. W realizacji tego trudnego i szalonego pomysłu może wesprzeć ich tylko jedna osoba – dziadek Max. Wspólnie wyruszają w podróż pełną emocji i zaskoczeń. To prawdziwa filmowa przygoda dla całej rodziny! Seans włączony jest do oferty rodzinnej Cinema City, która umożliwia dorosłym zakup biletów w cenach ulgowych.

W nadchodzący weekend (10-11.09) odbędzie się także pokaz przedpremierowy filmu: Tedi i szmaragdowa tablica, kolejnego tytułu, który wzbogaci Ofertę Rodzinną. A także seanse specjalne Brahmastra: Part One – Shiva, bollywoodzkiego przeboju (09-11.09), w wersjach 2D i 3D, w wybranych lokalizacjach Cinema City.

Już 13 września kobiecy wieczór w Cinema City. Zapraszamy na kolejne spotkanie z serii Ladies Night.

W tej edycji uczestniczki zobaczą przedpremierowo przezabawną komedię Zołza, w reżyserii Tomasza Koneckiego. Anna (Małgorzata Kożuchowska) to kobieta sukcesu i niekwestionowana zołza. Jednym skinieniem kreuje gwiazdy, a drugim je unicestwia. Chce być silna i perfekcyjna w każdym wymiarze, nie widzi jednak, że jej życie jest dalekie od ideału. Film opary jest na ironicznej biografii Ilony Łepkowskiej, czyli “królowej polskich seriali”. Była odpowiedzialna za scenariusze do takich filmów jak: Nigdy w życiu!, Jeszcze raz, Och, Karol, czy Kogel Mogel, a także seriali: Na dobre i na złe, M jak miłość, Barwy szczęścia, a także Klan. W filmie Zołza połączyła siły z niekwestionowanym mistrzem komedii Tomaszem Koneckim, który wyreżyserował takie hity jak: Lejdis, Testosteron, Ciało, czy Listy do M. 3. Na ekranie natomiast zobaczymy całą plejadę polskich gwiazd. W roli tytułowej Zołzy zobaczymy Małgorzatę Kożuchowską, a partnerować jej będą: Artur Żmijewski, Anna Dymna, Zofia Domalik, Rafał Zawierucha czy Marcin Perchuć.

Tradycyjnie spotkanie uprzyjemnią upominki od partnerów wydarzenia, bezalkoholowy welcome drink oraz konkursy z nagrodami. Cinema City zaprasza wszystkie fanki komedii romantycznych na niezapomniany wieczór do wybranych kin sieci!

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu